437 Shares 7211 views

Kolarstwo: korzyści i szkód dla zdrowia. Jazda na rowerze w plenerze

Zajęcia sportowe są korzystne dla stanu fizycznego i emocjonalnego. Oni stres, osoby naładowany energią i, co najważniejsze, uczynić postać bardziej atrakcyjne. Ale wszelkie obciążenia na ciele, oprócz pozytywnych efektów mogą być szkodliwe dla zdrowia. Obejmuje rowerowej, korzyści i szkód z których są opisane w wielu publikacjach medycznych i naukowych. W niektórych przypadkach, na rowerze wyjątkowo przydatna, kiedy trzeba być bardziej ostrożny z tym konieczne jest, aby zrozumieć, w sposób bardziej szczegółowy.


Jaki jest pożytek z kolarstwo?

W kontekście właściwym stylu życia i zdrowia roweru – niemal synonimami, ponieważ zrównoważona dieta oraz regularna jazda na rowerze – kluczem do dobrego samopoczucia i atrakcyjny wygląd. Jazda na rowerze, jak również jazda biegowe, wzmacnia organizm ludzki, ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i przyczynia się do przyspieszonego klirensu płuca. To z tego powodu, że wszystko nowoczesna siłownia wyposażona bieżnie i rowery treningowe, choć może lepiej byłoby pełne rowerowych na świeżym powietrzu?

Eksperci twierdzą, że jazda na rowerze pomagają zapobiegać nawet rozwój żylaków, wyjaśniając, że podczas jazdy krew w żyłach zaczyna poruszać się znacznie szybciej, niż stały ruch nogi pozwalają na stagnację i skrzepy formie.

Ponadto, podczas jazdy na otwartym powietrzu, płuca zaczynają działać bardziej aktywnie, więc szybko usuwana z substancjami szkodliwymi, że osoba wdycha codziennie w zakurzonym mieście. Regularna jazda na rowerze trenuje wytrzymałość, redukuje zmęczenie, poprawia system odpornościowy i łagodzi bezsenność. Bole dodatek, sport pomaga wzmocnić mięśnie oczu. Patrząc w dal, rowerzysta trenuje oko, uniemożliwiając rozwój krótkowzroczności.

Szkodliwe skutki jazdy na rowerze

Jak już wspomniano, ma nie tylko pozytywny wpływ na osoby, zapewnia jazdę na rowerze. Korzyści i szkód z takich wyjazdów zależy od czasu trwania i stanu zdrowia danej osoby.

Głównym powodem negatywnego wpływu na organizm jest źle i źle Fotelik do roweru. Podczas jazdy cała masa ciała jest kierowany do krzyżowego łuku, która nie jest przeznaczona do takiego obciążenia. Stałe i wypukłe siedzenia prowadzenie tej tętnicy przechodzącej przez miednicy, są w stanie ściśniętym, co pogarsza przepływ krwi w ciele.

U mężczyzn, wynik zagięty naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe w intymnych obszarów dotkniętych funkcję i problemy z erekcja rozrodcze. U kobiet, z powodu ciągłego wyciskania region ten stracił wrażliwość obszarów intymnych, co prowadzi również do zaburzeń seksualnych.

Należy podkreślić, że te problemy pojawiają się podczas jazdy na rowerze Regularne i długotrwałe. Okresowe jazda na rowerze na świeżym powietrzu przynosi wiele więcej dobrego niż złego.

Utrata wagi z rowerem

należy wspomnieć osobno że regularna jazda na rowerze stymulują procesy metaboliczne w organizmie i pomaga zrzucić zbędne kilogramy bez wyczerpujących diet, więc ta metoda odchudzania jest dzisiaj bardzo istotne. Mięśni podczas jazdy na rowerze szybko buforowane akwizycji danych elastyczność, a figura staje blisko ideału. Utrata masy ciała następuje poprzez spalanie nagromadzonego tłuszczu w organizmie. Wiele osób zastanawia się: ile kalorii spędzony podczas jazdy na rowerze? Zdecydowanie trudno odpowiedzieć, ponieważ liczba spalonych kalorii zależy od wieku osoby, masy ciała, wzrostu i intensywności jazdy.

