147 Shares 8473 views

Elsa Pataky: biografia, filmografia i życie osobiste aktorki (zdjęcie)

Elsa Pataki jest utalentowaną i bardzo piękną aktorką hiszpańską. Popularnością w domu jest druga tylko jego koleżanka Penelope Cruz. Aktorka była pamiętana przez wielu z głównej roli w komedii "Ninett", a także dla amerykańskich filmów "Snake Flight" i "Forsage-5". Dzisiaj Pataki aktywnie działa w filmach i serialach, a także przynosi trzy wspaniałe dzieci.


Aktorki dziecięce

Elsa Pataki urodziła się w stolicy Hiszpanii, 18 lipca 1976 w Madrycie w rodzinie biochemisty i publicysty. Ojcem gwiazdy jest Jose Francisco Lafuente – Hiszpan z narodowości, ale jego matka Christina Pataki Median – mieszanego rumuńskiego i węgierskiego pochodzenia. Rodzice Elsy rozeszli się, kiedy była jeszcze młoda, więc jej dziadek pracował nad linią matki. Był znanym węgierskim aktorem, więc mężczyzna natychmiast dostrzegł talent aktora z wnuczki. Dziadek wiele uczył dużo małej Elsy, tak aby znak wdzięczności aktorka nazywała się pseudonimem.

Młodzież

Po ukończeniu szkoły Elsa wstąpiła na uniwersytet w San Pablo na wydziale dziennikarstwa. Ponieważ dziewczyna z wczesnego dzieciństwa marzyła o karierze aktorskiej, postanowiła wziąć dodatkowe lekcje aktorskie. To foresight pomógł jej w przyszłości zdobyć więcej niż jedną interesującą rolę. Dzięki krewnym różnych narodowości, Pataki biegle posługuje się językiem hiszpańskim, rumuńskim, angielskim, włoskim i francuskim.

Początek ścieżki twórczej

Na uniwersytecie Elsa brała czynny udział w produkcji teatralnej. Dziewczyna została członkiem Wspólnoty Teatralnej w Madrycie: teatrze kameralnym Angel Guterres. Elsa Pataki zadebiutowała na scenie Centrum Kultury Las Rozas. Biografia aktorki wskazuje na to, że były to pierwsze spektakle, które pomogły jej wejść w świat branży filmowej.

Młody talent z atrakcyjnym i niezapomniany wygląd natychmiast zauważył i zaprosił do gwiazdy w serialu telewizyjnym "Zostaw klasa". Ze względu na rolę, jaką Raquel Alonso Pataki musiała wycofać ze szkoły, strzelając do niej bardzo wyczerpana, bo postać Elsy pojawia się na ekranie w ponad dwustu seriach. Za jej wysiłki, aktorka została nagrodzona w całości, w 2000 roku została zaproszona do gwiazdy w filmie "Sztuka śmierci". Po tym Pataki stale przychodziły kuszące oferty, bez pracy nie usiadła.

Pierwsza udana praca

Na początku lat 2000. Elsa Pataki zagrała w wielu filmach i serialach. Najbardziej znaną z niej była "Queen of Swords", aktorka pojawiła się w 14 seriach na obrazie lorda Vidal Hidalgo. Kolejna udana praca była drugorzędną rolą w serialu "Highlanders". Pataki dostała rolę nauczyciela, w miłości do ucznia. Elsa pracowała dość aktywnie w Hiszpanii, ale postanowiła spróbować się we francuskim przemyśle filmowym. W 2004 roku dziewczyna zagrała w komedii komedii francuskiej produkcji "Iznogoud", komiczny obraz zebrał imponujący rejestr kasowy, a aktorzy przyniósł niespotykany dotąd sukces.

Najlepsze role

Aktorka ma wiele ciekawych i wartościowych ról. Najlepsze filmy z jej udziałem to filmy "Szybcy i wściekli", "Szybcy i wściekli", "Żadna wiadomość od Boga". Elsa również dobrze pokazała się w serii "Kobiety morderstwa", hiszpańskiej komedii "Ninett", w której aktorka zagrała w roli tytułowej. Nawet jeśli filmy okazały się katastrofalne, gra Pataki była nadal chwalona przez krytyków, ponieważ dziewczyna stara się jak najdokładniej przekazać postać i emocje jej charakteru, aby się przyzwyczaić do jego wizerunku.

