790 Shares 8921 views

AIDS w Rosji: statystyka. Centrum AIDS

Słowo „AIDS” jest znany każdemu człowiekowi na ziemi, i rozumie się przez straszną chorobę, przeciwko której dochodzi do niekontrolowanego spadku poziomu limfocytów we krwi. stan chorobowy za końcowej fazie w organizmie wirusa HIV, co doprowadziło do fatalnego końca. Pierwsze opisy choroby występują w okresie lat 80-tych, kiedy lekarze na całym świecie mają do czynienia z jego przejawach.


statystyka

Obecnie AIDS rozprzestrzenia się w Rosji kollosalnyh tempie. Statystyki oficjalnie rejestrowane liczby osób zakażonych. Ich liczba jest szokująca dla swoich zer, czyli pacjenci, którzy mają HIV istnieje około 1000000 Liczby te dźwięczne Pokrowski – szef rosyjskiego Centrum Epidemiologii. Statystyka mówi, że tylko na święta Bożego Narodzenia w 2015 roku liczba otrzymania zakażenia HIV odpowiada liczbie 6000. Pokrowski powiedział dane za najwyższą wartość dla wszystkich poprzednich latach.

Z reguły problem AIDS staje się najbardziej omówione dwa razy w roku. AIDS Centrum ogłosiły początek zimy (1 grudnia), dzień choroby konfrontacji. Spędzamy dzień żałoby za zmarłych z „plagą 20 wieku” w pierwszych dniach maja. Jednak temat zakażeń HIV i AIDS zostało dotkniętych poza te dwa dni. Informacja została wyrażona w sprawozdaniu ONZ, że Federacja Rosyjska stała się światowym centrum rozprzestrzeniania się HIV. Szczególnie częste występowanie choroby w irkucki. Stał się centrum uogólniona epidemia HIV.

Informacja ta dodatkowo potwierdza rozwój procesu chorobowego. Zostało to wielokrotnie podkreślał dokumentów UNAIDS V. Pokrowski, jest to zgłoszone i. Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania Komisji ds Zdrowia potwierdziła istnienie przypadków w kraju i zwiększenie liczby pacjentów o 10% rocznie. Przerażające fakty były recytowane V. Skvortsova, który uważa, że w około 5 lat na AIDS w Rosji może osiągnąć 250% w paski. Fakty te sugerują nadrzędną epidemię.

Odsetek przypadków

Poprzez omówienie problemu, V. Pokrowski twierdzi, że typowe dla infekcji przez kobiety opowiada stosunek seksualny. Fakt, że AIDS w Rosji jest ustalony na poziomie 2% populacji mężczyzn w wieku od 23 do 40 lat. Wśród nich:

 • na lek – o 53%;
 • Stosunek – o 43%;
 • homoseksualnych stosunki – 1,5%;
 • dzieci matek HIV – 2,5%.

Statystyki naprawdę szokujące ich wydajności.

Przywództwo powoduje AIDS

Eksperci twierdzą, że dwa główne wskaźniki pogorszenie sytuacji w tym obszarze.

 • AIDS w Rosji rozciąga się w takim szybkim tempie z powodu braku programów walki z nim. Fakt, że w okresie 2000-2004, Federacji Rosyjskiej był wspierany w przezwyciężaniu problemu międzynarodowego funduszu. Po uznaniu narodu rosyjskiego, który ma wyższe dochody, dotacje międzynarodowych zostały zawieszone, a także krajowe dotacje z budżetu państwa nie wystarczyło do pokonania choroby.
 • Choroba postępuje takie kroki powodu stosowania leku za pomocą zastrzyków. AIDS Centrum potwierdziła, że około 54% populacji dostać choroby „przez strzykawkę.”

Statystyki są szokujące choroby masowej. Ryzyko stania corocznie zarażonych wirusem HIV wzrasta. Również wzrosła liczba zgonów choroby.

W słowach V. Pokrovsky, ludzie, którzy zmarli na AIDS, szacuje 205.000 ludzi w Rosji. Liczba ta obejmuje tylko badanej populacji. Dotyczy to również pacjentów, którzy byli już zarejestrowane jako uzyskawszy infekcję. Eksperci przewidują, że liczba ta powinna być dodana potencjalnych ukrytych ludzi żyjących z HIV, którzy nie otrzymują leczenia i nie są zarejestrowane u lekarza. W sumie może osiągnąć 1,5 miliona ludzi.

Najbardziej problematyczny obszar AIDS

statystyki AIDS w Rosji pokazują, jak problem na dużą skalę. W tej chwili najbardziej krytyczna sytuacja, obejmujące region Irkucka. Naczelny lekarz z regionu do walki z chorobą, że prawie każde 2 osoby mają setki potwierdzenia HIV-test. Odpowiada to 1,5% ogólnej powierzchni populacji.

