455 Shares 3101 views

Boją się słowa „default”. Co to oznacza?

New Age – nowe warunki. Oczywiście, wszystko jest względne. A nowy przychodzi czas w naszym życiu, nie odnosząc się do kalendarza. Pod koniec ubiegłego wieku, społeczeństwo czynienia z koncepcją, która nie chce wiedzieć. Losy przedstawicieli Rosji nagle przyszedł domyślnie. Co to jest?

Co grozi? Teraz wiele osób rozumie odpowiedzi na te pytania, bo przeżyć to wszystko dla siebie. Powtórzmy lekcji historii, aby nie zapomnieć o twardym materiałem pokryte.

Definicja i historia

Pojęcie „default” pojawiła się w prawie gospodarczym. Termin ten zaczęto nazywać sytuację, w której przedmiotem relacji nie jest w stanie wypełnić swoich zobowiązań. Po prostu, tak obiecują wiele, ale kiedy przyszło do realizacji okazał się niewypłacalny. Jednocześnie, koncepcja ta nie jest czysto publicznego, jak jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia. Nie zawsze mieć na uwadze, uznając wartość domyślną, to jest brak funduszy i niezdolność do płacenia rachunków. Są też inne obowiązki, które są przedmiotem różnych powodów, nie może wykonywać. Na przykład, nie udało się poradzić sobie z tą sytuacją i nie mógł umieścić już zapłaconych towarów. Taka jednostka może zadeklarować domyślną. Co to oznacza w praktyce? Jego likwidacji, i starają się spłacić długi, wykorzystując dostępne w momencie trwałych i kapitału docelowego.

Typy domyślne

Muszę powiedzieć, że synonimem tej koncepcji Wiele osób uważa słowo „kryzys”. Jest to sytuacja, w której obrót w jednym lub drugim kierunku jest nieuniknione. Zrozumiałe jest, że zwykle jest to kwestia straszliwej katastrofy. Inni mówią, opisując domyślne, to jest jeszcze bardziej straszne i nieprzewidywalna sytuacja. Często zdarza się, że grozi upadek społeczny.

Istnieją trzy rodzaje domyślnie. Normalna może zadeklarować firmę. Ten mówi, że nie ma pieniędzy i gdzie je wziąć. Często zdarza się, że po tym, firma jest w stanie upadłości. Technology – jest to raczej chwyt prawny. zobowiązania płatnicze niemożliwe, chociaż w rzeczywistości pieniądze ma. Nie częściej niż zadeklarowana, gdy istnieją problemy i niezgodności z dokumentami. Sovereign – że ludzie się go boją. Grożą rządów i państw. O nim powiedzieć więcej.

suwerenne domyślne

Gdy skarb jest pusty, zasoby są na wyczerpaniu, kraj obejmuje kryzys. Aby wydostać się z niego przy minimalnych stratach, rząd deklaruje domyślną. Co to oznacza dla ludzi? To zależy od tego, jakiego rodzaju domyślnie jest zadeklarowana. Fakt, że państwo może odmówić z obu zobowiązań wewnętrznych i zewnętrznych. W pierwszym przypadku przestaje płacić ci, że pożyczone pieniądze (innych krajach, różnych funduszy International). W drugim – do jej obywateli. Zobowiązania te, zgodnie ze sprawozdaniem państwa, na emeryturze. Oznacza to, że kredytodawcy nie może wymagać od nich. Jeśli jesteś zainteresowany w wydarzeniach na świecie, można oglądać jak Unia Europejska stara się wyciągnąć z kryzysu, jednego lub drugiego kraju. Wystarczy na przykład, jeśli Grecja oświadcza domyślnie teraz, MFW straci dużo pieniędzy, które zainwestował już w tym kraju. Znacznie bardziej opłaca się dać więcej dłużnikowi dał wcześniej zajęte, i tak dalej.

Na poziomie krajowym sytuacja z akumulacją pożyczek jest nawinięta w geometrycznym progresji. Teraz ekonomiści szukać wyjścia z karuzeli zadłużenia – jeden z głównych problemów. Uważa się, że pod groźbą domyślnie jest teraz więcej niż jeden lub dwa kraje i cały świat.

Domyślną grozi zwykłego człowieka

Jeśli kraj zbankrutuje, następnie każdy cierpi. Fakt, że obywatele otrzymają te płatności, które są ustalone przez prawo. Świadczenia, emerytury, itd. zatrzymać zbliża się do swoich kont. Więcej – więcej. Świadczenia pieniężne – tylko wierzchołek góry lodowej. Państwo przestanie dotować produkcję, zamyka fabrykę. W konsekwencji bezrobocie rośnie na tle wzrostu cen. Przedsiębiorcy, które produkują towary, aby przetrwać w tej sytuacji jest praktycznie niemożliwe. A ponieważ nie ma żadnych materialnych aktywów, które nie są już produkowane (uprawianych i tak dalej), to głód nadchodzi. Importu żywności z innych państw, również bez pieniędzy. Taka sytuacja należy unikać wszelkich możliwych środków.