555 Shares 1129 views

Kozłowski, Michaił Iwanowicz: biografia, zdjęcia, rzeźby

Kozlovskiy Mihail Iwanowicz jest jednym z największych rzeźbiarzy rosyjskiego klasycyzmu, którego praca jest przepojona wysokich ideałów Oświecenia, jasnej emocjonalności i wyniosłą humanizmu. Według krytyków sztuki na początku XIX wieku, w każdym z jego utworów, „ujawnia wiele wyobraźni, uczuć, oryginalny wygląd i wzorcowej strony autora.”

Mihail Iwanowicz Kozłowski – rzeźbiarz, wszystkich rosyjskich artystów, którzy żyli, być może, najkrótsza, ale również najbardziej genialny życie. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest twórcą spowodowane starożytne mity i postacie z historii Rosji. W nich znalazł ideałów, które są ważne nie tylko dla swoich rówieśników, ale także dla przyszłych pokoleń.

Kozłowski, Michaił Iwanowicz: biografia

Przyszłość słynny rzeźbiarz urodzony w 1753 roku w rodzinie floty trębacz Spiżarnia, jednym z przedmieściach Petersburga morza. Tutaj spędził lata dzieciństwa.

W wieku jedenastu lat (1764) Kozlovsky Michaił Iwanowicz zawsze rozstał się z domu, a rodzice zwrócił liczba uczniów dołączył do Petersburskiej Akademii Sztuki. W tym czasie w sztuce europejskiej – rzeźby, architektury, malarstwa – dojrzała i rozwijały klasycyzmu. Najjaśniejsza przedstawicielem tego nurtu w sztuce był wybitny rosyjski rzeźbiarz Kozlovskiy Mihail Iwanowicz.

Krótka biografia rzeźbiarza:

  • .: 1773 ukończył Akademię ze złotym medalem;
  • . 1774-1778 gg: rezyduje w Rzymie jako pensjonariusz akademickiego;
  • 1780:. Marsylia Akademia Sztuki przyznało mu tytuł akademika;
  • . 1784-1785 gg: zawarta na marmurowy posąg Katarzyny II w postaci starożytnej bogini mądrości, Minerva został zyskuje popularność i uznanie współczesnych (wcielona koncepcyjnych edukacyjna idealnego monarchy – mądry prawodawcę i znalazł Ojczyzny);
  • Na początku 1788 roku ponownie wysłany za granicą (Paryż) na studia;
  • . 1790: Kozlovskiy Mihail Iwanowicz wraca do domu, tworzy rzeźby idylliczne cyklu;
  • w 1796-m generuje obszerną serię szkiców rzeźbiarskich na temat wojny trojańskiej, cały ten okres jest oznaczony przez poszukiwaniu monumentalności, nowymi funkcjami, które stały się jednym z elementów do dalszej pracy artysty;
  • w okresie od 1799 do 1801 roku pracuje na pomnik dowódcy A. V. Suvorovu, chwalił armii rosyjskiej za niedawne zwycięstwo w kampanii włoskiej;
  • W 1802 Kozlovskiy Mihail Iwanowicz w sile wieku i talentu nagle umiera.

Był początkowo pochowano na cmentarzu prawosławnym Smoleńsk. W 1931 roku został przeniesiony do pochówku w Ławra Aleksandra Newskiego na cmentarzu Lazarevskoye

Kozłowski, Michaił Iwanowicz: rzeźba

Jego prace – płaskorzeźby staturnaya plastikowe, monumentalne rzeźby i nagrobki – są przepojona głębokim wzruszeniem i wysublimowanej humanizmu.

W stylu jego twórczości znaczący wpływ na estetykę francuskiej rzeźby XIVIII wieku. Spośród nich najbardziej znane są: pomnik A. V. Suvorovu w Petersburgu, posąg „Samson łzawienie paszczy lwa” (ozdabia teraz jeden z fontanny Peterhof), „Siedzą Girl” (Pałac Zimowy) oraz „Hymen”, stworzony z okazji małżeństwa Konstantyna Pawłowicz (jak ma to miejsce obecnie w Pałacu Zimowym), postać mężczyzny, złożony do badania anatomii człowieka.

