260 Shares 9737 views

Jak sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje 4G? Konfiguracja telefonów komórkowych

Jak sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje 4G? To pytanie interesuje szeroką publiczność na urządzeniach mobilnych. Dzisiaj patrzymy na temat czwartej generacji sieci komórkowych. Porozmawiajmy też o smartfony, które są wyposażone w odpowiednie moduły, i postara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dowiedzieć się, czy telefon obsługuje 4G.


LTE 4G: co to jest i dlaczego?

Jakie możliwości zapewnia użytkownikom z tej technologii? Jest już powszechnie stosowane w Rosji. Gdybyśmy próbowali odpowiedzieć na pytanie, jakie funkcje będzie czwarta generacja sieci komórkowych, reklam dziesięć lat temu, po prostu wyśmiany i nazywa się człowieka, który żyje w świecie fantazji, a nie dzisiejszej rzeczywistości. Dobrze, wyglądać. Szybkość transmisji danych , gdy jest połączony przez 4G 150 megabitów na sekundę. Większość witryn w międzynarodowej sieci w tym samym czasie zostanie załadowany prawie jedną sekundę. Film, który jest wyświetlany jako HD, urządzenie będzie pobierać w ciągu około dziesięciu minut. Co nie jest to technologia przyszłości? Choć możliwe jest, aby mówić tylko warunkowo, ponieważ przyszłość jest teraz. Pierwsze sieci czwartej generacji zostały już wprowadzone na terytorium naszego kraju.

Co trzeba użyć 4G?

Natychmiast po pytaniu o tym, jak wiedzieć, czy telefon obsługuje 4G, a następnie przez kolejne pytanie: jakiego rodzaju urządzenia potrzebne do korzystania z tego standardu? Do tej pory zakładano, że LTE standardowych wydań pięciu kategoriach. I od nich zależy bezpośrednio na maksymalną szybkością transferu danych. Większość sieci są obecnie należący do środka (jest to drugi i trzeci kategorie). Prędkość jednocześnie mieszczą się w przedziale od pięćdziesięciu do setek megabitów na sekundę. Już na podstawie tych danych można stwierdzić, że wyniki były naprawdę imponujące, a nawet trochę oszołomiony. Niemniej jednak wskaźniki te nie są marginalne. Fakt, że pierwsza sieć czwartej generacji, odnosząc się do kolejnej, czwartej kategorii, już zaczęły wykonywać swoje bezpośrednie obowiązki. Niech nie wszędzie, ale tylko lokalnie, ale fakt pozostaje faktem. Mieszkańcy miasta Moskwy, która odbyła się na „Samsung” ręce smartfonów z południowokoreańskiej firmy (konkretnie, mówimy o modelu „Galaxy S5”), już wypróbować działanie sieci LTE Cat 4 i czuć różnicę. Prędkość transferu danych jest bardzo zadowoleni użytkownicy. Jeśli nie byli w Moskwie, iz taki „cud” na spotkanie nie uda, to nie martw się. Najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości i ich wyposażenia zostaną zainstalowane w innych miastach.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon obsługuje 4G?

Generalnie, wsparcie dla standardu musi być wskazany w specyfikacji urządzenia mobilnego użytkownika. Nie można powiedzieć, że urządzenie obsługuje standardy transmisji danych 3G i 4G lub tylko pierwszy z nich. Bliższe spojrzenie na kolumnie z odpowiednimi danymi. Jeśli pojawi się znak, że moduł LTE jest obecny, to gratulacje: urządzenie obsługuje czwartej generacji sieci komórkowych. Czasami można dowiedzieć się o niej z telefonu, nawet nazwa, bo kupowane w jakikolwiek sposób stara się podkreślić obecność tego standardu w pojeździe, włączając, lecz nie ograniczając się do nazwy tego gadżetu.

Mierzymy szybkość transmisji danych

Nie zapominaj, przy okazji, że można kupić tani telefon z 4G na operatora „MTS”. Nawiasem mówiąc, w czwartej generacji wnętrza komórek w celu określenia obecności / nieobecności funkcji sieci może pomóc, too. Można stosować bezpośrednio do operatora, a za pomocą połączenia głosowego, aby wyjaśnić tę kwestię. Porozmawiajmy trochę o tym, co będzie pomocne, gdy do czynienia z urządzeniem, które ma dostęp do Internetu poprzez wykorzystanie sieci komórkowych jako czwartej i trzeciej generacji.

Jeśli urządzenie jest oparty na systemie operacyjnym rodziny „Android”, radzimy użytkownikowi pobrać aplikację z oficjalnej usługi „Google Play”. To się nazywa speedtest. Przeznaczone pomiaru narzędzie szybkość transmisji danych za pomocą danych pakietowych. Narzędzie jest darmowe, jest obecnie dość popularne. Generalnie program pośrednio przyczynia się do określenia obecności lub braku modułu LTE w telefonie. Ale nawet jeśli nie masz już, nie należy się denerwować. Można kupić tani telefon z 4G w najbliższej wnętrza komunikacji komórkowej. Sieci trzeciej generacji funkcjonują dobrze jak na dzisiejsze standardy, chociaż rząd wielkości gorszym niż ich zwolenników.

Jak podłączyć do telefonu 4G?

Sieć komórkowa czwartej generacji, należy zauważyć, nie działają w tym samym zakresie. Ich kilka sztuk. Telefony obsługujące 4G, mogą różnić się od siebie w tych cech. Jest to bardzo ważny punkt, do którego rozpatrzenie należy podchodzić poważnie. Konieczne jest nie tylko wiedzieć, czy urządzenie do pracy w sieciach komórkowych wsparcie czwartej generacji, ale także na co częstotliwość waha może dostosować swój czujnik LTE. Fakt, że smartfon nie może działać na tych samych częstotliwościach, które są dostępne w naszym kraju.

Kandydatem do roli smartfonu z 4G

Teraz urządzenie od firmy „MTS” stały się dość popularne, ponieważ często mają imponujący zestaw funkcji przy stosunkowo niskich kosztach. No, na przykład, urządzenie pod nazwą MTS Inteligentne Run blokady Sim Czarnego. Ten telefon „MTS” 4G posiada ekran pięć-calowy z matrycą IPS i imponującej baterii, przeznaczony do pojemności 3400 mA na godzinę. Stosunkowo wysokie tempo, a nawet przy aktywnym wykorzystaniu tego urządzenia będzie wystarczająca na cały dzień. Ogólnie rzecz biorąc, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią spędzać czas w zdecydowanej międzynarodowej sieci i chce to zrobić z dużą prędkością.

„MTS„4G telefon pod nazwą Inteligentny Run blokady Sim Czarnej korzysta tylko z karty SIM operatora odpowiadającego że sama nazwa wskazuje. Ogólnie rzecz biorąc, można skontaktować się z ekspertami w celu usunięcia ograniczeń, ale nie zawsze, to powinno być zrobione. Należy zauważyć, urządzenie wada charakterystyka wykazała, że główny i z przodu kamery, odpowiednio, mają rozdzielczość 8 megapikseli i 2. W rzeczywistości wyniki są gorsze kamery te wskaźniki nie wytrzymać. Ale za cenę sześciu tysięcy rubli jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces lepszym kandydatem z modułami 4G znaleziony, mimo różnych urządzeń, które mamy teraz na rynku urządzeń mobilnych.