184 Shares 5231 views

Gdzie są Indianie w naszych czasach?

Indianie mają wyjątkową i tragiczną historię. Jego wyjątkowość polega na tym, że były one w stanie przetrwać okres rozliczenia kontynentu przez Europejczyków. Tragedia związana z konfliktu między Indianami a białymi. Mimo to historia Indian jest pełen optymizmu, ponieważ, utraciwszy lwią ziem rodowych, że przeżył i zachował swoją tożsamość. Dziś są pełnoprawnymi obywatelami Stanów Zjednoczonych.


Głównym pytaniem artykuł: gdzie żyją Indianie? Ślady tej populacji można prześledzić na dwóch kontynentach. Wiele nazw w USA są związane z tymi ludźmi. Na przykład, Massachusetts, Michigan, Kansas i tym podobne.

Trochę historii, czy Indianie, którzy są nazywane

Aby zrozumieć, gdzie żyją Indianie, musisz zdecydować, z kim są. Po raz pierwszy Europejczycy dowiedzieli się o nich pod koniec 15 wieku, kiedy Hristofor Kolumb w poszukiwaniu upragnionego Indii dotarł do wybrzeży Ameryki. Navigator natychmiast wezwał miejscową ludność Indian, mimo że był to inny kontynent. Więc nazwa zatrzymany i stało się wspólne dla wielu narodów zamieszkujących oba kontynenty.

Kiedy Europejczycy odkryli kontynent był Nowy Świat, setki plemion indiańskich mieszka tu około 30 tysięcy lat. Nowo przybyli Europejczycy zaczęli wypierać rodzimych ludzi w głębi kraju, zajmując obszar zamieszkania. Stopniowo plemiona były napędzane bliżej gór.

System rezerwacji

Pod koniec 19 wieku, Ameryka była więc rozstrzygane przez Europejczyków, że wolnej ziemi dla Indianie lewo. Aby zrozumieć, gdzie żyją Indianie, należy wiedzieć, że takie zastrzeżenia. Ta ziemia, słabo nadaje się do rolnictwa, gdzie Indianie zostali wypędzeni. Mieszkających w okolicy w ramach umów z białego człowieka, były one do odbioru dostaw. Często jednak, że to tylko w słowach.

Najgorsze było taryfy kiedy każdy rdzennych mieszkańców rząd przeznaczył 160 akrów ziemi. Indian nie były przygotowane do sprzęgania w rolnictwie, a ponadto nie nadają się do ziemi. Wszystko to doprowadziło do tego, że od 1934 roku Indianie stracił jedną trzecią ich ziemi.

new Deal

W pierwszej połowie ubiegłego wieku, Kongres USA dokonał obywateli indyjskich. To był wielki nacisk do przodu w stosunku do pojednania między narodami, aczkolwiek dość późno.

Miejsce, gdzie żyją Indianie, jak sami Amerykanie stał się nie interesuje pod względem zysku, ale z punktu widzenia dziedzictwa kulturowego państwa. W Stanach Zjednoczonych nie było duch pychy w różnorodności jego mieszkańców. Wiele osób ma pragnienie, aby zrekompensować potomków Indian jest niesprawiedliwe traktowanie, które były przedmiotem ich przodków.

Gdzie żyją Indianie?

Indianie żyją w dwóch głównych obszarach geograficznych. To Ameryka Północna i Ameryka Łacińska. Aby uniknąć nieporozumień, warto zauważyć, że w Ameryce Łacińskiej – to nie tylko Ameryka Południowa, Meksyk, ale i szereg wysp.

Następnie, miejsce zamieszkania będą zgłaszane osobno w każdym z regionów geograficznych.

Terytorium osadnictwa w Ameryce Północnej

Gdzie są Indianie w Ameryce Północnej? Ten obszar geograficzny składa się z dwóch głównych mocarstw – Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Regiony Indianie żyjący:

  • regionach podzwrotnikowych;
  • Obszary przybrzeżne północno-zachodniej części kontynentu;
  • California – popularny stan, gdzie Indianie żyją;
  • południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych;
  • obszar Wielkich Równin.

