218 Shares 1235 views

Waga „Chevrolet Niva” specyfikacje samochodów, opisy i recenzje

Jako zamiennik dla przestarzałych VAZ-2121 pracowników zakładu Wołgi w połowie lat 90-tych opracowano model pod symbolem 2123. Z powodu problemów finansowych, w szczególności w celu poprawy maszyna nie działa, a jego wyjście było małe partie. W rezultacie, kupił prawa do produkcji firmy „General Motors-a.” Po wprowadzeniu zmian w ponad stu wspólnej produkcji praktycznie nowy samochód zaczął w 2002 roku. Masa „Chevrolet Niva” wyniosły prawie 1,9 tony. Zasadniczo zmiany mają zewnętrzne i wewnętrzne, moc silnika i jakość jazdy jest słaba.


restyling

Dalsze zmiany „shnivy” odbyła się w 2009 roku. W porównaniu z ostatnią modyfikacją samochodu zmieniła wygląd. Przednia część ciała otrzymał nowy wygląd, zmieniając zderzaki, osłonę chłodnicy, światła, przedłużacze łuk i plastikowe okładziny drzwi. Masa samochodu „Chevrolet” (Chevrolet) zmniejszyła się nieznacznie ze względu na montaż kół ze stopu metali lekkich i nowych materiałów wykończeniowych wnętrz.

Jednostka moc pozostaje taka sama. Jest to 1,7-litrowy silnik benzynowy pojemność instalacja mocy 80 koni. Silnik jest wyposażony w tylko manualną skrzynią biegów, oszczędzając nawet więcej paliwa, układ wydechowy pod względem toksyczności zgodne z „Euro 2”. Warto również zauważyć, zwiększając komfort dla kierowcy i pasażerów, co znajduje odzwierciedlenie w zastosowaniu nowych materiałów wykończeniowych, obniżając poziom wibracji i hałasu.

Cechy zewnętrzne

Pokrewieństwo z amerykańskiego kolegi tylko domyślać emblematy na kracie, ciała i kolumny kierownicy. Ten samochód należy do klasy lekkiej jazdy terenowej kategorii SUV. Waga „Chevrolet Niva” pozwala pewnie pokonywać przeszkody i pozostać stabilny na drodze.

Samochód z zewnątrz wygląda dość ładne i nowoczesne. Ma potężną ochronę silnika, zaprojektowany rozkład masy na oś, małe zwisy bokach, a także plastikową wyposażenie nadwozia. Wszystko w połączeniu z optymalnym prześwit w doskonałej harmonii i budzi szacunek. Dać więcej agresji brakuje zderzaków plastikowych i „zwężonych” lekkich elementów. Praktyczność dodaj dekoderów na „Niva Chevrolet.” Waga 100 kg – czyli ile można transportować na nich.

ergonomiczny wydajność

Na tej stronie maszyny również okazały się dobre. Biorąc pod uwagę stosunkowo zwarty wygląd, otwory drzwiowe okazało bardzo przestronne, „rezerwa” usunął z pokrywy komory silnika na tylne drzwi. Ten aspekt jest ponownie połączony z ciągłym belka osi tylnej przypomina „off-road” przeznaczenia samochodu.

Recepcja jest lekko pochylona, zmodyfikowana szyba boczna zapewnia dobrą widoczność. Tylne optyczne różne uzupełnienia wyposażone wraz ze zderzakiem z tworzywa sztucznego, podłoża jak i praktycznego punktu widzenia ergonomii. Teraz, jak wiele wagi „Chevrolet Niva” będzie prowadzenie nie można nie obawiać się uszkodzenia lakieru podczas ładowania.

wyposażenie kabiny

Dla krajowego SUV wnętrze wygląda dobrze. To prawda, że tapicerka jest wykonana z tworzywa sztucznego, gburowaty, przednie fotele są wyposażone w przestarzałych systemów regulacji i desce rozdzielczej może być bardziej nowoczesny.

Z drugiej strony, urządzenie jest przeznaczone do jazdy zarówno na miasto i okolicę. Warto zauważyć obecność klimatyzator, układ kierowniczy hydrowspomaganiem, poduszka powietrzna i wysokiej jakości dźwiękoszczelny. Za pomieścić trzech pasażerów. Przednia lądowanie podnosi również żadnych szczególnych przyczyn. Składane tylne fotele pozwalają unieść ciężar „Chevrolet” Pole do 0,5 ton.

Ogólna konstrukcja salon całkiem dobrze dotyczące funkcjonalności. Kluczowe elementy sterujące są łatwe do osiągnięcia, krzesło wyposażone w zagłówki i podparcie boczne. Tapicerka wykonana z materiałów praktycznych i pięknych, które są łatwe do czyszczenia. hałas transmisja chociaż przenikać do kabiny, ale nie powodują wiele obaw. Ogólne wrażenie wnętrza dla krajowego budżetu SUV tylko pozytywny.

Waga „Chevrolet Niva”: specyfikacje techniczne

napędowego podstawa nośnika jest silnik czterech wierszy o pojemności 1,7 litra, porównywalnej zdolności do kilkudziesięciu koni „8”. Nie tyle dla nowoczesnych SUV, ale obliczenia są bardziej ukierunkowane na biegowych, aniżeli tempo i ładunków transportem wygórowane.

