307 Shares 1579 views

Objaw Mojżesz: Przyczyny i leczenie

Kilka osób nie wie, że krew osoby przepływa przez żyły i tętnice. Oba są rozproszone w całej objętości ciała, jeden na samym powierzchnię skóry, drugi głęboko pod nią. Aby wykryć problemy z głębokich naczyń nie jest łatwe, ponieważ zewnętrzne objawy choroby pojawiają się słabe. Aby pomóc lekarzom się wiele symptomów – Homans i Mojżesz, i Lovenberga Louvel, Opitz i Raminesa. Każdy z nich jest to sygnał, że naczynia krwionośne, że coś jest nie tak. W celu wyjaśnienia diagnozy nie jest skomplikowane, ale dokładna diagnoza, ale powodem do szukania pomocy lekarskiej, ale wydają się być bardzo pierwsze, początkowe objawy. Co oni, jak objawiają i jak ciężka? Załóżmy zbadać.


Bardziej niebezpieczne skrzepy

Zanim powiem, że to objaw Mojżesza i innych objawów wyjaśnić sytuację z zakrzepu. W rzeczywistości jest to, że występują zakrzepy w naczyniach krwionośnych z powodu zaburzeń w układzie hemostazy. Mogą poruszać się po statku lub dołączone do jego ściany. Pierwsze zakrzepy wydają się być małe, ale są w stanie rosnąć, ponieważ zakrzepowych mas z czasem kumulują. Przychodzi taki czas, kiedy w pełni rozwinięte skrzeplina zatykają naczynia, że bez natychmiastowych działań może doprowadzić do śmierci. Ale nakładanie statku w 70-75% jest obarczona wielkim ucisku, a mianowicie zmniejszenie dopływu tlenu do tkanek do poziomów krytycznych oraz akumulacji produktów przemiany materii, które prowadzą do zatrucia. Kiedy żywa osoba w naczyniach krwionośnych powstałych zakrzepów zdiagnozować – zakrzepicy. Choroba ta jest znana 1/5 ludności świata, a u mężczyzn występuje znacznie częściej niż kobiety. Zakrzepica może się zdarzyć w każdym żył i tętnic – na rękę w narządach wewnętrznych, mózgu, ale jest bardziej powszechne w kończynach dolnych. Jeśli nie zwracają wystarczającej uwagi na dolegliwości, daje powikłań, które wypełnia się co roku tysiące istnień.

Przyczyny zakrzepów w żyłach kończyn dolnych

Dlaczego zakrzepy powstają w niektórych ludzi, a inni nie? Istnieje wiele czynników ryzyka, i są one podzielone na trzy grupy – wrodzone, nabyte i mieszanych. Objaw Mojżesz równoważne istotne dla żadnego ryzyka. Wrodzone czynniki dla choroby są w jednym lub innym z zaburzeniami hemostazy i mutacji na poziomie genetycznym. Wśród nabyta można wymienić:

– starość;

– ciąża;

– uszkodzenia ramię (np złamań);

– otyłość;

– działanie na nogach;

– zastosowanie pewnych środków antykoncepcyjnych;

– brak ruchu;

– zaburzenia hormonalne;

– łagodny nowotwór krwi (czerwienica);

– rak trzustki;

– niektóre leki;

– nałożenie gipsu;

– obecność cewnik do żyły centralnej;

– zakażenia.

zakrzepowe zapalenie żył

Mojżesz objawem jest znakiem nie tylko zakrzepica ale także zakrzepowe zapalenie żył – chorobę, łącząc tworzeniu się skrzepów krwi i zapalenia żył. Przyczyny jej występowania to:

– Trombofilia (tendencja do tworzenia skrzepów);

– liczba chorób zakaźnych;

– żyły szkody;

– naruszenie przepływu krwi;

– alergie;

– zmiany w składzie krwi;

– nadwagą;

– nadciśnienie.

Zakrzepowe mogą wystąpić ostro i przewlekle. Największe niebezpieczeństwo powoduje gdy fragment zakrzepu odrywa się, ze krew dostaje się do serca lub tętnicy płucnej. Wynik zależy od wielkości fragmentu i szybkości działania.

Objawy zatoru żylnego

Podejrzewam, że rozpoczął zakrzepicy, pomaga nie tylko objaw Mojżesza w głębokich żyłach nóg. W chorobie istnieją pewne oznaki:

– obrzęk kończyn;

– dyskomfort, wzdęcia, ból w kończynach;

– wysoka temperatura (przedstawione nie zawsze).

Jeśli zakrzepy blokować naczynia krwionośne, które są blisko powierzchni skóry, problemy początek dokładnie określa charakterystyczną wizualnie nabrzmiałe żyły płaszcz na zagrożonym miejscu, zmiana jego konsystencję i kolor. Jeśli skrzepy blokują naczynia krwionośne głęboka, na zewnątrz objawy nie są tak wyraźne, także mogą wskazywać na wiele innych chorób, takich jak obrzęk kończyn są w niewydolności serca, ból odczuwany w urazów. Więc lekarze wykonywania diagnostyki klinicznej, biorąc pod uwagę specyficzne cechy zakrzepicy żył głębokich w cieląt nóg i łydki.