Teraz jest jasne, gdzie żyją Indianie, zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule. Pozostaje zauważyć, że wszystko robią na swoich ziemiach w wędkowania, polowania, gromadzenie, vydelyvaniem cennego futra.

Połowa dzisiejszych Indian żyją w dużych miastach i na obszarach wiejskich na terenie Stanów Zjednoczonych. Kolejna część życia rezerwy federalnej.

Indianie w Kalifornii

Kiedy słyszysz pytanie, gdzie żyją kowbojów i Indian, pierwszy przyjść na myśl Kalifornia. Wynika to nie tylko z westernów, ale także ze statystyk. Przynajmniej w odniesieniu do Indian.

Największą liczbę ludności Indii żyje w Kalifornii. Potwierdzają to spisu w ostatniej dekadzie. Oczywiście, potomkowie Indian z tego regionu pochodzenia mieszanego.

Jak można żyć rdzennych mieszkańców kontynentu w Kalifornii? Z biegiem lat, większość z nich straciła swoją wiedzę z języka ojczystego. Tak więc, więcej niż 70% nie mówią językiem innym niż angielski. Tylko 18% biegle w języku swego ludu, a także w kraju.

Indianie California posiadać uprawnienia do przyjęcia do szkół wyższych. Ale większość z nich nie korzysta. wykształcenie średnie otrzyma około 70% dzieci indyjskich rodzin i licencjat – tylko 11%. Najczęściej, rdzenna ludność zajmuje się rolnictwem lub prac serwisowych. Wśród nich jest również wysoki procent bezrobocia w stosunku do średniej.

Czwarta część Indian Kalifornii żyło poniżej granicy ubóstwa. Ich domy są często nie ma bieżącej wody i kanalizacyjna, wielu są zmuszeni do życia w bardzo ciasnych warunkach. Chociaż ponad 50% nadal mają własne mieszkania.

Są w Kalifornii, a Indian zastrzeżeń. W 1998 roku sąd pozwolił im rdzennych mieszkańców oglądania i grania. To uprawnienie od władz była znaczącym zwycięstwem. Ale to nie było ze względu na fakt, aby podświetlić korzystny stosunek do Indian, ale dlatego, że terytorium rezerwacji nie może być zaangażowany w zwykłych rzemiosła. Rząd podjął ten krok, aby dać ludziom możliwość otrzymania środków do życia, uprawiania hazardu.

Oprócz tych koncesji, rezerwacje w Kalifornii mają swój własny rząd, sądy, organy ścigania. Nie reperowanie prawa stanu Kalifornia dać subwencje i dotacje.

Terytorium osadnictwa w Ameryce Łacińskiej

Istnieje grupa Indian mieszkających w Ameryce Łacińskiej. Gdzie Indianie żyją teraz w tym obszarze geograficznym, patrz poniżej:

  • w całej Ameryce Łacińskiej, do domu Majów, Azteków, a ci, którzy żyli w Ameryce Środkowej przed przybyciem Europejczyków;
  • oddzielne powszechnych są Indianie Amazon, które różnią się od ich specyficznego myślenia i podstawach;
  • Indianie z Patagonii i pompy;
  • rdzenni mieszkańcy Ziemi Ognistej.

Po tym, nie jest tajemnicą, że jest domem Indian Maya. Są one w ich rozwój był bardzo apodyktyczny i miał własnego państwa oraz Umów przed przybyciem Europejczyków.

Prosta odpowiedź, gdzie Indianie żyją w naszych czasach, jest dość trudne. Wiele z nich nadal trzymać się swoich tradycji, zwyczajów, żyć razem. Ale wielu z tych, którzy musieli żyć jak większość Amerykanów, zapominając nawet język swoich ludzi.