862 Shares 1022 views

Olimpiada 2022: w jaki sposób i gdzie odbędzie się

Światowe wydarzenia sportowe – Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku – już przedmiotem gorącej debaty. Główne pytanie, które niepokoi wielu ludzi na świecie: „Gdzie są wszystkie takie same nastąpi ten wielki czyn i co planuje zwycięzcę głosowania?”

Igrzyska Olimpijskie 2022

Olimpiada 2022 będzie dwudziesty czwarty z rzędu w historii zimowych igrzysk olimpijskich. Odbędzie się ona od 4,02 na 20.02.2022 roku. Kwestia gdzie lepiej jest przeprowadzić, była omawiana przez długi czas.

Kandydaci na Olimpiadzie 2022

W 2012 roku MKOl ogłosił rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń kandydatów do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Jednym z pierwszych, którzy wyrazili chęć podjęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich, stało się stolicą Kazachstanu. Almaty wcześniej złożył wniosek do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku, kiedy było siedmiu kandydatów, ale metropolia kazachskie odpadła z konkursu przed finałami, a rosyjskim mieście Soczi wygrał i pomyślnie przeprowadzono igrzysk olimpijskich. Stolica Chin trochę później zastosować również do organizacji Olimpiady.

Poza Pekinie i Ałma kandydat przedstawił, ale później wycofał się z głosowania:

1. Monachium. W listopadzie publiczność Monachium nie popiera ideę organizowania Olimpiady w 2022 roku, a strona niemiecka odmówiła udziału.

2. Davos. Szwajcarzy również decyzję o niestosowaniu wynik referendum.

3. Barcelona w ostatniej chwili zdecydował, że nie może zaakceptować Igrzysk Olimpijskich 2022.

4. Sztokholm. Miasto zdecydowało, że Szwecja nie jest gotowa do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

5. Kraków. W maju 2014 roku w Polsce głosowanie zostało zrobione w kwestii olimpiadzie. Rezultat – odrzucenie wniosku.

6. lwy. Ukraina postanowiła mianować swoją kandydaturę później Olimpiady-2026 w związku z niestabilnością polityczną i ekonomiczną w kraju.

7. Oslo. Kapitał norweski stał się jednym z pretendentów do finału, ale w październiku 2014 roku wycofał wniosek, ponieważ królestwo rządu powiedział, że niechęć gwarancji finansowych.

proces głosowania

W rezultacie, zakres kandydatów do przeprowadzenia w dół do minimum, a tam były tylko Chiny i Kazachstan kapitał. Takie, że przed głosowaniem przyszedł tylko 2 Challenger, nie tak dawno temu, więc MKOl, że taka sytuacja nie powtórzy, postanowiłem wziąć kolejną serię środków:

 • optymalizację całkowitych kosztów;
 • uczynić bardziej rygorystyczny proces aplikacji;
 • podzielić koszty te, które będą realizowane natychmiast, aby zapewnić konkurencję i do tych, które zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury miejskiej;
 • zapewnienia poszanowania zasobów naturalnych;
 • walczyć o „czystości” sportowców.

Przed rozpoczęciem głosowania Pekinie i Ałma przedstawiony krótki film z oświetleniem wszystkich mocnych i słabych stron olimpiadzie. Po tym, głosowanie elektroniczne już się rozpoczęły. Ale w najbardziej nieodpowiednim momencie ogłosiliśmy, że system nie powiodła się i zaczął ponowne głosowanie, w wyniku których okazało się, że Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku odbędzie się w stolicy Chin. Luka w liczbie głosów była minimalna – 44 na 40 głosów.

Pekin i Almaty

Gdzie Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie – czy w stolicy Kazachstanu? Pod koniec lipca 2015 roku w sprawie głosowania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Kuala Lumpur, okazało się, że w stolicy Chin – Pekinie Miasto – odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Co ciekawe, stolicy Chin będzie pierwszym w historii Igrzysk Olimpijskich, które odbędą roku, a następnie Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Pekin planuje zorganizować Olimpiadę w 2022

Olimpiady 2022, która odbędzie się roku – jest już znane, ale ciekawe w Pekinie gotowy do Igrzysk Olimpijskich.

Aplikacja na zimę kapitału Olimpiady Chiny ogłosiły przygotowanie 12 obiektów sportowych, w tym 6 – jest naprawdę istniejących obiektów sportowych w dzisiejszym czasie, a 6 zostanie wybudowany od podstaw w niedalekiej przyszłości. Igrzyska Olimpijskie 2022 odbędą się nie tylko w Pekinie, ale także w dziedzinie Yanqing i Chzhanzyakou.

Yanqing obszar położony jest na obrzeżach Pekinu w pobliżu Wielkiego Muru Chińskiego i wygodny wymiana transport i bogatych zasobów turystycznych, wysokiej klasy ośrodków.

Pekin jest międzynarodową metropolią, oferuje szeroką gamę nieruchomości: gwiazdkowe hotele ze światowej klasy stylowych i komfortowych hoteli ekonomicznych, ocena, wykwintnych chińskich tradycyjnych zajazdów i ośrodków o różnych stylach, więc stolica Chin spełnia wymagania MKOl.

IO 2022, zalety Pekinie

Po Almaty został wybrany do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku, stała się nie tylko do rozwoju wszystkich swoich mocnych stron, ale także niedociągnięcia. Na przykład, brak doświadczenia w organizowaniu imprez na dużą skalę. W ostatnich latach stolica Kazachstanu nie tylko odbywają się Zimowe Igrzyska Azjatyckie, ale nie tak bardzo skutecznie zresztą wziął mistrzostwo świata w hokeju i innych wydarzeń sportowych na mniejszą skalę. W 2017 roku, stolica Kazachstanu będzie gospodarzem World zimowa Uniwersjada.

Tak więc, jeśli 2022 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, stolicy ChRL ma swoje perspektywy i korzyści:

 • poprawie infrastruktury miejskiej;
 • 6 gotowych i 3 wybudowany obiekt sportowy;
 • Dostępność szybkiej kolei, która łączy obszar konkurencji;
 • Olympic Village będą zlokalizowane blisko siebie na planie;
 • Pekin zamierza nadal rozwijać ekologicznego sposobu konstruowania budynków i obiektów sportowych;
 • istnienie wielu obiektów sportowych i mieszkalnych dla lokalizacji wszystkich uczestników i kibiców;
 • Doświadczenie w Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie: ryzyko

Wraz z wielu zalet, istnieją również znaczne niedogodności i zagrożenia, które nie mogą być wyeliminowane:

 • Zastosowanie sztucznej pokrywy śnieżnej;
 • skoki na planie odbędzie się w obszarze Chzhanzyakou, a do tego trzeba przejść około 400 mieszkańców miasta;
 • Problem zanieczyszczenia powietrza zyskuje coraz większe znaczenie w regionie;
 • zapewniając pokrywa śnieżna będzie wymagało znacznego spożycie wody ze zbiorników;
 • Yanqin obiekty sportowe obszar będzie zlokalizowany w pobliżu narodowego rezerwatu przyrody.