636 Shares 6149 views

Kapusta duszona

Teraz każdy wie, jak ważne jest regularne spożywanie takiego produktu jak kapusta. Zawiera wiele substancji mineralnych: wapnia, potasu, fosforu. Ponadto, produkt jest bogaty w witaminy A i B. Ponadto kapusta jest uważana za produkt niskokaloryczny, ponieważ jest idealny dla tych, którzy będą nieco zmniejszyć wagę. Ma też pewne wskazania medyczne, na przykład, gdy jest regularnie spożywane, sok żołądkowy jest przeznaczony w obfitości , a zatem może pomóc osobom cierpiącym na zaparcia.


Kapusta z reguły jest stosowana w wielu potrawach jako składnik produktu, w sałatce lub bursztynie, ale rzadko może być stosowana jako danie główne. Jednym z głównych jest gulasz kapusty. Możesz nawet przygotować to danie na wiele sposobów.

Każda gospodyni domowa ma własną recepturę do gotowania, kochaną przez domową robotę. Jeśli duszona kapusta nie może być odwoływana do czegoś wyrafinowanego i nie może być podawana do świątecznego stołu, wtedy będzie mogła razem zorganizować rodzinną kolację w niedzielę. Służy również jako idealne wypełnienie sosem. W tym artykule opisano kilka opcji gotowania, które doskonale różnicują codzienne menu.

Na przykład na kolację nadaje się np. Gulasz kapusty z jajkiem lub mięsem i kiełbasą. Do przygotowania kapusty z mięsem potrzebne będą dwa kilogramy kapusty, kiełbasy i mięsa, jeden cebula, pieprz i sól. Trzeba posiekać drobno cebule, posiekać kapustę, im cieńsze, tym lepiej, wyciąć kiełbaski i mięso. Potem cebulki smażone są produktami mięsnymi i dodaje się kapustę. Po pieczeniu produkty należy podgrzać pod pokrywką. Dla pełnego przygotowania trwa około dwóch godzin. Do tego dania, kiszona kapusta jest całkiem przydatna. Niektóre na końcu dodać trochę śliwek, naczynia przez to nabiera pikantny odcień.

Gulasz kapusty jest dobry z grzybami. W celu przygotowania tego naczynia potrzebujesz pieczarek, a także jednego cebuli, marchwi, trochę pasty pomidorowej, 150 gramów kwaśnej śmietany, przypraw i oleju roślinnego. Cebula musi być drobno posiekana, nałożyć na wstępnie rozgrzaną i smarowaną patelnię. Po krótkiej wypieku dodaje się grzyby, wstępnie obgoto- wuje, obiera i wyciąć. Po kilku minutach smażenia mieszanki dodaje się tartą marchewkę, a po pięciu minutach pomidorową pastę. Kapusta drobno posiekana jest dodawana do praktycznie gotowego sosu pomidorowego. Wszystko jest mieszane, mała temperatura jest ustawiona, pokrywa jest zamknięta i wszystko jest gotowane przez około dwie godziny w przybliżeniu. Naczynia gotuje się pół godziny przed gotowaniem, jednocześnie dodaje się wszystkie potrzebne przyprawy, pieprz i kwaśną śmietanę. Ważny punkt – jeśli liść laurowy został dodany, po gotowaniu musi być usunięty z naczynia, w przeciwnym razie nabierze gorzkiego smaku. Możesz służyć tej kapusty, zarówno gorącej jak i zimnej.

Świeża kapusta duszona w garnku jest uważana za jedną z najbardziej pysznych potraw, a przy okazji może być podana na świątecznym stole. Korzenie tego dania pochodzą z Francji, dlatego nazywa się to "kapustą duszoną po francusku". Na początek trzeba smażyć bekon w oleju roślinnym, wstępnie pokroić na małe kawałki. Przygotowanie jest konieczne w stopniu, w jakim tłuszcz jest całkowicie stopiony. Do boczek można dodać trochę szynki, a także smażyć. Następnie należy usunąć mięso, a pozostały olej smażyć cebulę, w liczbie dwóch głów. Wszystkie warzywa, które będą częścią potrawy, są drobno pokrojone lub pocierane i duszone prawie do całości. Wszystkie przygotowane mieszanki wraz z dodaną kapustą naleŜy umieścić w garnkach, dodać przyprawy i ugotować. To danie nadaje się także do świątecznego stołu.

Wydaje się, że wszystkie przepisy kulinarne są bardzo zróżnicowane, więc nie ograniczaj się do jednego sposobu gaszenia. Nawet z kapustą można eksperymentować.