529 Shares 1710 views

Eagle Miasto: populacja, opis atrakcji

Eagle – miasto sprawa administracyjna. data jego założycielem jest 1566 twierdza została zbudowana na rozkaz Iwana Groznogo. „Iwan Groźny i opiera się na rzece Oka twierdzę ochrony południowych granicach państwa rosyjskiego. I tam była nazwa w fortecy, aż poleciał orła i postanowił zadzwonić do twierdzy Orła ".


Lokalizacja orła

Znajduje się na wzgórzu Centralnego, który znajduje się w europejskiej części Rosji. Aby zrozumieć, gdzie jest miasto Eagle na mapie, trzeba spojrzeć na południe od stolicy (Moskwa), odległość wynosi około 380 km. Z Petersburga jest on odległy więcej niż 1000 km. Obok znajduje Kaluga regionu Orel, Tula, Kursk, Lipetsk i Bryansk. Mają wspólną granicę.

Eagle – miasto, które jest centrum regionu. Jej długość od południa do północy – około 150 km szerokości (wschód-zachód) długości ponad 200 km. Region Orel – najmniejszy na terytorium Rosji. ma też najmniejszej populacji.

populacja

Eagle populacja maleje z roku na rok, jest uważany za rodzimy rosyjski miasto. Rdzennych mieszkańców, oczywiście, są rosyjskie. Procent około 95%. Jednak obszar ten jest także domem dla innych narodowości, chociaż są one mniej niż – 5%. Ukraińcy Orel – mniej niż 2% Czeczenów Azerowie, ormian i Białorusinów – 1% innych narodowości – 2%.

Na początku lat 2000, liczba ludności wynosiła około 330.000. Man. Jednak do roku 2014 liczba ta zmniejszyła się o około 13 000 (317000)..

dziedzictwo kulturowe

„Miasto na rzece Oka” – tak nazywa się miłością jej ukochany krawędź ci, którzy uważają się za pochodzący z tak pięknym mieście, jak orzeł. Populacja tutaj szanuje swoją historię i zawsze wspierał rozwój kulturalny centrum regionalnego. Mieszkańcy szanować dzieła pisarzy rosyjskich, takich jak Turgieniew, Bunin, fet, Andriejewa, Rusanowa, Granowski. Po tym wszystkim, te nazwy są znane każdemu. Miasto jest znanym zabytkiem kultury – Noble Nest (osiedle Turgieniewa). Tutaj powstaje największe źródło Wołga – Oka. Miasto jest znane z tego, że w 1943 roku, 5 sierpnia Orel i Biełgorod wstrząsnęły pierwsze fajerwerki na cześć wyzwolenia spod okupacji niemieckiej. Świadczy to odważny charakter mieszkańców.

Orzeł jest uważany za „zielone” miasto. A w środku, jak i na zewnątrz roślinności przekracza 7% powierzchni zajętej.

Miasto Eagle dzisiaj

W 2016 Eagle obchodzi wielki dzień – 450 lat od jego powstania. Obecnie miasto zamieniło się w rozwiniętym centrum regionalnego, który zapewnia zatrudnienie dla ponad 80% populacji. Główny zakres działalności – handel. największa sieć supermarketów w Rosji powodzeniem pracujących w terenie lokalnym. Przemysł stopniowo maleje. Ale dzięki swoim wcześniejszym perspektywy było miasto Eagle. Populacja, według spisu z 2012 roku, dokonał ponad 318 tys. Człowiek, który w porównaniu z poprzednimi latami, wskazuje na spadek dynamiki wzrostu.

pomniki

Charakterystyczną cechą miasta jest jego spuścizna literacka (jest to miejsce urodzenia słynnych pisarzy, o których mowa powyżej) i pomniki. W samym sercu miasta – na placu Karola Marksa – stoi potężny jeźdźca. To ogólne Aleksey Ermolov. Rzeźba została wzniesiona w 2012 roku. W regionie Północnej stoi pomnika Alosza-producent stali. W części handlowej miasta, naprzeciwko Central Department Store, Square znajduje się zbiornik, który strzeże straż honorową. W pamięci poległych żołnierzy wiecznego ognia.

obszary Eagle

Obszar miasta podzielony jest na 4 obszarach: kolejowe, fabryki, na północy i radzieckiego.

  • Obszar Radziecki – w centralnej części miasta. Na jego terenie można zobaczyć atrakcji, Dziedzictwo, parki, ulice, sklepy i place. Istnieje imprez rozrywkowych, targi, konkursy młodzieży. Obszar ten jest uważany za uprzywilejowany, tam są mieszkania o 81 tys. Man.
  • Obszar seryjny stanowi rozległy obszar o wysokiej gęstości zaludnienia (liczba – ponad 107 tysięcy osób ..). Tutaj znajduje się rdzeń przemysłowej miasta: fabryk, sklepów i fabryk.
  • Region Północny jest uważany za najmłodszego. Istnieje wiele, nie tylko rośliny, ale także instytucji publicznych. Liczba mieszkańców jest trzecim co do wielkości, jest domem dla około 68 tys. Man.
  • Pociąg z regionu Oryol słynie z główną atrakcją – dworzec kolejowy. symbol miasta – ogromny orzeł, otworzył swoje skrzydła – widziane przez mieszkańców i gości przed wejściem głównym. Ludności w obszarze – o 63 tysięcy osób ..

Firm i szkół

"City of Students" jest często nazywany Eagle. Ludzie, zwłaszcza młodzi ludzie, jest wolny, aby uzyskać prestiżowy edukacji. Tutaj w każdym siódmego mieszkańca jednego studenta. Regionalne Centrum z wielu rządowych i komercyjnych instytucji edukacyjnych. Najbardziej znanym z nich: OSU nazwie I. S. Turgeneva, OGAU, PSU, OGIET, Uniwersytet finansowa w ramach rządu Rosji i innych.

Największe przedsiębiorstwa miasta są "Orelstroy", JSC "DORMASH", JSC "Proton" LOD "Nauchpribor", JSC "Severstalmetiz", LLC „Zakład im. Miedwiediew „et al.

Znany w miejscu

Odpoczynku, gdzie spędzają czas, mieszkańcy i goście, uważany rekreacji Park City, jezioro jasny życie, Alexander Most.

Najbardziej popularne wśród młodzieży wygrał TMK „zielony” – wielofunkcyjny kompleks, który zawiera wiele sklepów, kawiarni, restauracji, centrów rozrywkowych. Oto największy klub nocny w ziemi czarnej „Zegar”, barze karaoke, „Noc”, „Uroczystości restauracji” i innych. Wśród innych znanych instytucji miasta można wyróżnić restauracji „Labirynt”, klub karaoke „Oz-bar” cafe „On się zatrzymał”.