734 Shares 6463 views

Gdzie jest miasto Abakan? Jaki obszar?

Syberia jest bardzo rozległy, ogromny i charakterystyczny bogata w atrakcje przyrodnicze. Istnieje wiele niesamowitych miast, w których mieszkają ludy różnych narodowości i kultur.


W Azji, w samym sercu kontynentu, w Republice Chakasja, Abakan tam. Gdzie to jest, jak ludzie żyją tam mieszkańców, co robią? O tym, o historii tego miasta, gospodarka i wiele innych rzeczy, będzie starał się powiedzieć w tym artykule.

Region G. Abakan, fakty historii

W 1675 roku na wyspie Pines przy ujściu rzeki Abakan pierwszy rosyjski twierdzy, która trwała aż do 1679 roku większość jego pierwszych mieszkańców następnie stał Kozaków, który zbudowany został zbudowany. Rozliczane rodziny imigrantów z Rosji około rozliczenia Ah-Tigey w tym bardzo twierdzy. Byli zaangażowani w rolnictwie.

Dla mieszkańców, stały się przykładem dla dążenie do osiadłego życia. Zatem ta wioska stała się szybko rosną i stają wiosce Ust-Abakan.

Wieś później (1822) przekształca się w centrum administracyjnym (Kachinskaya myślę). Ten ostatni był jednym z czterech podmiotów, które zjednoczył plemiona żyjące w czasie pomiędzy rzekami YUS i Abakan. Taka myśl (i rady) istniał do 1912 roku, po którym miasto zostało założone Abakan.

Ciekawa i niezwykła historia powstania takich dziedzinach jak Abakan. Co to jest obszar Rosji należy do niej?

Po rewolucji październikowej i kolejnej reformy systemu administracyjnego kraju w tych miejscach prowincji Khakassky County Jenisej został utworzony. Jego centrum i stała wieś Ust-Abakan, który w 1931 roku został przemianowany na miasto Abakan.

Teraz to miasto, jak wspomniano powyżej, – stolicy Republika Chakasja (od 1991). Jest znany z tego, że w toku historii 20. wieku był uważany za ośrodek przemysłowy w południowej części Jenisej na Syberii.

Trochę o naturze Chakasja

Natural splendor tego miejsca jest niepowtarzalny: bezgraniczna stepy z wspaniałych ziół i niepowtarzalnym tajdze, rzekach górskich, milczących tajemniczych kamieni, majestatyczne krajobrazy górskie. Wszystkie te piękności wziąć na obszarze więcej niż połowę terytorium całego kraju.

Bardzo często ludzie nazywają Khakasia syberyjski Szwajcarii do fantastycznego blasku alpejskie łąki i piękne unikalny charakter. To jest – jeden z cudownego rosyjskich krawędziach.

Powierzchnia, ludność

Powierzchnia miasta – 112,38 mkw. km, gęstość zaludnienia – 1491 osób na kilometr kwadratowy. metr. mieszkańców miasta – ponad 167 tysięcy osób ..

W Abakan życia i pracujących z różnych krajów: rosyjskim (ponad 79%), Khakases (ponad 11%), Ukraińcy (około 1%), Niemcy (około 0,8%), 0,8% kirgiskich i tak dalej.

Z punktu widzenia gospodarki jest stosunkowo rozwinięte, Abakan. Co to jest obszar aktywności gospodarczej miasta ma największy udział w zatrudnieniu? Rasprelenie dla różnych rodzajów aktywności zawodowej ludności przedstawia się następująco: administracji publicznej, ubezpieczeń społecznych i bezpieczeństwa (ponad 18%), edukacja (16%), komunikacji i transportu (15%) i opieki zdrowotnej z usług socjalnych. usług (ponad 12%). Stopa bezrobocia wynosi nie więcej niż jeden procent.

Ogólny opis miasta

Gdzie jest miasto Abakan? Który region Syberii? Wschód, na południe od miasta Krasnojarsk.

Geograficznie, miasto znajduje się w centrum niecki pod nazwą Khakass-Minusinsk. Jest w kształcie miski, którego krawędź zachód – na Alatau Góry (Kuznetsk), w południowo – zachodniej Sajany na północy i wschodzie – Eastern Sajany. Prawie w środku południowej do północnej części doliny przecina wielkiego Jenisej, która wpada do rzeki Abakan znacznym. Tylko u zbiegu rzek i tych jest rodzajem Abakan.

tereny miejskie: funkcje infrastrukturalne

Niezwykłe Abakan. Gdzie widziałeś, że rozwój przedsiębiorstw przemysłowych zajmują tylko 13% ogólnej powierzchni lądowej miasta?

Tutaj głównym akcji przypada na obszarach lądowych rozwoju publicznego i biznesowego i mieszkaniowej, wiele z gruntów zajmowanych przez poszczególnych budynków, które są szeroko rozpowszechnione w niemal wszystkich częściach miasta, nawet w centralnej części. Prawie 4-I ułamek wszystkich obszarach miejskich dotyczy daczy i ogrodniczych związków.

Gospodarka miasta

W Abakan ma około 6000 organizacji. Gdzie jest miasto Abakan, największy udział w gospodarce stanowiły masę handlu (detalicznego i hurtowego), naprawą pojazdów oraz artykułów gospodarstwa domowego i tak dalej.

Tutaj nie było głównym przemysł zespołu Republika. Istnieje potencjalny rozwój przemysłu i stabilność systemu gospodarczego w mieście Abakan.

Sektorze komunalnym jest reprezentowany przez przedsiębiorstwa budownictwa mieszkaniowego i usług komunalnych, krajobrazu, transportu, instytucji edukacji, kultury, opieki zdrowotnej, usług i budownictwa. On zajmuje dużą rolę w gospodarce ogółem miasta i zapewnia całkowicie normalne warunki życia ludności.

Co jeszcze charakteryzuje Abakan? Co dziedziną działalności ludzkiej przeważa tutaj? Doskonały potencjał masz małą firmę i że odgrywa ważną rolę w rozwoju gospodarczym.

Abakan to miasto z dużym udziałem usług i produktów działalności gospodarczej w ogólnej liczbie produktów wytworzonych przez miasto.

Konkludując

Teraz już wiesz, gdzie miasto Abakan (który region Rosji). Ten obszar o niepowtarzalnym charakterze i unikalnych krajobrazów.

Wiele z tych miast w ogromnej ogromnej Rosji, każdy z własną historią, kulturą, ich sposób życia.