407 Shares 7903 views

Jakie są objawy raka pęcherza moczowego u kobiet? raka pęcherza moczowego u kobiet: objawy, diagnostyka

Współczesna medycyna aktywnie działa w kierunku znalezienia lekarstwa na raka. Jednak ta oczekiwana przez wielu pacjentów szczepionek jeszcze nie. W tym artykule chcę mówić o tej choroby, takie jak rak pęcherza moczowego u kobiet.


Niektóre statystyki

Ta choroba – rak pęcherza – jest uderzające w Rosji średnio 10-15 tysięcy osób rocznie. W ten sposób ludzie cierpią z powodu tej choroby są cztery razy częściej niż kobiety (najprawdopodobniej, według lekarzy, przyczyną są struktury anatomiczne męskiego układu moczowo-płciowego). Jednak w tym artykule chcę do rozważenia jest objawy raka pęcherza moczowego u kobiet, jako oznaki występowania choroby u ludzi różnych płci różnią.

przyczyny

Tak, rak pęcherza moczowego. Przyczyny tej choroby są najczęściej następujące:

 1. pracy ludzkiej w bardzo bliskim kontakcie z aminy aromatycznej (to aluminium, barwienie, produkcji tworzyw sztucznych). Ryzyko wystąpienia choroby w tym przypadku do 30 razy.
 2. Około dziesięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego są ludzie, którzy palą.
 3. Naukowcy twierdzą, że choroba występuje dwukrotnie częściej u osób, które piją chlorowaną wodę.
 4. Działanie promieniowania na ludzi i zwiększonym ryzykiem choroby aż do trzech razy.
 5. I, oczywiście, problemy z pęcherzem medyczne mogą prowadzić do rozwoju tej strasznej choroby. Tak, dwa razy większe ryzyko zachorowania na tych ludzi, którzy cierpią z powodu przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego. Na pięciokrotnie ryzyko tych, którzy są z rozpoznaniem „shistosomotoz pęcherzem” (choroba pasożytnicza).

Pierwsze oznaki

Jakie są pierwsze oznaki raka pęcherza moczowego u kobiet? Tak, to jest krwiomocz. Aby uczynić go bardziej zrozumiałym, najprostszym sposobem, aby powiedzieć „krew w moczu.” Ten objaw występuje u około 85% pacjentów. Jednak należy stwierdzić, że choć nie może być ból przy oddawaniu moczu. Również w moczu może być nie tylko krew, ale także małe zakrzepy. Poinformowanie pacjenta powinna być częstotliwość występowania tego objawu. Tak więc, jeśli nie ma krew w moczu, od czasu do czasu, jest to powód, aby natychmiast udać się do lekarza. Stałe krwiomocz może być jedynie u pacjentów z zaawansowanym stadium choroby. W rzeczywistości, w tym przypadku, guz krwawią ciągły. cechy:

 1. Intensywność koloru krwi może różnić się od różowego do jasnej czerwieni. W tym przypadku kobieta krew w moczu nie może być mylony z miesięcznych wyładowczych – miesiączki.
 2. Skrzepy mogą być różnych rozmiarów i kształtów. Warto też pamiętać, że dane edukacja może wypełnić cały pęcherz, co często prowadzi do jego tamponady. Ie pęcherz tak zapchany zakrzepów że mocz nie może iść w naturalny sposób. W tym przypadku trzeba będzie operacji.
 3. Warto powiedzieć, że najmniejszy guz może krwawić obficie, a większość z nich nie może towarzyszyć ciężkiego krwawienia. Jest to pierwszy problem prawidłowej diagnozy.

Ważne: Krew w moczu może być objawem nie tylko raka pęcherza moczowego, ale także zwykłe zapalenie pęcherza. Dlatego dla prawidłowej diagnozy konieczne jest, aby szukać pomocy lekarskiej.

Objaw 1. dysuria

Co jeszcze są objawy raka pęcherza moczowego u kobiet? Tak, to jest bolesne oddawanie moczu. Lub problemy z oddawaniem moczu, jeśli chodzi o codziennym języku. W takim przypadku, nowotwór cewki moczowej może ścisnąć, co prowadzi do bólu. Na początku, ból będzie zlokalizowana w okolicach łonowych. Jednakże w trakcie rozwoju choroby może „dać” w krocze, a nawet do pochwy. Ból podczas oddawania moczu może być bardzo silna.

2. Nietrzymanie Objaw

Następujące objawy raka pęcherza u kobiet – częste oddawanie moczu i nietrzymanie moczu. Na przykład, pacjent może doświadczyć częstych fałszywych pragnienia oddania moczu. Może to być także przymusowe odprowadzanie moczu. Jednak te objawy występują tylko wtedy, złośliwy guz nowotworowy będzie znajdować się w obszarze szyi pęcherza.

