709 Shares 8552 views

Drukarka 3D – co można zrobić z tym?

Nie możemy wyobrazić sobie współczesny świat bez technologii trójwymiarowej. Są wszędzie: w przemyśle filmowym, rozrywka, sztuka, zdjęcia, a nawet drukowania. Wynaleziony 30 lat temu, drukarka 3D pokazał światu zupełnie nowe możliwości, czasami przechodząc skraju rzeczywistości.


Często pojawia się pytanie, w jaki sposób drukarka 3-D, które mogą być z nim zrobić? Ludzka wyobraźnia jest nieograniczona. Niektórzy eksperci uważają, że taka jednostka – jest alternatywą dla nowoczesnej produkcji montaż linii. Schemat pracy jest prosta: po pierwsze, komputer tworzy trójwymiarowy model obiektu, a następnie specjalnym urządzeniem poprzez powtarzanie zabiegów wyświetla obiekt w rzeczywistości.

To niesamowite, ale drukarka 3D nie działa z atramentem, lecz z innymi elementami, które są umieszczane w kasecie. Żywica na bazie fotopolimeru, nici z tworzywa sztucznego, ceramiki i metalu proszek gliny.

Jeśli jeszcze zastanowić się jakim cudem drukarki 3D, które mogą być wykonane dzięki nim, teraz będziemy mówić o najlepszych pomysłów w XXI wieku.

części ciała

Przeszczepianie narządów i części ciała są teraz duże zapotrzebowanie. Oraz w celu uzupełnienia niedoboru materiału, naukowcy postanowili odtworzyć kości, naczyń krwionośnych, skóry, uszu, a pąki na drukarki 3-D. Zaskakująco, pierwsze eksperymenty i przeszczepianie były całkiem udane.

Tutaj jest dobrym przykładem tego, jak drukarki 3-D. Co można zrobić? Fotografia fragmenty części ciała przedstawiono na następujących figurach.

Wszystkie części ciała wykonane są na maszynach, zwany „bioprinter”. Surowce stosowane specjalnego żelu medycznego, który jest syntetyzowany w komórkach ludzkich. Kości jest proszek ceramiczny, ma podobne do ludzkich parametrów szkieletu.

Osiągnięcia w tej dziedzinie jest naprawdę wyjątkowa. Wkrótce dojdzie do tego, co można stworzyć brakujące części ciała z unikalnym DNA wybranego dla danego pacjenta. skrawki skórzane, fragmenty kości zostały do więzienia prawdziwą osobą iz powodzeniem zakorzenił. To do nerki. Jego układ już istnieje, ale w praktyce nie jest funkcjonalny. Bye.

Ale najbardziej udane zmiany, aby zaoszczędzić setki dolarów, są różne typy protez. Szczególnie popularne są maszyny do utrzymania słuchu.

Odzież i Obuwie

Teraz trudno znaleźć w sklepie sukienkę, stworzyła drukarkę trójwymiarową. Niespodzianek i tym razem 3D drukarce. Co może być wykonany z tkaniny i dodatki jeszcze bardziej zaskakujące niż ty już masz? Okazuje się, że świat jest pełen niewyobrażalnych rzeczy.

Cechą 3D-sukienki jest to, że są one doskonale szyte na rysunku. Jak już wykazano, światowej społeczności Dita Von Teese.

Buty oczywiście włączone. Pierwsze szkice stworzone Janne Kuttanen – projektant z Holandii. Ich systemy obraz trójwymiarowy on opublikowany w Internecie, a teraz każdy może pobrać je do komputera. rozmiar pliku jest tak duża, że pobieranie zajmie co najmniej 6-7 godzin. Ale czy można je drukować za pomocą drukarki 3D? Co można zrobić, gdy nie jest to konieczne dla każdego z nas w domu? Po prostu cieszyć projekty innych.

gitara

Instrumenty muzyczne są zawsze unikalne. Ale jeszcze większą osobliwość daje im technologię trójwymiarową. Tworzenie delikatny i niepowtarzalny instrument muzyczny jest zdolny do drukarki 3D. „Co można zrobić naprawdę grać na instrumencie?” – pytasz. Tak, będą one rzeczywiście grać melodie. Ale nadal nie tak dobre, jak tradycyjnych przedmiotów.

Pierwszą osobą, aby spróbować tej technologii jest uważany Olaf Didzhel z odległej Nowej Zelandii. Jego stworzenie przypomina pajęczynę, w środku maleńkich pająków, które żyją.

Pierwszy syntetyczny gitara akustyczna własnością Scott Summit. Według niego, to może być bezpiecznie używany na koncertach, a dźwięk na niektórych notatek przewyższa tradycyjnym instrumencie.