W przypadku wystąpienia zakrzepicy w żyłach udem, pacjent może odczuwać ból w dolnej części pleców, kości krzyżowej, w okolicy pachwiny. Jednym z objawów choroby może być gorączka. Jednocześnie objawem Mojżesza i innych objawów klinicznych opisanych w tym artykule nie są dostępne. Czasami zakrzepy w żyłach uda nie daje objawów, a choroba staje się znany zbyt późno, kiedy już nie było zatorowa płuc.

Homans objaw i Moses

Diagnoza dla Homansa jest uważany za najbardziej charakterystyczne i jest następujący. Pacjent kładzie się na kanapie na plecach. W którym głowa jest na równi z ciałem (bez poduszki). Nogi pacjenta powinny być lekko ugięte w kolanach. Lekarz pochyla stopę nogę w kostce od tylnej strony. W tym przypadku, jeśli jest zakrzepica w żyłach nóg do kolan, pacjent ma ostry ból w mięśniach łydek.

Objaw Moses – jest to czas od diagnozy klinicznej zakrzepicy żył głębokich i zakrzepowe. Składa się poniżej. Lekarz ściska przodu goleni pacjenta i tylnej, a następnie z obu stron. W pierwszym przypadku istnieje ostry ból, a po drugie, że jest nieobecny, istnieje wysokie prawdopodobieństwo uzyskania skrzepu krwi w żyłach.

Inne objawy diagnostyce klinicznej

Dla większej pewności w poprawności wstępnej diagnozy, lekarze stosują test nie tylko objawem, Mojżesza. Zdjęcie pokazuje proces przygotowawczy przed testem na Lovenbergu. Pierwszy lekarz palpates pacjenta problematykę kończyn, następnie w środkowej części piszczelowej (środkowy trzeci) umieszcza mankietu sfigmomanometrem i pompuje powietrze pod ciśnieniem około 150 mm słupa rtęci. Ból łydki wskazuje obecność skrzepu krwi.

Można ubiegać się o siebie mankietu na udo (dolny trzeci), a nie na goleń a także pompowania powietrza do niego. Jeśli pojawi się ból w łydce, to będzie objaw-Opitz Raminettsa.

Zdarza się, że pacjenci ból w łydkach pojawiają się podczas kaszlu lub kichania. Jest to również znak zakrzepicy zwanego Louvel objaw, ale wszystko to jest najmniej charakterystyczne.

dokładna diagnoza

Jeśli pacjent podejrzewa się zakrzepica żył głębokich lub zakrzepowe zapalenie żył, ale objawy Homans i Moses negatywny, pacjent powinni ulegać dalszej diagnozy. Jego metody:

– US (Dopplera Sonoelastography);

– MRI;

– badania krwi (Badania hemostazy).

Jeśli pacjent ma obrzęk i bolesność kończyn dolnych, ale żaden z powyższych objawów, może to być objawem innej choroby, takie jak skutki urazu, niewydolności serca i innych artrozoartrit. Dokładna diagnoza i przeprowadzona w celu określenia przyczyny autentycznych problemów z ich stóp.

leczenie

Ważne jest, aby wykryć zakrzepicy żył głębokich we wczesnych stadiach choroby, co z pewnością pomoże najprostszych klinicznych technik diagnostycznych, takich jak Homans objawu i objaw Mojżesza. Leczenie przepisane przez lekarza, kierując diagnostyce klinicznej, jak również wyniki dokładnego rozpoznania. Kiedy nie pracuje terapię kursu mogą być ograniczone do metod zachowawczych:

– doprowadza się problematycznego maści części ( „Gepanolovaya”, „Heparin”, „naiz” lub „indovazin”), które są przycięte bólu, zmniejszenie zapalenia, zapobiegają tworzeniu się skrzeplin;

– Po połknięciu leków przeciwzakrzepowych, rozpuszczanie skrzepów krwi i czyszczących żyły kanału;

– fizykoterapia (UHF i usuwania magnetycznych obrzęku leki elektroforezy do szybkiego rozpuszczania skrzepów);

– girudoterapija (lik wtryskuje się do substancji we krwi, który zapobiega jego składanie, a tym samym poprawienia przepływu krwi);

– elastyczny kompresji (noszenie specjalnych pończoch i rajstop).

Istotnym warunkiem dla traktowania – leżenia w łóżku.

Według świadectwa przeprowadzono mikro operacji (cięcia żyłek w znieczuleniu miejscowym) w dolnych końcach w celu usunięcia zakrzepów krwi.

Jeśli zagrożenie wykrycia zakrzepowo (zatkania) tętnicy płucnej pacjenta operacja jest wykonywana natychmiast.

profilaktyka

Truizm – każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż go pozbyć. W celu uniknięcia nabyte czynniki ryzyka zakrzepicy, a Mojżesz nie stawiła objaw Homans i innych, należy wzmocnić ich żyłach. Sposoby na wiele i są one skuteczne tylko w kompleksie. Są to:

– dieta;

– hartowanie (kąpiele kontrastowe, chodzenie boso, pływanie);

– rozsądne ćwiczenia fizyczne;

– stopy higieny;

– noszenie pończoch uciskowych (zwłaszcza w przypadku podróży lotniczych);

– unikanie stóp hipotermię i giperustalosti;

– tradycyjnej medycyny, pomaga złagodzić stan zapalny i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.