Objaw 3. Zapachy

Uważamy dalsze objawy raka pęcherza moczowego u kobiet. W ten sposób, dla danej choroby Odprowadzany płyn może nieprzyjemny zapach. Spowodowane jest to wzrost guza, problemy z oddawaniem moczu. W tym przypadku, to mocz zapach amoniaku, osad może być brany pod uwagę (mocz może być ropny) na dnie naczynia.

inne objawy

Tak, raka pęcherza moczowego u kobiet. Jakie inne objawy mogą wystąpić?

 1. Przetoki. Może pojawić się w okolicy pęcherza moczowego do pochwy lub z pęcherzem w kierunku odbytu. W niektórych przypadkach może wystąpić nadłonowy przetoki.
 2. obrzęk nóg. Jeśli u pacjenta przerzutów w pachwinach zaotrzewnowego węzłów chłonnych, może spowodować obrzęki limfatyczne nóg.

diagnostyka

Bardzo ważne jest także rozpoznanie raka pęcherza moczowego. Jakie sposoby można zdiagnozować występowanie choroby u ludzi?

 1. Cystoscopy. Do tej pory jest to jedyny sposób na dokładne zdiagnozowanie tej choroby. W takim przypadku będzie badana błony śluzowej pęcherza moczowego przy pomocy specjalnego narzędzia – endoskopu. Jedyną wadą tej procedury – inwazyjność. Badanie towarzyszą nieprzyjemne odczucia i dyskomfort. Ogromna zaleta: okazją nie tylko do „zobaczyć” i uczyć się guza, ale także wziąć kawałek nim na badania.
 2. Współczesna medycyna nie stoi w miejscu. A naukowcy wynaleźli specjalny pasek testowy dla eksperess diagnostyce raka pęcherza moczowego. Działa on na zasadzie testu ciążowego zwanej NMP22. Jednak powszechna metoda diagnozy nie otrzymał jeszcze.
 3. Duże znaczenie mają również takie jak badania MRI, CT i USG. To wszystko neizvazivnye metod diagnostycznych. Zidentyfikować nowotwory mogą być planowane w normalnych badanie fizykalne (diagnostyka USG), jak również w okresie pooperacyjnym badań i śledzenia wyników leczenia (CT i rezonansu magnetycznego diagnostyka).
 4. Metody laboratoryjne przyczyniają się również do badania choroby. W takim przypadku lekarz może zalecić badanie ogólne moczu. Istotne jest również badanie cytologiczne osadu moczu.

etap

Istnieją cztery stadia raka pęcherza moczowego, w zależności od choroby „wyrosło” w organizmie.

 1. Nabłonek. W tym przypadku, rak jest w ciele śluzówki – nabłonek. Leczenie jest najłatwiej przeprowadzić i nie mają oczywiste konsekwencje.
 2. warstwy podśluzówkowej, który służy jako podstawa do tkanki nabłonka i mięśniowych. Na tym etapie, rak rośnie już w tkance mięśniowej.
 3. Tkanka tłuszczowa i ściany pęcherza. W trzecim stadium nowotworu wydłuża się w danych tkanek.
 4. Na ostatnim etapie nowotwór może rosnąć w okolicznych narządów – macicy, pochwy, kości miednicy i jamy brzusznej. Warto powiedzieć, że w tym przypadku leczenie jest prawie nigdy nie prowadzi do odzyskania pacjenta, jak przerzuty wpływ na wiele ważnych narządów.

klasyfikacja

Klasyfikowania histologicznego raka pęcherza jest brane pod uwagę. A zatem, nowotwory w tym przypadku są następujące:

Guzy nabłonkowe. Występuje częściej – około 97% przypadków.

 1. Perehodnokletochnaya brodawczaka.
 2. Ploskoletochnaya brodawczaka.
 3. rak Perehodnokletochny.
 4. Rak płaskonabłonkowy.
 5. Gruczolakoraka.
 6. Rak, który nie może być zróżnicowana.

Warto powiedzieć, że rak pęcherza perehodnokletochny podzielony na kilka podgatunków:

 1. Z metaplazji gruczołowej.
 2. Z metaplazji nabłonka płaskiego.
 3. Wersja skonsolidowana – z gruczołowego i płaskonabłonkowego metaplazji.

guzy nienabłonkowymi:

 1. Złośliwych (np poprzecznie prążkowanych).
 2. Łagodne.

Mieszane nowotwory grupy:

 1. Chłoniaka.
 2. Rakomięsak.
 3. Czerniak złośliwy i inne.

Non-nowotworowa zmiany:

 1. Polipowatych lub brodawkowatego „zapalenie pęcherza moczowego”.
 2. Cystic "zapalenie pęcherza moczowego".
 3. Włóknisty polip.
 4. Gniazda von Brunn, i inne.

zniszczenie nowotworu:

 1. Gemartomy.
 2. Torbiele.
 3. Amyloidoza.
 4. Endometrioza itp.
 5. A może także być neklasifitsiruemye nowotworów i przerzutów.