Ale nie tylko gitara jest zdolny do odtwarzania 3D-drukarki. Świat znany również flecie i skrzypcach.

zabawki

Jak stworzyć dla dzieci rozrywki 3D-drukarkę, która może drukować na nim? Cokolwiek. Samochody, lalki, żołnierze armii. Przenośne urządzenie w domu będzie wykonywać żadnych marzeń ukochanej potomstwa. Jednak do tej pory tylko w czerni i bieli.

Niektórzy naukowcy sugerują odtworzyć zabawek według szkiców same dzieci. Na przykład, dziecko malowany kalyaki-Malaki na kawałku papieru. Załadowania danych do komputera, tworzyć dwuwymiarowy model przejść do drukarki 3D, a po wielu latach dziecko będzie zaskoczony, gdy jego tata stworzyli trójwymiarowy model nieznanego zwierzęcia.

Obiektyw aparatu

Chociaż nie fotografując deweloperów urządzenia kierują się tylko jedna myśl: jak oszczędzać. Po tym wszystkim, podstawowy koszt dobrej jakości obiektyw kamery jest ustawiony. Made in 3-D model drukarki to jest, oczywiście, nie jest doskonały i jest wykonana z akrylu. Zrobić profesjonalne zdjęcia z optyką nie może. Ale dla łatwości użytkowania jest całkiem w porządku.

Autorem tego pomysłu jest Leo Marius. Położył się szkice do jednostki internetowego. Całkowity koszt materiałów będzie kosztować tylko 30 $.

samochód

Wydawałoby się, że to, co jest nadal zdolny do drukarki 3D? Co można z tym zrobić? Samochód! W Genewie, prezentacja pierwszego samochodu na świecie, niemal w całości drukowane w drukarce 3-D.

Pomysł narodził się w Kalifornii, niejakiego Kevina Singer. Z pomocą projektu inżynierów entuzjastycznym ożył. Pierwszy i jedyny na świecie supercar Blade ma nazwę i, oczywiście, jest unikatowym stworzenie człowieka.

Chociaż twórcy twierdzą, że produkt jest przyjazny dla środowiska, a przy jego produkcji żadnych szkodliwych emisji do atmosfery aż samochód jeździ tylko na benzynie i gazie. W przyszłości, jego plan jeszcze przełożyć na baterie.

Tylko dwie sekundy superpenalties stanie rozwinąć prędkość 100 km / h, co jest możliwe dzięki zastosowaniu potężnego silnika 700 KM.

żyrandol robota

Nazywa się to na różne sposoby: fantastyczne światło, lampy ramienia robota, robota. Stanowi ona zwykłą lampy, który jest zamontowany w pozycji pionowej. Osobliwością jest, że może niezależnie zmieniać pozycję w zależności od potrzeb użytkownika. Na przykład, jeśli wskaźnik czuje awarii, odwraca się po stronie ciemności, lub jeżeli użytkownik zmienił lokalizację lampy sam porusza się w jego kierunku.

Twórca cud przedmiotu unika rozmowy na ten temat. Jest zamknięty w sobie i po prostu siedzieć w swojej biblioteki naukowej. Wiele osób pyta go: „W przypadku zakupu drukarki 3-D, który może to zrobić, i jak go używać,” Wynalazca mówi: „Wszystkie odpowiedzi są w” YouTube”. Wierny swojej lampy, nawet opracował podręcznik.

meble

Och, to jest to, a wydrukowane meble możemy dokładnie wyobrazić trudności. Jednocześnie, holenderski projektant stworzył unikalny krzesło wykonane w całości z materiałów organicznych. W swojej pracy, użył grzybni, słomy i wody.

Grzybnia został wybrany z powodu. Ten naturalny materiał, który jest nieco przypominający oddziałów i tym samym mogą tworzyć skomplikowane wzory niezwykłej urody. Stało się to podstawą całego kierunku meble z Klarenbika.

Kształt fotela dość nietypowy. Ale mimo to, według naukowców, jest to bardzo wygodne, aby usiąść i odpocząć. A co najważniejsze, to spełnia podstawowe standardy Unii Europejskiej – całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Meble tak wiele sposobów, aby utworzyć drukarkę 3-D. „Co możemy zrobić więcej?” – pytasz. Masa przedmiotów. Na przykład, ławki z mieszaniny cementu, betonu lub tworzywa sztucznego, i wielkości światła pokojowej naturalnego oka.

Ostatnio ogromny drukarka 3D, przeznaczone wyłącznie do wnętrza został stworzony. Jednak jego cena w USA wynosi 37 tysięcy dolarów, który jest kilka razy droższe niż w tradycyjnych maszynach. Będzie popyt jest takie meble, i ile to będzie kosztować w końcu, czas pokaże.