Filmografia

Elsa Pataki pojawiła się już w czterech różnych filmach podczas jej twórczej kariery. Filmografia aktorska uzupełniana jest corocznie dziełami. Po raz pierwszy dziewczyna pokazała swój talent w cyklu "Po ukończeniu studiów", który był transmitowany w latach 1997-2002. Wkrótce pojawiła się rola w filmie "Solo en la buhardilla". Od 1999 do 2006 roku była seria "7 życia", Elsa grała dziewczynę Christina. W nowym tysiącleciu Pataki zaczęła oferować bardziej atrakcyjne oferty. W Hiszpanii wszyscy rozmawiają o młodym talentze po horroru "Sztuka umierania", film okazał się średniej jakości i nie wzbudził entuzjazmu wśród publiczności, ale Elsa świetnie grała swoją bohaterkę.

W tym samym roku Pataki wystąpił w dramacie "Tatawo" i komedii "Menos es más". Również w 2000 r., Kręcenie popularnego w Hiszpanii serialu "Szpital Centralny", który nadawany był przez 12 lat. Ponadto Elsa otrzymała rolę w serii przygodowej "Królowa Mieczy" i melodyjnym filmie "Raj". W 2001 roku aktorka została zaproszona do udziału w dramacie "No news from God", a także komedii "Wigilia". W 2002 Pataki cieszyła się fanami swoją obecnością w filmie telewizyjnym "Clara" iw komedii "It's Worse Nowhere".

2003 był bardzo zajęty, aktorka zaczęła występować w serialu "Rodzina Serrano", który nadawał się do 2008 r., A także grał w komedii "Robbery on 3 … i pół" iw filmie komedii "El furgón". W 2004 Pataki zachwycił fanów dramatem "Carousel" i thrillerem "Romasanta: polowanie na wilkołaka". W 2005 r. Były trzy filmy z udziałem Elsy na raz: film telewizyjny "New Year's story", komedie "Ninett" i "Iznugud lub Kalif przez godzinę". W 2006 r. Aktorka wystąpiła w filmie akcji "Serpent Flight", aw 2007 roku – w melodramacie "Textbook of Love: History".

2008 był bardzo wydajny, Elsa zaczęła występować w serialu "Kobiety-zabójcy", a także odgrywała rolę w filmie akcji "Na skate of death", dramacie "Mancora", thrillerze "Jallo", fantasy "Santos". W 2009 roku film akcji z udziałem Pataki "Wyślij je do piekła, Malone!" Został wydany. W 2010 roku aktorka zagrała główną rolę w dramacie "I Want to Hollywood", a także zadowolony z jej obecności w komedii kryminalnej "Pan Ganjubas".

W filmie krótkometrażowym "La importancia de ser Ornesto", film animowany "Snowball", dramat "Gdzie droga się słońce" i film akcji "Forsage-5", Elsa Pataki zagrała główną rolę. Zdjęcia aktorki po niej ozdobiły okładki najmodniejszych publikacji, a jej imię było na uszach daleko poza Stany Zjednoczone. W 2012 roku Elsa przerwała karierę, związaną z narodzinami córki, ale w następnym roku pojawiła się w thrillerze "Wszystko dla wszystkich", film akcji "Forsage-6" i dramat "Wina lata".

Życie osobiste aktorki

Elsa Pataki to nie tylko utalentowana i popularna aktorka, ale także bardzo piękna kobieta, więc ciągle towarzyszyła jej grupa fanów oddanych. Prasa bezlitośnie przypisywała jej wiele powieści, choć w rzeczywistości Elsa nigdy nie zmieniała mężczyzn, takich jak rękawiczki, a teraz stała się wierną kochanką i troskliwą matką. W 2004 r. Dziennikarze nieustannie pisali o powieści aktorki z humorem Michelem Junonem. Czy było coś między młodymi ludźmi pozostało tajemnicą, ponieważ nie komentowały tych informacji.

Pataki miała romans z amerykańskim producentem i aktorem Adrien Brody. Miłośnicy spotykali się rok później, po czym się zaangażowali, ale przed ślubem sprawa nie dotarła, ponieważ Elsa stale próbowała kontrolować swojego narzeczonego. W końcu aktorka znalazła szczęście – w dniu 25 grudnia 2010 r. Wyszła za mąż za aktora australijskiego, Chrisa Hamswortha. W dniu 11 maja 2012 r. Elsa przedstawiła ją pięknej córce, India Rose. W listopadzie 2013 r. Wiadomo, że aktorka była w ciąży, a w styczniu 2014 r. Chris Hemsworth i Elsa Pataki ogłosiły, że czekają na bliźniaków. Urodzili się 20 marca – Sasha i Tristan.

Ciekawe fakty z biografii

  • Prawdziwą nazwą aktorki jest Elsa Lafuente Median, ale jest znana publicznie pod pseudonimem Elsa Pataki.
  • Wysokość kobiety wynosi 1,61 m, waga 50 kg, parametry na rysunku to 86,5-63,5-89.