294 Shares 6482 views

Jak zdobyć zaufanie: Top 5 sposobów

Chcesz zdobyć pewność siebie? Tak, to jest doskonała jakość, dzięki czemu pozytywnie, ale realistyczną ocenę siebie w każdej sytuacji. Co do zasady, nie jest dana człowiekowi przez urodzenia i pielęgnować skrupulatnego pracy. Jednak warto zauważyć, że zaufanie nie powstaje magiczny noc. Ktoś chce za to mało, trzeba ciężko pracować. Twój cel – do zrozumienia, że jesteś dobrym człowiekiem, godnym szacunku i miłości.


Jak zdobyć zaufanie dla 12 krokach

 1. Uznać, że nie są pewni. Zrozumieć przyczyny tego zjawiska: Co sprawia, że czujesz się nieswojo, zawstydzony, przyczyna wstydu? To może być dla dzieci urazy psychiczne rodziców nieostrożnego uwagami lub ośmieszenia przyjaciół. Cokolwiek to było, zrealizować go uważnie i bezstronnie rozważyć swoją wyimaginowaną wadę, która sprawia, że czujesz się gorszy od innych, zrozumieć jego nieadekwatność i … zapomnij o tym!
 2. Omówić tę sytuację z rodziną lub przyjaciółmi. Jeśli możesz zmienić swoje braki – Zrób to natychmiast (kupić członkostwa siłowni, zapisać się do tańca, konsultacje ze stylistką lub kosmetyczki na lektoratów, etc …). Jeśli nie – je przyjąć jako fakt, który podkreśla swoją indywidualność.
 3. Wybaczyć sobie. Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały. Są chwile, kiedy nawet mocne i udane ludzie czują się niepewnie, ale to tylko tymczasowe emocje. Traktuj swoje tęskni z uśmiechem.
 4. Utworzyć listę swoich zalet – bo każdy z nas ma mocne strony. Zidentyfikuj swoje talenty i starają się wyrazić za pomocą własnego wewnętrznego świata. Zwątpienia – to narzuca się jako stan ofiary. Przestać czuć się jak ofiara! To nie ma znaczenia, czy lista umiejętności był więcej niż skromny – zastanów się, co chcesz zrobić, i bezpiecznie dostać się do pracy, nawet jeśli wewnętrzny głos krzyczy w panice, że nie będzie działać. Zostanie zwolniony, a jak!
 5. Pamiętaj słowa filozofa: Bogaty nie ten, kto ma dużo, ale ten, kto chce trochę. To nie znaczy, że nie należy dążyć do lepiej, wręcz przeciwnie, ambicji – swoją korzyść. Jednak być wdzięczni za to, co masz. Następnym razem, kiedy dogoni ataku użalania się nad sobą, myśleć o bezdomnych zwierząt, głodnych dzieci, terminalnie chorych, sierot. Oni są naprawdę złe, a ty – po prostu szczęście!
 6. Być zawsze dodatni. Nawet w złym nastroju, należy starać się promieniować optymizmem. Nie żal mi siebie i nie pozwolić innym, aby to zrobić.
 7. Nie bój się przyjąć komplementy. Kiedy mówisz, że wyglądają dobrze, nie warto, przewracając oczami, aby wydać tyradę o worki pod oczami (które, nawiasem mówiąc, z wyjątkiem ciebie, nikt nie widział), i tak dalej. Po prostu uśmiechnąć i powiedzieć „Dziękuję!”.
 8. Zawsze uśmiech na swoje odbicie w lustrze, nie szukać wad w nim, a znakiem godności.
 9. Zagrać w pewnej siebie osoby. Wyobraźmy sobie, że grasz z przyjaciółmi w fantów, a spadło zadanie spędzić dzień (lub godziny) w postaci całkowicie pewnej siebie osoby. Zobaczysz, wieczorem nie będzie chciał opuścić ten sposób.
 10. Być pryncypialny, zawsze i wszędzie. Spowoduje to szacunek innych.
 11. Jako okazję, aby pomóc ludziom wokół siebie: być zaangażowane w miłości, pomaga staruszkę z ciężką torbą, upadły dziecka bezdomnego szczeniaka. Pomagając innym, stajemy się lepiej, a dodatkowo, będziesz wiedzieć, że ludzie potrzebują i tworzyć pozytywne emocje w ich życiu.
 12. Unikać perfekcjonizm – może to przeszkadzać w osiąganiu swoich celów.

Jak zdobyć zaufanie szybko

Psychologowie polecam do uprawiania sportu lub zarejestrować się w studiu tańca. Fakt, że sport promuje syntezę hormonów szczęścia – endorfin, rozwija koordynację, grację, pozytywny wpływ na rysunku. Razem to pomaga poprawić samoocenę.

Jak zyskać pewność siebie poprzez szkolenia psychologiczne

Teraz istnieje wiele szkoleń dla wszystkich okazjach. Jesteśmy również zainteresowani szkolenia dla rozwoju osobistego, a nawet banalne pickup – uczą się efektywnie współdziałać z innymi, aby zaakceptować siebie, jak jest i pozytywne spojrzenie na świat.

Jak zyskać pewność siebie, grając

Popularne teraz rola i psychologiczne gry są również doskonały trener do takich celów. Idealny, być może, być spontaniczny teatr: uczy, aby pokazać swoje emocje, wyrazić siebie, aby zachowywać się w różnych, czasem zupełnie nieprzewidywalnych sytuacjach. Nawet słynna „Mafia” gra uczy, jak zdobyć zaufanie w siebie, ponieważ wewnątrz niej ludzi, którzy próbują na nowe role i uczą się być naturalne.

Jak zdobyć zaufanie: Shock Therapy

Jeśli – dość nieśmiały człowiek, stworzony specjalnie dla siebie sytuacji stresowej, zmuszając do stale być w centrum uwagi, aby wchodzić w interakcje z obcymi. Wkrótce sytuacja zapoznają się z tobą.

Pewność siebie – to nie jest zbiorem pewnych umiejętności i stan umysłu, który jest w każdym z nas – wystarczy go otworzyć samodzielnie.