169 Shares 4948 views

Kaszel u niemowląt? Leczenie zależy od przyczyny

W większości przypadków uszkodzenia krtani, oskrzeli, tchawicy, opłucnej prowokować kaszel u niemowląt. Leczenie w tym przypadku nie wymaga natychmiastowego odbioru silnych leków. Najpierw musimy zidentyfikować przyczynę. Sama kaszel – jest specyficzną reakcją ochronną organizmu. Dzięki niemu następuje odkrztuszanie plwociny zgromadzoną w nim mikroorganizmy. W związku z tym, wiele z nich ma szereg pytań. Jeśli kaszel – to taka użyteczna reflex czy go wyeliminować? Co odpowiednie leki, aby rozwiązać ten problem? Co może kaszel dzieci?


Kwestie te muszą zwrócić się do właściwego lekarza. I zrobić to powinno być jak najszybciej, ponieważ nieleczone zapalenie oskrzeli może bardzo szybko przekształcić się zapalenie płuc. Jeśli taki problem będzie prowokować kaszel u niemowląt, leczenie zostanie przeprowadzone w szpitalu. będą rentgenowskiej i określa antybiotyki. Ale bardzo często niewielki kaszel może towarzyszyć katar z ostrej niewydolności oddechowej, SARS. Czasami nie można leczyć kaszel, ponieważ gromadzi się w tylnej części gardła śluzu, który drażni pewne receptory. Ale w domu jest niemożliwe do ustalenia. Obowiązkowe przeglądy otolaryngologa dziecięcego. Przypisane do nich procedury i leki zwalnia dziecko z problemem. A jeśli nie, to zajmie dodatkowego badania, a następnie leczenie będzie odbywać się pod nadzorem lekarza.

rodzaje kaszlu

Kaszel jest dwojakiego rodzaju: fizjologicznych i patologicznych. Od czasu do czasu mogą pojawić się kaszel fizjologicznej, która uwalnia do dróg oddechowych. Silny płacz lub ssanie może spowodować gwałtowny kaszel u niemowląt, leczenie w tym przypadku nie jest wymagane. Zaobserwowano również, że dzieci, a także wielu dorosłych, użyj kaszel, aby przyciągnąć uwagę.

Patologiczne kaszel występuje w wyniku różnych chorobach dróg oddechowych i wymaga monitorowania leczenia. Manifestacja kaszlu zależy od rodzaju choroby, która spowodowała go. Patologiczne kaszel jest suche i mokre. Suchy kaszel u niemowląt nie towarzyszy flegmy. Ten rodzaj dowodów wystąpienia zapalenia oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie gardła. Gdy kaszel jest mokry, jest charakterystyczny dźwięk ruch plwociny w drogach oddechowych. Jeśli plwocina odchodzi, potem dziecko na drodze do wyzdrowienia.

leczenie

Wszystko zależy od choroby, której towarzyszy. Jeśli to zapalenie oskrzeli, które wymagane wykrztuśne. Jeśli dziecko jest chore z krztuścowi, niezbędne leki, które eliminują napadowy kaszel i uspokoić układ nerwowy.

Jeśli kaszel jest tylko początek, może pomóc specjalny masaż. Aby to zrobić, należy umieścić dziecko na kolanach tak, że jego głowa była tuż nad poziomem pasa. Krawędź dłoni musi poruszać się po bokach kręgosłupa, stopniowo dochodząc do szyi dziecka. Powinno być trochę natrzeć skórę, a następnie dotykając, wzdłuż pleców. Poprzez takie działania plwociny będzie zbliżyć się do wyjścia, a dziecko będzie łatwiej się go pozbyć. Procedura powinna być przeprowadzona przed karmieniem dziecka.

W każdym razie, jeśli nie było kaszel u niemowląt, leczenie należy rozpocząć z porad doświadczonych specjalistów.