Trzy z czterech incydentów nastąpić poprzez kontakty seksualne między osobami w wieku poniżej 40 lat. często jest wyjaśnienie, że zainfekowane ludzie nie mieli pojęcia, że był nosicielem infekcji i wymaga intensywnego leczenia.

Raport wstawiennictwem brzmiało zdanie :. „Jeśli 1% kobiet, dziecko nienarodzone, zakażenie wirusem HIV w wyniku badania krwi, że epidemiolodzy mają prawo do przenoszenia choroby uogólnionej epidemii” Wskaźnik ten potwierdził lekarzy w regionie Irkucka, sytuacja pogorszyła się z powodu braku regionie specjalistycznej. centrum i niedbałe podejście do problemu wojewodę.

Wraz z terytorium Irkucku, trudna sytuacja obserwowana w 19 regionach. Są to obszary:

 • Samara;
 • Swierdłowsku;
 • Kemerowo;
 • Uljanowsk;
 • Tiumeń;
 • Perm Region;
 • Leningrad;
 • czelabińsk;
 • Orenburg;
 • Tomsk;
 • rejon Ałtaju;
 • Murmańsk;
 • Nowosybirsk;
 • Omsk;
 • Iwanowo;
 • Twer;
 • Kurgan;
 • Chanty-Mansyjsku Okrug.

Na szczycie listy są czarne Sverdlovsk Irkuck i regiony, a następnie przez Perm, dla niej – Region Chanty-Mansyjsku, zamyka listę regionie Kemerowo.

regiony przywódcze daleko od zadowoleni. W tych obszarach, można przejść do anonimowej instytucji testowania jakiegokolwiek lekarza.

AIDS: koszty leczenia

Jeśli anonimowe złożenie analiz w większości przypadków bezpłatne, bardzo leczenie wymaga inwestycji materialnych. Wycena przedsiębiorstw farmologicheskih polityka w dziedzinie terapii antyretrowirusowej w naszym kraju jest dość trudne. Tak więc, można zauważyć porównując ceny, przebieg leczenia w krajach afrykańskich jest 100 $, będzie w Indiach od 250 do 300 dolarów, ale w Rosji musi zapłacić około 2000 $. Taka suma dla wielu w tym kraju jest bardzo ciężka.

Statystyki mówią, że w ciągu ostatniego roku, tylko nieco ponad 30% populacji pacjentów było w stanie uzyskać antyretrowirusowej opieki. Przyczyną tego faktu są wysokie ceny ustalane przez producentów leków.

Jeśli okaże się, że twój partner jest nosicielem wirusa HIV, pilna potrzeba, aby zdać test. AIDS – jest to niebezpieczne, śmiertelna choroba, tak, że opóźnienie w badaniu może spowodować niepowodzenie dla pacjenta.

ciekawostki

 1. Po raz pierwszy o ludzi z chorobą świata znają tylko trzy dekady temu.
 2. Jest to najbardziej podstępne szczep HIV-1.
 3. W porównaniu z pierwotnym wirusem HIV dzisiaj stało się bardziej elastyczne i wytrzymałe.
 4. W chorobie 80-brzmi jak synonim dla kary śmierci.
 5. Pierwszy przypadek zakażenia zanotowano przez lekarzy w Kongo.
 6. Wielu ekspertów jest zdania, że jest to wtórne wykorzystanie strzykawek doprowadziły do tak szybkiego rozprzestrzeniania się choroby.
 7. Pierwszy otworzyć listę zainfekowany i umiera na AIDS, był nastolatkiem z Missouri. Stało się to w 1969 roku.
 8. W Ameryce, choroba ta jest uważana za pierwszy dystrybutor homoseksualistą Steward Dugas, który zmarł w 1984 roku HIV.
 9. Lista znanych ludzi na świecie zmarło z powodu wirusa, można odczytać ze łzami w oczach. Choroba pochłonęła Artura Ashe Freddi Merkyuri, Ayzeka Azimova, Medzhik Dzhonsona, i wiele innych.
 10. Jest uważany za rażące przypadek Nushona Williams, którzy, wiedząc o swoim zakażeniu, a konkretnie zarazić swoich partnerów, za który otrzymał karę więzienia.
 11. nie rozpaczaj, jeśli brzmiała diagnoza „HIV”, nasz system odpornościowy jest w stanie oprzeć się choroby. W ten sposób, z 300 osób właścicielem jednego organizmu do radzenia sobie z chorobą. Tak więc, nasze ciało zawiera gen, który może chronić nas przed wirusem, a my możemy mieć nadzieję, że wkrótce straszna diagnoza nie oznacza wyroku śmierci.