120 Shares 3629 views

Nadproża dobrze z ich rąk: Rysunki

Dziś dość często rzemieślnicy domowe wykonany zapas dobrze z ich rąk. Ten element służy jako mały, ale kluczowym węzłem w regeneracji dostarczania wody w domu. Urządzenie można kupić z półki, ale jest o wiele tańsze stworzyć własną. Jednak przed rozpoczęciem prac, mistrz musi zrozumieć właściwości strukturalnych i zasad montażu końcówki.


Konstrukcja urządzenia

W prosty sposób, zapas studni jest szczególnym pokrywy, który jest na tyle hermetyczne uszczelnienie obudowy, a raczej jego zewnętrznej krawędzi. Centrum słup staje się konieczne, gdy istnieje potrzeba ochrony studnię z przypadającym gleby, odpadów, wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, rozlewiska, różne przedmioty, umywalki, a także ptaków i zwierząt. Przed dokonaniem zapas dla studni z rąk, trzeba wziąć pod uwagę, że stosowanie specjalnych, tak zwanych „tajne” śrub może pomóc nie tylko zapobiegania wprowadzaniu do wnętrza zanieczyszczeń dobrze, ale również w celu ochrony przed kradzieżą cennego sprzętu.

elementy projektowania

Przed zakupem końcówki lub niezależnej produkcji powinien być zaznajomiony z konstrukcją urządzenia, to będzie zrozumieć zasady jego montażu. Element ten składa się z kołnierza, który jest wykonany ze stali, a tym samym czasem używane bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Ponadto, kompozycja zawiera specjalnej konstrukcji pokrywy, karabinek i pierścień, który musi być wykonany z gumy. Jest centrum słup i łączniki. Żeby było wygodnie korzystać z urządzenia na zewnątrz pokrywy muszą zostać wzmocnione poprzez spawanie oczkowe niezbędne, aby przygotować je w ilości dwóch sztuk. Ponadto potrzeba wzmocnienia jedną śrubę znajdujący się wewnątrz.

Mount Technologii

Nadproża, aby dobrze z ich rąk montowane za pomocą elementów mocujących, które muszą być dość ciasno. Nawiasem mówiąc, nie wiążą się z użyciem spawarki. Pierścień gumowy w trakcie pracy jest zamocowany pomiędzy pokrywą i powierzchnią kołnierza. Do mocowania pompy należy unieść pokrywę znajdującą się na szczycie uch. Co zaleca się stosowanie mechanizmu podnoszącego, który jest dostępny w arsenale kreatora. Dla bezpieczeństwa liny musi być dołączony z karabinka.

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić zapas dla studni z rąk, to należy pamiętać, że cięcie obudowa powinna być prostopadła. powierzchnia cięcia powinny być wolne od zadziorów na to nie powinna być szorstka. W tym celu, zewnętrzna powierzchnia jest dokładnie oczyszczone. Następnie powierzchnia jest pokryta warstwą podkładową skład, farby i po użyciu farby antykorozyjne. W następnym kroku, mistrz musi dołączyć do rury ciśnieniowej pompy wykonane z tworzywa sztucznego. Kabel trzeba zbudować i zabezpieczyć przewód do pompy.

Końcowy etap produkcyjny

Wszystkie dostępne elementy są wyciągane ze sobą za pomocą specjalnych zacisków. Teraz koniec kabla mają być przekazywane za pośrednictwem znajduje się poniżej śruby z uchem, a następnie – do wzmocnionej karabinkiem. Następnie odbywa się przez korek rur ciśnieniowych i przewodów. Następnie kołnierz jest osadzona na obudowie jak pierścień. Pompa zostaje obniżona, a pokrywa jest zamontowana. Pierścień gumowy należy podwyższyć do poziomu wieczka do kołnierza. Na ostatnim etapie i pokrywy współpracują kołnierz za pomocą łączników.

Nadproża nabyć lub zrobić to na własną rękę

Przed dokonaniem oraz rezerwę na twoich rękach, trzeba myśleć. Być może lepiej jest kupić gotowe? Będzie to łatwe, ponieważ produkty te są w sprzedaży w szerokim zakresie. W niektórych sytuacjach, to rozwiązanie jest korzystne. Konstrukcje tego typu są uważane za typowe, a po dokonaniu zakupu nie musi wywołać kreatora instalacji, tak jak i cała praca może być bez pomocy. Najpopularniejszymi modelami są wykonywane w warunkach fabrycznych, są podstawą z żeliwa, stali lub tworzywa sztucznego.

Dokonywanie końcówkę dobrze z ich rąk może być z nierdzewnej stali, i mogą być wykorzystane do tego celu, i aluminium. Jeśli zastosujemy się do kilku cierpliwości, wtedy projekt będzie nie gorsze niż te, które można kupić w sklepie. Ale proszę pamiętać, że w każdym przypadku urządzenie musi mieć integralności, jako parametr ten jest zarejestrowany w SNIP. Jeśli zaniedbamy ten termin, dobrze będzie wystarczająca, aby wprowadzić wszystkie rodzaje zanieczyszczeń. Oznacza to, że nawet jeśli zdecydujesz się zrobić własne oraz głowy, to nie jest to konieczne w celu uproszczenia struktury, ponieważ może to prowadzić do zanieczyszczenia wód.

Procedura samodzielnej produkcji głowicy odwiertu

Nadproża dla studni z ich rąk, które rysunki są prezentowane w artykule powinny być wykonane z metalu. Wybierając odpowiedni arkusz o odpowiedniej grubości. I będzie potrzebował zestawu łączników. Zatem konieczne jest, aby przygotować blachy stalowej, której grubość powinna wynosić co najmniej 10 mm. W celu wytworzenia nadproża pierwotnie metalu wycina się i po cięciu od niego kołnierza. Jest on umieszczony w otworze, którego średnica powinna być nieco większa od zewnętrznej średnicy obudowy. Kiedy można zacząć pokrywę, ale raczej korki. Konieczne jest, aby średnica elementu za równoważne wymiary kołnierza.

Pracować na wtyczce

Gdy głowica dobrze się do studni własnymi rękami (zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule), na etapie ustalania wtyczkę silniejszą gniazdo wejściowe. To musi być wykonane przy użyciu maszyny do spawania. Elementy te są wymagane do zainstalowania przewodów i układ woda pod ciśnieniem. A następnie udać się do dolnej części pokrywy, która jest przyspawana do śruby oczkowej. Przez ostatni przypominamy, że kabel musi być zamocowany do pompy. Na zewnętrznej stronie obudowy, aby być przyspawana do pary śrub oczkowych. Te łączniki pomagają łatwo unieść pokrywę, gdy to konieczne, aby usunąć lub zmniejszyć sprzętu pompującego lub przeprowadzenia prac konserwacyjnych. I nie jest to wyczerpująca lista, co pozwala tego dodatku.

uszczelki produkcyjne

Końcówka układ dobrze z ich rąk polega na wykorzystaniu elementów dystansowych. Dla powinno używać gumy, z której obrabiany przedmiot jest cięty. Po tym jak element nadrzędny pierścienia w stanie przygotować odpowiednią średnicę, jest konieczne, aby leżał między pokrywą i kołnierzem. Między innymi, śruby powinny być przygotowane, przez który urządzenie uda się wyciągnąć dość mocno. Jeśli porównania, taki zapas nie fundamentalnie różni się od wytwarzanego w warunkach przemysłowych.