277 Shares 7879 views

Co jest seler? Sadzenie i pielęgnacja

Co jest seler, uczyć się, prawdopodobnie, to wielu urlopowiczów. Rosnąć to przydatne dla kultury zdrowia stała się ostatnio bardzo modne. jest uprawiana w jednym sezonie, aby uzyskać warzywa lub zioła root. Nasiona tej kultury mogą być zbierane tylko w drugim roku uprawy.


ogólny opis

Więc, co jest seler i jak to wygląda? Rodzina jest roślina należy do tej samej, jak marchew, ale w wyglądzie do kultury nie lubił. Krzewy rosną seler dość bujne i nie jest zbyt wysoka. W ogrodzie kultury początkowo dość łatwo pomylić z pietruszki. Pozostawia ją gładką samo wytrzymałe.

Smak selera konkretnego. Niektórzy ludzie lubią go bardzo dużo. Podczas gdy inni uważają, że sok z liści ta kultura ma „Klopova” smak. Gotowane bulwy selera, w przeciwieństwie do liści, jak prawie wszystkich ludzi. Do smaku przypominają ziemniaki.

Dlatego w ostatnich latach stało się modne pielęgnować taką kulturę, jak seler? Opinie ogrodników, roślina ta zyskała dobry, przede wszystkim ze swej prostocie. Rosną seler łatwe. W takim przypadku korzystanie z niej w jedzenie jest rzeczywiście bardzo dobre dla zdrowia. W korzeni, łodygi i liście tej kultury zawiera ogromną ilość witamin i minerałów. dostępny w tkankach substancji selera i młodzieży – także przeciwutleniaczy.

Wybór odmian

Co seler zatem jasne. W rzeczywistości, to pikantne kultury, które z powodzeniem mogą być uprawiane w tym w Rosji. Ale w każdym przypadku, aby uzyskać dobry plon selera, konieczne jest, oczywiście, aby wybrać prawidłowo swoją markę. Uważa się, że jest lepiej przystosowane do centralnej Rosji:

 • seler korzeń Gribovsky;

 • Złote Pióro;

 • gatunek Anita;

 • Jabłko.

Na Uralu i Syberii są często uprawiane odmiany, takie jak Pascal, Malachite i Utah. Również dla tych regionów o surowym klimacie są idealne Esaul, wielkość i rosyjski Egor.

Na sprzedaż dziś istnieje jako arkusza i podkradał lub odmiany selera. Są one uprawiane wokół tej samej technologii. Wybór konkretnego gatunku w danym przypadku zależy, oczywiście, osobiste preferencje właścicieli podmiejskich terenów.

Jak przygotować materiał do sadzenia

Pre-need to dobry wash, aby kontynuować, aby uzyskać dobre wejście, nasiona selera. Wykonaj procedura ta jest zwykle w następujący sposób:

 • wlewa się do kubka w ciepłej wody (około 60 ° C);

 • wlać z powrotem nasiona selera;

 • mieszać je łyżeczką;

 • pozostawienie nasion na wodę do chłodzenia tego ostatniego.

Po tej procedurze, wszystkie pochodzą z olejów roślinnych, które mogą znacznie opóźnić kiełkowanie. W końcowej fazie sadzonka należy dokładnie płucze zimną wodą. Następnie rozsypać nasiona na tkaninie i czekać na ich suszenie.

Sadzenie w pudełkach

Najczęściej kultura jest uprawiana metodę siewek. Siewu seler w pudełkach zwykle pod koniec lutego – początek marca. . Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym się go hodować hodowli nie może być mniejsza niż 24-25 ° C, Właściwie wysiew nasion w pudełkach produkować sposób powierzchowny. Posypać seler zmielony materiał do sadzenia nie jest konieczne. Nasiona powinny kiełkować w otwartej przestrzeni i światła. Boksy dla sadzonek w pierwszym etapie mogą być podjęte niski. W przyszłości, seler jeszcze do nurkowania. Masa dla tej kultury jest lepiej używać zakupu, przeznaczone do sadzenia pomidorów.

W tym przypadku, jeśli materiał sadzenia dobrze przemyto zacznie kiełkować w ciągu tygodnia. Aby sadzonki nie rozciągnięte, początkowo, temperatura otoczenia jest pożądane zmniejszenie do 15 ° C Seler pick w osobnych doniczkach odbywa się natychmiast po pierwszych trzech z tych liści. W bulwiastych odmian podczas tej procedury zwykle szczypta off około jednej trzeciej korzenia. Następnie będzie on uzyskać plon wcześniej.

Kiedy przeniósł się do otwartej przestrzeni

Zgodnie z technologią opisaną powyżej, mogą być uprawiane na tyle silne i zdrowe sadzonki. seler korzeniowy, łodygach lub arkusz, jednak trzeba także przenieść do ziemi poprawnie.

Kultura jest stosunkowo odporne na zimno. Dlatego, aby przenieść sadzonki do ogrodu może być już w połowie maja. Ale w tym czasie temperatura powietrza na ulicy nie musi spaść poniżej 10 ° C w ciągu dnia. Jeśli sadzenia seler nastąpi szybciej niż rośnie zieleni w przyszłości może on wyciągnie i niech łodygi kwiatowe. Zanim zastosuje się sadzonki do kraju, warto również kilka dni, aby utrzymać ją na balkonie adaptacji.