Słynie z płaskorzeźbami: „The Return of Regulus do Kartaginy”, „Camille, łagodzi Rzymu z Galii” (znajduje się w Petersburgu, w Marble Palace), „Rzeź niewiniątek”, „Polikrates”, „Amor”, „Merkury i Nimfa”, " Apollo „(znajdujący się w muzeum Aleksandra III).

wcześnie

W początkowym okresie twórczości głównym tematem twórczości rzeźbiarza jest tematem obywatelskiej cnoty, odwagi, poświęcenia i męstwa.

Kozlovskiy Mihail Iwanowicz bohaterami swoich zwolnień sprawia, wybitnych postaci z historii starożytnego Rzymu, który w imię Ojczyzny i dobra wspólnego narodu poświęcają się. Taka jego praca "Regula pożegnanie z obywatelami Rzymu" (1780) i "Camille eliminuje irytujące of Rome" (1781).

Hill i zwięzły obraz, klarowność kompozycji, przezorność i jasności linii i form – cech, które wyróżniają się prace, na których Kozlovskiy Mihail Iwanowicz pracował we wczesnym okresie twórczości. Rzeźba doskonale harmonizują z architekturą budynku, zbudowany w stylu wczesnego klasycyzmu.

Harmonia rzeźba i architektura

Szczególnie harmonijną wspólnotą dwóch sztuk – rzeźba i architektura – przejawia się w płaskorzeźby gipsowe stworzonych dla sali koncertowej w Katarzyny Park (Carskie Sioło). Autor pawilonu, wykonane w stylu dojrzałego klasycyzmu, jest George. Quarenghi (1783/88). Zwolnienia wspólny motyw – muzykę. Orfeusz grający na lirze oswaja dzikie zwierzęta; Apollo, odtwarzanie muzyki, cieszy ucho Ceres; Muse sztuki wykazują cechy – takie działki, które zwrócili uwagę na Kozłowskiego, Michaił Iwanowicz. Wizard (płaskorzeźby wcześni) różnią rytmiczności zrównoważoną kompozycji gładki kontur i rezydencji obrazów pompą. Wszystkie te cechy przyczyniają się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery pawilonu muzycznego.

Pomnik Katarzyny II

Duży pomnik cesarzowej Katarzyny II w postaci starożytnej bogini mądrości, Minerva (Starożytny Rzym) utworzona przez rzeźbiarza w okresie od 1784 do 1785 roku. Cesarzowa jest owiana starożytnego płaszcza i zwieńczona hełmem (bogini atrybutów). Wskazuje ona z jednej strony leży na nogach trofea, które symbolizują zwycięstwo zdobyte przez nią. Innym cesarzowa trzyma zwój z opublikowała go „dla dobra swoich poddanych prawem. Więc ucieleśnia ich ideę idealnego monarchy – mądrego prawodawcy i Obrońca Ojczyzny – Kozlovskiy Mihail Iwanowicz, rzeźb, opatrzonych pieczęcią swego podziwu dla idei Oświecenia.

"Vigil Aleksandra Makedonskogo"

Marmurowy posąg, wykonany w 1780, ma złożoną semantycznej alegorię. Obraz chwalebnej bohater starożytności służył jako podstawa dla rzeźbiarza ucieleśnieniem ideałów edukacji – edukację dążeniu do wiedzy i woli twardości.

Plastikowe Skład roztworu i posągi promieniować ducha cichej wielkości i szlachetnej prostocie. Rysunek różne nasilenie i proporcjonalność gładką, powódź kształtów i konturów.

Ciało młodego mężczyzny, jak to jest w sennego odrętwienia, jego mięśnie jak „wygaszenia” najlepszych marmuru matowego okładce, z głową opartą na dłoni spoczywającej na kolanie. Ale błędem tego podstawowego poczucia spokoju …

szkice

W wielu zachowanych rysunków, z których większość to szkice przygotowawcze dla przyszłych rzeźb, prześledzić ich połączenie z głównym naciskiem na master – w zakresie zagadnień i tematów (mitologia, Biblia, Ewangelia), w środkach artystycznych pomysłów ekspresyjnych.

