377 Shares 1328 views

Uczymy się jak zainstalować sterowniki do karty graficznej

Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak zainstalować sterowniki od karty graficznej. Choć kwestia ta nie jest podniesione w momencie drukowania podręczników, a także na łamach różnych forach i stronach, wciąż jest popyt. Powodem tego jest zmniejszenie kosztów informatyki. Faktem jest, że wielu ludzi, którzy kupili swój pierwszy komputer w domu, mają do czynienia z problemami, które użytkownicy doświadczyli elementarny złożony. Jeden z nich – jest to w jaki sposób zainstalować sterownik na karcie graficznej. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to wdrożone, wyjaśniając główne punkty. Ale najpierw trochę teorii.


W dowolnym komputerze (serwery i zdalnie sterować systemem, nie uważamy) koniecznie zainstalowanej karty graficznej. Strukturalnie, urządzenie może być reprezentowane przez osobny PCB z niedolutowanych wiórów, podzespoły elektroniczne i grzebienia ślizgowych, za pomocą którego jest on podłączony do złącza na płycie głównej. Ten roztwór nazwano dyskretne. Jej przeciwieństwem – wbudowany procesor (chipset) Karta wideo. Było to możliwe dzięki poprawie technologii procesu produkcyjnego napędzanych kluczy – tranzystory i umieszczenia wielu urządzeń na pojedynczym układzie scalonym. Aby zrozumieć, w jaki sposób zainstalować sterownik karty graficznej, to różnica może być ignorowane, ponieważ oba rozwiązania zasada działania jest taka sama.

Nie wystarczy po prostu fizycznie podłączyć kartę graficzną do płyty głównej (wersja cyfrowa). Musisz zainstalować system w specjalnym programie sterującym, który służy jako „mediator” między wszystkimi innymi składnikami oprogramowania i sprzętu komputerowego z kartą i wideo. To jest dokładny sterownik dla karty graficznej.

Można je pobrać ze strony producenta. Tak, najczęściej stosowane rozwiązania firmy NVIDIA, ATI (AMD) i Intel. Najpierw trzeba określić model tektury w jest podany na opakowaniu. Można również użyć GPU_Z użytkową. Wskazując na stronie systemu operacyjnego i modelu, należy pobrać sterownik. Zazwyczaj jest to jeden plik wykonywalny. Po tym, wystarczy go uruchomić. Jeśli pojawi się ostrzeżenie o instalacji niepodpisanego sterownika, można go zignorować. Dla rozwiązania ATI w systemie musi być zainstalowany pakiet Net Framework (do pobrania z Microsoft). Ale to jest proste. Jak zainstalować sterownik karty graficznej, jeśli z jakiegoś powodu, to standardowa metoda nie działa?

Czasami jest to możliwe. Najpierw trzeba rozpakować pliki pobrane archiwum. Istnieją dwa sposoby: po uruchomieniu (nawet jeśli wynik końcowy jest nieskuteczne) w folderze dysku jest tworzony, w którym nie jest wszystko, czego potrzeba; zmuszony rozpakować pakiet instalacyjny za pomocą programu Total Commander, klikając na plik Ctrl + Page Down i skopiowanie go do wcześniej utworzonych zawartości folderu. Następnie otwórz Menedżer urządzeń (właściwości skrótu „komputer) i przejdź do sekcji” Karty graficzne – Driver – Aktualizacja – Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji ". W wyświetlonym oknie Eksploratora, trzeba określić folder z rozpakowanych plików, ale nie tylko tych z rozszerzeniami inf. Jeśli sterownik dla systemu, zostanie on zainstalowany, aczkolwiek z wielu ostrzeżeń (można pominąć).

Odśwież „drewno” na karcie graficznej i może być za pośrednictwem usługi systemu operacyjnego. Aby to zrobić, w „Start – Panel sterowania – Aktualizacja” należy zezwolić na przesyłanie plików mniejszość.