Jaki powinien być gleba w ogrodzie

Aby uzyskać dobry plon selera, z jej uprawy, oczywiście, niezbędny do wykonania technik rolniczych. Nie zaleca się, na przykład, aby zasadzić tej rośliny w miejscu, w którym wcześniej uprawiane marchew, koper lub pietruszka. Idealny jako prekursorów selera są pomidory, kapusta, ziemniaki i ogórki.

Glebę w ogrodzie, wybrany na podstawie tej rośliny, wskazane jest, aby wykopać nawet w upadku. Zasadzić w następujących dobrze rozwinięta, ziemia należy dodać małą kompostu i superfosfat (25 g na 1 m2).

Sadzonki seler posadzone w otworze. W każdym z tych wstępnie umieszczony trochę gliny i dziewanny. Ma to na celu ochronę roślin przed zbyt szybkim wycofaniem wilgoci po podlaniu. Podobnie jak inne sadzonki roślin, seler powinny zostać przeniesione do łóżka wcześnie rano lub wieczorem, najlepiej w pochmurny dzień.

Lądowanie na łóżku: Technologie

Nadmiernie zagęszczony seler nie może być w żadnym wypadku. Między uprawianych krzewów w przyszłości powinna być dobra wentylacja. Jeśli tak nie jest, w ogrodzie z roślinami koniecznie zavedutsya roztocza lub mszyce. Najczęściej krzewy seler sadzone w odległości około 10 cm od siebie. Między rzędami jednocześnie pozostawić około 30-40 cm. Ponadto niektórzy hodowcy seler rozmieszczone według schematu 20 x 20 cm.

Studzienki należy kopania tak głęboko, że system korzeni roślin znajdujących się w nim całkowicie, a więc nadal pozostaje margines około 3 cm. Tuleje przeszczep pikirovochnyh potrzebuje okularów wraz z bryłą ziemi.

Bardzo często zdarza się, że wraz ze wzrostem selera, „rozpada się” na boki. Oznacza to, że liście spadają na ziemię. Aby tego uniknąć, krzewy natychmiast po posadzeniu należy owinąć folią. W tym przypadku będą rosnąć prosto w górę i ostatecznie stać się bujne i silny.

Seler: pielęgnacja roślin

Uprawa tej rośliny, prawie jak każdy inny, wymaga wdrożenia, przede wszystkim następujące:

 • regularne pielenie;

 • okresowe nawadnianie;

 • opatrunki;

 • rozluźnienie.

Seler podlewa codziennie wynoszącą co najmniej 5 litrów na 1 m2 sadzenia.

Jak karmić

seler latem powinna wynosić przynajmniej zapłodnienia związek potasu. Na łodygach i odmian liściastych dodatkowo trzeba użyć więcej i nawozów azotowych. Bardzo dobra kultura ta odpowiada, na przykład, na nitrofosfatu. Seler można karmić i rozcieńcza się w stosunku od 1 x 20 do infuzji obornik. Nawozić łóżka powinno być około dwóch tygodni po posadzeniu. Można karmić rośliny taki sam skład raz więcej trzy tygodnie później w razie potrzeby.

seler korzeniowy należy poluzować po każdym podlewaniu. Na łóżku z ogonkami liści lub procedura ta może być mniej często wykonywane.

wybielacz

Wynikała seler – kultura smaczne i zdrowe. Jednak ma jedną małą wadę. W jego liście i łodygi zawierają trochę goryczy. Dlatego przed zbiorami selera trzeba wybielić. Aby to zrobić, krzewy kilka tygodni przed cięciem zieleni powinny rozpocząć Spud. Wynikiem tej procedury będzie, że łodygi selera po pewnym czasie stają się białe i tracą swoją gorycz.

żniwny

I korzeń, seler i pedicellate dojrzewają w połowie jesieni. Pierwsza odmiana zebrany plon kultura w następujący sposób:

 • cięcia ziół;

 • wykopać bulwy;

 • owinięty w folię lub bulwy są umieszczone w skrzynce z trocin

 • nosić pudła do piwnicy.

Zieloni selera mogą być suszone i stosowane jako przyprawa do zup i drugich dań zimą. Wersje wynikała tej kultury jest zazwyczaj wykopane z korzeniami, i bez konieczności zdejmowania opakowania również przeniesione do piwnicy lub przechowywane na dolnej półce lodówki.

zamiast wniosku

Tak więc okazało się, że taki selera. Kultura ta, jak widać, jest stosunkowo mało wymagające. Dbać o to tak proste, jak również dla innych roślin ogrodowych – .. pomidory, marchew, rzodkiewki, pomidory, itp Dlatego te ogrodnicy, którzy lubią smak selera, umieścić go gdzieś w rogu na stronie, na pewno warto. Czas to kultura dbania latem wziąć trochę, użycie tego samego od jego spożycia może być po prostu ogromne.