820 Shares 2432 views

Aby dowiedzieć się, jak jeść, aby być zdrowym i wesoły

Dziś mało kto nie słyszał o korzyściach płynących z właściwego odżywiania. Wszystko powtarzać: „Chcę jeść, nie boli, nie przytyje!” Co może być prostsze i jednocześnie trudniejszej oczywistych rzeczy, które są przydatne dla zdrowia? To wydaje się logiczne, że jedzenie ma bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi. Którzy nie jedzą, aby na problemy trawienne, skóry i ogólnej kondycji organizmu. Oczywiście, wszystko jest złe. Ale co dokładnie masz na myśli przez „odpowiedniej diety”? Jak jeść , aby być zdrowym? Po tym wszystkim, nie wystarczy po prostu jeść więcej warzyw i nie jeść produkty bogate w skrobię i słodycze. potrzebujemy specjalnego systemu. To nie tylko dieta, która jest niezbędna, aby trzymać się za kilka tygodni, a następnie powrócić do zwykłych posiłków i przejadanie się. Osoba nie będzie droga powrotna, jeśli jest on poważnie myśleć o tym, jak jeść prawo. Wskazówki dotyczące właściwego stosowania żywności proste, nawet elementarnych. Główna trudność polega na tym, że muszą przestrzegać przez cały czas. Oczywiście, jeśli ktoś chce być zdrowym przez całe życie, aż do starości.

Podstawy zdrowej diety

Tak więc pierwsza zasada, której należy przestrzegać – tę dietę. Ciało podczas energię dzień jest potrzebne do normalnego funkcjonowania i powinna dotrzeć w regularnych odstępach czasu, tak że ciało nie czuje stresu. Dla dobrego zdrowia ważne jest włączenie do diety więcej warzyw i owoców, nie poddane obróbce cieplnej. Surowa żywność zawiera duże ilości pierwiastków śladowych i minerałów, które znikają po obróbce cieplnej. Jest to przede wszystkim pamiętać o tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak jeść prawo. Aby być zdrowym, nie można jeść tylko mięso z grilla i ziemniaki. Konieczne jest, aby różnicować menu, produkty mleczne, zboża. A co najważniejsze – każdy pokarm należy żuć dokładnie, powoli, w żadnym wypadku nie spieszyć.

Węglowodany – energooszczędna

Porady na temat żywienia w diecie rozumie się dostateczną ilość węglowodanów, i muszą być skomplikowane. Złożone węglowodany są znalezione głównie w zbożach (różne zboża, ryż). Jeść wystarczająco dużo węglowodanów, osoba będzie pełen energii i przez długi czas nie będzie głodny. Ale proste węglowodany powinny być tak małe jak to możliwe. Występują one w cukrze iw ogóle we wszystkich słodkich pokarmów.

nie pragnienie

Każdy chce wiedzieć, jak jeść, aby być zdrowym. Ale nie każdy wie, że wymaga to więcej i pić prawidłowo. Płyn musi być spożywane jako dania przed (15-20 minut do picia szklanki wody), a potem (po upływie 2 godzin). Taki tryb picia najwygodniejsze dla zdrowia układu pokarmowego. Należy pamiętać, że nie jest konieczne, aby zmyć żywności. Musisz spróbować, aby nie uczynić wielkie łykami podczas picia.

Objętość dystrybucji w ciągu dnia

ilości pożywienia musi być zmniejszona do końca dnia: obfite śniadanie, trochę mniej gęsty obiad i bardzo lekką kolację. Między posiłkami przekąski są dozwolone, które są stosowane w celu utrzymania optymalnego poziomu cukru we krwi i zapobiec powstawaniu uczucia głodu. Tutaj, w rzeczywistości, wszystkie zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania. Nie ma nic skomplikowanego, jak jeść, aby być zdrowym, fit, pełen energii i siły. Najważniejsze – to postawa i pewność siebie.