Osoby ważącej 50 kg z małą prędkością (mniej niż 15 km / h) spala około 150-240 kalorii, a na skrócenie 20 km / h – od 250 do 350 kalorii, i jedzie ponad 25 km / h pozwala pozbyć się 500 kalorii , W tym przypadku wysokie zawodnicy zużywają znacznie mniej energii, tak aby schudnąć są zachęcani do pedałować tak często, jak to możliwe.

Gdzie można jeździć na rowerze?

Planując swój urlop, wielu pyta: gdzie jeździć na rowerze? Jeśli masz swój własny wybór rowerów miejsc na spacer nie sprawi większych trudności. Może to być podróż do kraju, mierzona kolarstwo rodzina przez terytorium lesie lub parku, a może ktoś zdecyduje się pójść do góry. A co z tymi, którzy jeszcze nie udało się nabyć pojazdów dwukołowych, ale nie przeszkadza jazda na nim? W takim przypadku można skorzystać z wypożyczalni rowerów. Podczas wynajmu letnim otwarty na większość parku, który uprzejmie dostarczonych transportu dla całej rodziny, i każdy może jeździć na rowerze i piękno natury.

Jak wybrać rower?

Na pierwszy rzut oka, wybierz rower jest bardzo prosta, po prostu znaleźć swój ulubiony model. Ale w rzeczywistości, proces ten ma pewne niuanse, które muszą być brane pod uwagę, dzięki czemu jazda dwukołowy „przyjaciel” był wygodny i nie powodować szkody dla zdrowia.

Ważne jest, aby wybrać rower na wzrost jako zbyt małe lub odwrotnie, wysoka rama z pewnością będzie powodować „cios” do kręgosłupa.

Jeśli wysokość ponad 185 cm, konieczne jest, aby wybrać rower z jednej wielkości około 54 cm. Średnia sportowców wzrostu (170-180 cm), może być wybrany na wysokość ramy 48 cm.

Aby wybrać odpowiedni rower do wzrostu, to lepiej skorzystać z poniższej tabeli.

Wielkość ramy w stosunku do wzrostu ludzkiego
Format ramki cala Wysokość, cm. Format ramki, patrz. Format ramki Cond. u
13 " 130-145 33 XS (Xsmall)
14 " 135-155 35,6 XS (Xsmall)
15 " 145-160 38,1 S (małe)
16 " 150-165 40,6 S (małe)
17 " 156-170 43,2 M (Medium)
18 " 165-178 45,7 M (Medium)
19 " 170-180 48,3 L (duże)
20 " 178-185 50,8 L (duże)
21 " 180-190 53,3 XL (XLarge)
22 " 185-195 55,9 XL (XLarge)
23 " 190-200 58,4 XXL (XXLarge)
24 " 195-210 61 XXL (XXLarge)

Zwracając szczególną uwagę na dobór posiedzenia: to nie powinno być zbyt sztywny i wypukłe.

Dla ludzi o wadze ponad 90 kg powinno nabycia model aluminium lub ze stali o wysokiej wytrzymałości, jak ramka karboksylowego przeznaczonego do ładunku do 80 kg.

Jaka powinna być rower dla miasta?

Rower do jazdy po mieście powinien być dość wygodne jazdy innego wysokie i szerokie siedzisko.

Do codziennego użytku lepiej wybrać lekkie rowery, które są proste, aby przejść w górę iw dół na podeście.

Nie kupować bardzo drogiego roweru, tak jak w tym przypadku będzie musiał martwić się o bezpieczeństwo pojazdu, pozostawiając go pod murami sklepu lub biura. Dla ułatwienia ruchu na miejskich modeli wyposażonych w różne kosze, stojaki i inne małe przedmioty, umożliwiając wygodne umieszczenie zakupionych produktów i wolną rękę, aby kontrolować rower.

na torze kolarskim miejskiej musi być wyposażony w specjalną ochronę, która uniemożliwia kontakt z jej ubrania.

Jeździć w mokrych i błotnistych warunkach pogodowych zaleca się wybrać rower z hamulcami tarczowymi.

Wzór miastach muszą być wyposażone w przedni amortyzator i mają kilku prędkościach.

Odzież do jazdy na rowerze

Przez wybór odzieży do jazdy powinno być traktowane nie mniej poważnie niż kupić sobie rower. To zależy od tego, jak wygodne będą chodzić, więc nie powinno utrudniać ruch rowerzysty.