Jednak wiele rysunków Kozłowski może również być traktowane jako niezależne, kompletnych prac graficznych. Wśród nich są utworzone w 1792 m „Śmierć Hipolita” i „Tezeusz pozostawia Ariadne”. Krytycy podkreślają, dramat i intensywności emocjonalnej, które „oddychają” te prace.

„Polikrates”

Okres od 1788 do 1790-tego rzeźbiarza ponownie w Paryżu, gdzie udał się w celu zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia. W wyniku ogromnego strumienia wrażenia wywołane przez wydarzenia rewolucji, w celu wykonywania w porę, urodził się nowe inspiracje, nowe motywy i tematy.

Rewolucyjny Paryż rzeźbiarz popchnął na pomysł, aby zrobić historię o historii starożytnej Grecji Polikrates śmierci tyrana Samos. Legenda rzeźbiarza Polikrates służył jako podstawa do stworzenia pewnego rodzaju alegorycznego odpowiedzi na współczesnych wydarzeń. Papier odzwierciedlenie dążenie artysty do wzbogacenia graficznego języka sztuki. Uczynić go jeszcze bardziej imponujące. W swojej rzeźbie „Polikrates” widz jest transmitowany namiętne pragnienie wolności, cierpienia i bolesnym uczuciem doom bohatera.

wcieleniem czystości duchowej

W 1792-m jeden z najbardziej niezwykłych prac została zakończona – piękną figurę „Śpiącej Kupidyna” (marmur). Autor tworzy wspaniałą spokojną i harmonijny sposób.

Jej odpowiednikiem w nastrój tworzony jest przez małą figurą „Psyche” (1801), marmur, obraz, urzeczywistniającym duchową czystość, nostalgię niestopowych, szczęśliwego dzieciństwa.

„Samson łzawienie paszczy lwa”

Wiosną 1800 najlepsi rosyjscy mistrzowie sprowadzono do aktualizacji kaskadę Big Peterhof. Prace prowadzono w ciągu sześciu lat.

Centralne miejsce w planie wziął grupę utworzoną Kozłowski – „Samson łzawienie paszczy lwa”. W tworzeniu autora rzeźby użyto pochodzi z powrotem w czasie Peter alegorii, w której biblijny Samson został zidentyfikowany z St Sampson, który w 18. wieku był uważany za patrona Rosji. W 1709 roku, z okazji jego pamięci (27 czerwca), rosyjski chwalebne zwycięstwo zdobył nad Szwedami w słynnej bitwie pod Połtawą. W sztuce Piotra I, Samson był uosobieniem zwycięskiej rosyjskiej i lew (środkowy obraz szwedzkiego herbu) reprezentowanych pokonał szwedzkiego króla.

W wielkich rzeźb przedstawiona energiczny ale powstrzymał ruch ciała potężnego Samsona. Przechodząc w przestrzeni w spiralę, wijąca ciało tak, że Titanic napięte mięśnie są wyraźnie widoczne, ostro przyhamować stopę i pochyloną głową, bohater obu rąk rozdzierających paszczy lwa.

Naukowcy słusznie zwrócił uwagę na bliskość do sztuki rzeźby Michała Anioła. Ale ideologiczne i pomysłowe grupa treść, głęboko patriotyczne uczucia, które jest zawarte w jego pracy Kozlovský Michaił Iwanowicz (rzeźba zdjęcie jest tego dowodem), do uważnego widza jest zupełnie inna echo – rodzimy rosyjskojęzyczna znacznie podziw krajowej historii serca – tradycji.