Poniżej przedstawiono parametry wymiarowe planu:

 • Długość / szerokość / wysokość w szyny (m) – 3,91 / 1,9 / 1,69.
 • Waga "Chevrolet Niva" krawężnik (m) – 1,41.
 • Masa całkowita pojazdu (m) – 1,86.
 • rozstaw (m) – 2,45.
 • Track (m) – 1,46 / 1,45 (przód / tył).
 • Bagażnik (standard / z tylnymi siedzeniami złożona) – 320/650 litrów.
 • Pojemność zbiornika paliwa (l) – 58.
 • Czystość (cm) – 22.
 • Opony – 205/70 (75) -R15.

Dynamiczne właściwości w pojeździe objętego poprawiła się nieco po 2009 r. Nowa jednostka napędowa ma moc do 125 koni „z” dynamiki rozprzestrzeniania do stu kilometrów około 17 sekund.

Inne kluczowe wskaźniki

Nie bardzo zadowoleni z „Chevrolet Niva” zużycia paliwa. Charakterystyka techniczna planu zostały przedstawione poniżej:

 • Koszty paliwa w mieście – 14-14,2 litrów.
 • Samochodem – około 9 litrów na sto kilometrów.
 • Przepływ paliwa w cyklu mieszanym wynosi 10,5-11 litrów.
 • Sto kilometrów na godzinę od zera samochód odbierze w ciągu 19 sekund.
 • Samochody wyposażone w łańcuch rozrządu.
 • Moment – 127 Nm / 4000 obrotów na minutę.
 • Moc – dystrybuowane wtrysk paliwa.

Koszt, w zależności od konfiguracji

„Chevrolet Niva” Rozważmy konfigurację maszyny. Masa samochodu wszystkich modyfikacji jest w przybliżeniu taka sama. Produkcja pięć głównych kompozycje uważane samochodowe:

 1. Model L. Ten podstawowy pakiet jest wyposażony w koła 15 cali, relingi dachowe nie są dostępne, ale jest niższy tylny ogrzewanie siedzenia i elektryczne szyby.
 2. Odmiana LC. Jest klimatyzowany, co zwiększa cenę samochodu za $ 50-100 z jego wartością w standardowej wersji pół miliona rubli.
 3. Wersja LE. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w ekstremalnych warunkach terenowych wypraw, wyposażony w koła 215 / R16 z czarnymi felgami aluminiowymi. Pojazdy wyposażone w zewnętrzny wlot powietrza, elementy montażowe do mocowania wciągarki, dodatkowe zabezpieczenie silnika oraz jednostkę transmisji. Ponadto przewiduje haka holowniczego i relingi dachowe. Cena tego samochodu w 50-100 tysięcy rubli powyżej.
 4. Najdroższa wersja oznaczone są GLS i GLC, inną tapicerkę z imitacji skóry, wbudowany podgrzewane fotele, obecność ABS, poduszki boczne i pierwotne powlekanie klamki i lusterka.

Producenci stale poszukują sposobów, aby rozwijać swoje potomstwo i modernizacji samochodu. Ale wysoki poziom konkurencji na rynku wymagają stosowania niestandardowych rozwiązań marketingowych i konstruktywnych rozwiązań.

perspektywy

W rzeczywistości, sam samochód jest nieco przestarzały, pomimo wyposażenia go w różnego rodzaju elektronovinkami. Na „shnivy” crash testu pokazuje niskie wyniki. W tym przypadku, połączenie doskonałej napędowego z dość słabym silnikiem i wysokie zużycie paliwa, nawet na tle akceptowalnej cenie niewiele osób są przyciągane.

Próby zostały dokonane w celu poprawy sytuacji za pomocą montażu silników niemieckich i modernizacji sprawę transferu i sprzęgło. Jednak rosnąca cena i uzyskaną jakość nie była optymalna. W wyniku tego eksperymentu, nowa modyfikacja VAZ-21236 w ciągu dwóch lat sprzedano zaledwie kilkaset egzemplarzy.

W niedalekiej przyszłości producentów zamierzamy wydać kilka odmian bardziej zaktualizowanym car „Chevrolet Niva”. Waga maszyny tej wersji powinien być w harmonii z mocnym silnikiem gospodarczego i bezpieczeństwa. W przeciwnym razie konkurenci narazi fizycznie modyfikację granic rynku, pomimo swojej niskiej cenie.

Recenzje: plusy i minusy

Jeśli wziąć pod uwagę opinie właścicieli, w tym słabości mogą być zidentyfikowane w następujący sposób:

 • Obsceniczne rejestracji projektowania wnętrz dla pieniędzy.
 • Niedoskonałość urządzenia nawigacyjnego z elektronicznych urządzeń, szczególnie problemy z okien roboczych.
 • Szybkie zużycie łożysk kulkowych i uszczelek.
 • Krótki rozrusznik i generator usług.

Ponadto otrzymanych skarg karoserii, która ulega korozji, a także na działanie przekładni, hałaśliwe i wibracyjny przy dużej prędkości.

Wśród zalet właścicieli przeznaczyć dobrą przekrój maszyny i jej przystępnej cenie. Auto dobrze pasują do poruszania się po drogach wiejskich i wiejskich, jak również dobre zachowanie na torze i na ulicach miasta.

Podsumowując wszystko powyższe, można stwierdzić, że „Chevrolet Niva” – to jeden z nielicznych SUV krajowych mają doskonałą konformację i dobrą manewrowość. Niestety, chęć programistów, aby zaoszczędzić na materiały wykończeniowe oraz dodatkowe przewody przerobienie na fakt, że ten samochód jest starzejącym się szybciej niż w momencie wejścia na rynek w sprzedaży produkcji. Mamy nadzieję, że producenci pracują razem, aby znaleźć kompromisowe rozwiązanie i przedstawi wkrótce progresywne i niedrogie SUV Chevrolet Niva.