leczenie

Metody leczenia zależy od dokładnie, jaki rodzaj raka obserwuje się u pacjenta. W każdym razie należy stwierdzić, że w przypadku wystąpienia pierwszych objawów choroby trzeba szukać pomocy medycznej. Po tym wszystkim, rak pęcherza leczyć we wczesnych stadiach może być nadal. Podczas biegu choroby nie można wyleczyć.

rak powierzchowny: leczenie

Jak mogę się dowiedzieć, jak to wygląda powierzchownego raka pęcherza moczowego? Zdjęcia w tym przypadku – pierwszy zastępca. Jeżeli zainteresowany, można zwrócić się do lekarza, aby powiedzieć więcej o tej chorobie i zapewniają wiele fotografii. Jednak lekarze sami nie praktykują ją, ponieważ takie działania mogą po prostu zastraszyć pacjenta. Powierzchowne powstawanie nowotworu jest rak w nabłonku może przenikać do tkanki mięśniowej. W tym przypadku choroba jest nadal dość dobrze na leczenie, a pacjent może pozbyć się problemu.

 1. TOUR, czyli przezcewkowej resekcji. Ta technika jest nie tylko diagnostyki (biopsja), ale również właściwości lecznicze. W tym przypadku, przy użyciu tej procedury, pacjent usunięcia guza. Jednak muszę powiedzieć, że po wystąpieniu nawrotu choroby u 50% pacjentów.
 2. Może zmniejszyć częstość nawrotów we wszystkich znanych śródpęcherzowego szczepionki BCG lub inne preparaty medyczne ( „Doxorubicin”, „mitomycyna” et al.).
 3. Po zabiegu pacjent musi przejść TOUR rutynowych badań kontrolnych. W tym przypadku będzie to możliwe określenie czasu powrotu choroby.
 4. Jeśli po usunięciu guza złośliwego ponownie „powrót”, często lekarze doradzają pacjentom uciekać się do bardziej radykalnego zabiegu – cystektomii. W tym przypadku, pacjent będzie całkowicie usunięty z pęcherza (narząd będą utworzone z segmentu przewodu pokarmowego), co znacząco zwiększa ryzyko przeżycia.

rak inwazyjny: leczenie

W tym przypadku, guz może przedostać się nie tylko na tkanki mięśni pęcherza moczowego, ale również na zewnątrz ciała. Warto wyjaśnić, że kiedy ta forma choroby znacznie zwiększa ryzyko przerzutów do węzłów chłonnych. Co zatem mogą być stosowane metody pozbycia się tego problemu?

 1. Najbardziej skuteczne w tym przypadku jest cystektomię z węzłów chłonnych, czyli usuwania pęcherzyka z lokalnych węzłów chłonnych.
 2. W niektórych przypadkach może być stosowany w powyższej procedurze wycieczek, oraz otwarte mochevika częściowych.
 3. I, oczywiście, też skuteczne jest chemioterapia.

Rak uogólniony: leczenie

Choroba ta wiąże się z obecnością przerzutów. Najczęściej występują one, jak już wspomniano powyżej, w okolicznych węzłach chłonnych, a także płuc, wątroby i kości. Wszystko, co w takim przypadku lekarz może zalecić – jest potężnym chemioterapia, która powinna być przeprowadzona z wykorzystaniem kilku leków jednocześnie. Może to być narkotyki „winblastyny”, „Metotreksat”, „Doksorubicyna” i inni. Jednak muszę powiedzieć, że wszystkie te leki nie są bezpieczne. Dlatego konieczne jest, aby z nich korzystać tylko za zgodą lekarza prowadzącego.

przetrwanie

rak powierzchowny. Pięcioletnia przeżywalność pacjentów jest bardzo wysoka i wynosi 80%.

Inwazyjnego raka pęcherza moczowego. Pięcioletnia przeżywalność 50-55% w stosunku do średniej.

Przerzuty (lub uogólnione), rak pęcherza moczowego. Pięcioletnie przeżycia wynosi około 20% (w leczeniu jakościowej).

żywność

Dieta jest bardzo ważna dla raka pęcherza moczowego. Ponieważ często pacjenci, którzy otrzymali dawkę promieniowania lub chemioterapii, po prostu „zgubić” organizm potrzebuje składników odżywczych i witamin. Mogą wypełnić nie tylko leki, ale także „prawo” żywności.

 1. Posiłki pacjenta powinny być pożywne. W istocie, pacjenci często schudnąć i muszą odbudować swoje siły.
 2. Ważne jest również, aby chorzy na raka otrzymała wystarczającej ilości białka. Warto powiedzieć, że nadmierne spożycie białka wzrostu nowotworów wątroby i pęcherzyka zwalnia.
 3. Do spożycia mięsa powinny być traktowane z ostrożnością. Naukowcy wykazały, że czerwone mięso prowadzi do stymulacji rozwoju raka. Dlatego należy preferować niskiej zawartości tłuszczu kurczaka i królika.
 4. Ponadto, pacjent powinien jeść ryby.