Tematy historii Rosji

Tematyka narodowej historii są najbardziej ekscytujące miejsce przeznaczenia w twórczości rzeźbiarza. W drugiej połowie 1790 roku stworzył posąg „Książę Jakub Dołgorukij Rozerwanie dekretu królewskiego” i „Herkules na koniu”. Najbardziej pełne zaangażowanie, aby utworzyć obraz o dużej odwadze i duchowego szlachectwa realizowanego przez rzeźbiarza w jego pomnik dowódcy A. V. Suvorovu (St. Petersburg, 1799/01).

Żywotność triumfalny pomnik

Symboliczny obraz, przenośni wielbiąc Rosję i jej wielkie Commander – tak pomyślany Kozlovskiy Mihail Iwanowicz pomnik Suworowa.

Prace rozpoczęły się w ciągu życia bohatera. W wieku siedemdziesięciu generalissimus stworzył cały świat, aby oklaskiwać niespotykany w historii bohaterskiego przejścia armii rosyjskiej nad Alpami. W 63 walkach w języku rosyjskim nie było ani jednego porażka, wróg 619 transparenty zostały zajęte przez zwycięzców. Słynny włoski podróż będzie rosyjski wojskowy i strategiczny talent Aleksandra Suvorova niewiędnącego chwała.

Zadaniem rzeźbiarza Kozlovsky było stworzenie pomnika życia triumfalny. Zamówienie uwarunkowana opinia nie działają długo heroicznego życia wielkiego dowódcy, a nie oryginalności jego wyobrażenie, ale tylko wyczyny w kampanii włoskiej musiały znaleźć odzwierciedlenie w posąg.

Portret języku alegorii

I rzeźbiarz ponownie zwrócił się do języka alegorii. Światło smukła postać na okrągłym postumencie – młody dzielny wojownik w zbroi, pełen mocy i pędzi naprzód. To jest obraz rzymskiego boga wojny Marsa. Gest prawą ręką, trzymając wyciągniętym mieczem jest niezwykła determinacja. Energicznie wyrzucić płaszcz z powrotem. Piękny męski twarz, dumnie podnieść głowę, nieugięty zaufanie i podboju wolę, mistrzowsko przeniesiony do figury – ten wyidealizowany obraz stworzony przez rzeźbiarza boga wojny.

Jego wojownicy osłony tarczy zamontowany za nim ołtarz, na którym są sardyński i neapolitański tiara papieska korona i. Symboliczne znaczenie tego obrazu jest to, że rosyjska broń pod nadzorem włoskiej kampanii Suworowa, aby chronić interesy trzech krajów reprezentowanych.

Po bokach ołtarza zlokalizowane kobiece postacie symbolizujące najlepszych cnót ludzkich: nadziei, wiary i miłości.

Na przedniej stronie cokołu znajduje się obraz skrzyżowane laurowych i gałęzie palmy – symbol Commonwealth geniusza wojny i pokoju.

Hero Tarcza opiera się na trofea wojenne – rdzeń, banerów gun. Ogrodzenie wokół pomnika jest połączony z łańcuchami wybuchające bomby.

Alegoryczny sens można znaleźć w każdym szczególe posągu. I napis na cokole: „Prince of Italy, hrabia Suworow Rymniksky” mówi o tym, kto zaprojektował pomnik.

Wysoka prawda wewnętrzny

Papier Kozłowski tylko niejasno zauważalne podobieństwo stworzył portret alegoryczny wyidealizowany obraz ukochanego bohatera ludowego.

Wydłużone proporcje twarzy, głęboko osadzone oczy, duży nos i typowej sekcji starczej, lekko zapadnięte usta brąz bóg współczesnych wojennych uznane cechy wielkiego generała.

Podobieństwo jest bardzo rozmyte i odległy, zewnętrzne dokładność pionowa wyraźnie nie jest priorytetem był twórcą rzeźby. Poświęcania portret niezawodność, dał niezachwianą wolę i moc wszystko podbój Suworowa. Kozłowski językiem alegorii – w porównując boga wojny – i wyidealizowany wizerunek bohaterów wielkiego rosyjskiego dowódcy wieków. I w tym – wysoka wewnętrznej prawdy swego dzieła.