Wielu sportowców używać roweru w okresie letnim i zimowym, odpowiednio, wszystkie ubrania są podzielone na ciepło i światło. Na zimę jazdy mierzona optymalnie dopasować obcisłe spodnie LYCRA z warstwą izolacyjną i tak zwanych „pieluchy”.

Na piechotę, można kupić żadnych butów: sneakers, buty, buty – Najważniejsze, że były one powyżej kostki. Na buty zaleca się nosić tylko bawełniane skarpetki, jak będą najbardziej komfortowe stopy.

Należy również kupić specjalną bieliznę (spodnie i kurtka), który w chłodnej porze roku jest umieścić pod podstawowej odzieży.

Do ochrony rąk przed zamrożeniem, używać rękawic sportowych z zamszu dłoni.

Odzież na lato idzie znacznie prostsze następnie dopasować prosty elastyczne szorty i t-shirt.

Opcjonalnie można kupić kask rowerowy i okulary do ochrony oczu przed słońcem.

Czy są jakieś przeciwwskazania do jazdy na rowerze?

Każdy sport ma swoje przeciwwskazania. Nie ma wyjątków i rowerowej, korzyści i szkody, które zależą od wielu czynników. Bezpośrednie przeciwwskazań do zajęć rowerowych to:

 • Różne choroby stawów;
 • obecność przepukliny dysku;
 • choroby układu mięśniowo-szkieletowego;
 • kręgosłupa choroby;
 • choroby serca;
 • problemy z naczyń krwionośnych;
 • arytmia.

Mając jedną z tych chorób powinno być powodem do konsultacji z lekarzem na temat kontroli rowerów. Zrozumiałe jest też, że czasami nawet wspólne zimno i przekrwienie nosa może być przeszkodą do jazdy na rowerze. Dlatego, zanim pojawi się na rowerze, to jest bardzo ważne, aby ocenić stan zdrowia, do obciążenia podczas jazdy nie powoduje jeszcze większe szkody dla organizmu.

Kilka wskazówek dla początkujących rowerzystów

Początkujący rowerzyści będą użyteczne kilka wskazówek, aby zapobiec występowaniu problemów zdrowotnych z nagłym wysiłku fizycznym:

 • To nie powinien iść na przejażdżkę rowerową bezpośrednio po posiłku.
 • Za każdym razem, dzieje się w podróż, należy doprowadzić wodę do picia, jak podczas jazdy na rowerze są często pić.
 • Zanim pójdziesz na rowerze, zaleca się przeprowadzić mały trening dla stawów.
 • Należy zwrócić należytą uwagę na własne bezpieczeństwo. W tym celu zaleca się nosić jasne ubrania na obecność odzwierciedlenia elementy , które pomagają zidentyfikować rowerzysty w nocy.
 • Jest niezwykle ważne, aby mieć kask ochronny na głowie, zapobiegając poważnych obrażeń w przypadku upadku.
 • W celu utrzymania sprawności powinny jeździć na rowerze nie mniej niż 2 razy w tygodniu.
 • Zwiększ odległość trzeba podróżować powoli. Pokonywanie długich dystansach, konieczne jest, aby zatrzymać się na odpoczynek.
 • Podczas długich przejażdżek okresowo wstać z fotela, aby przywrócić przepływ krwi w organizmie.

Podsumowując, należy stwierdzić, że rowery są coraz bardziej popularne nie tylko wśród zapalonych sportowców.

Wiele z nich już sobie sprawę, że znacznie zaoszczędzić swój czas i pieniądze w drodze do pracy pozwoli na rowerze. Korzyści i szkodliwości kolarstwo w każdym przypadku jest inaczej, ale jeśli prawidłowo wybrać odpowiedni model i stopniowo przygotować ciało na stres, jazda na rowerze tylko przyniesie przyjemność.

Droga do pracy iz pracy rowerem obciąży osobie wiele pozytywnych i energię potrzebną do produktywny dzień. A jeśli wziąć pod uwagę, ile kalorii wydatkowanych podczas jazdy na rowerze, jest całkiem możliwe w najbliższej przyszłości ten rodzaj transportu będzie najbardziej popularne.