298 Shares 6070 views

I wiesz, jak dużo soli w łyżeczce?

Przygotowywania niektórych potraw gospodyni każdy od czasu do czasu do czynienia z sytuacją, w której trzeba zmierzyć z dokładnością do wagi gram składników. Ponadto, większość receptur oferuje bardzo dwuznaczny zawartości sformułowanie produktów, jak „szczyptę sody”, „niepełne kubki mąki” lub „kwas cytrynowy na końcówkę noża.” Ale dokładna waga tych składników, niewiele osób wie. Na przykład, jak dużo soli w łyżeczce? 99% z gospodarzy nie będzie w stanie odpowiedzieć na tak proste pytanie. A jeśli łyżka ze zjeżdżalnią, a jeśli na przykład używasz dużych kryształów? Dodatkowo należy pamiętać, że każdy naczynia są różne, więc zadaniem jest obliczenie dokładna waga staje się coraz trudniejsze. Ale zobaczmy: ile soli łyżeczka, jeśli to „ze zjeżdżalnią,” bez slajdów, jeśli duża sól lub drobno zmielony, itd. Dlaczego tak ważne jest, aby wiedzieć ..? Ponieważ ten składnik używamy na co dzień, a jeśli dodać w naczyniu więcej soli niż trzeba, istnieje ryzyko, aby trwale uszkodzić. Mało kto będzie mógł jeść solone zupę lub danie główne.

Odpowiedź na pytanie: „Ile soli w łyżeczce?”

Pamiętać – zwany pojemnik zawiera 7 g białych kryształów, natomiast już napełniony, to znaczy „z suwaka..” – 10 g, jeśli sól jest duża, jego waga w łyżeczce będzie tylko 5 gramów. Należy także pamiętać, że autor pisząc zazwyczaj zakłada receptur, składników, aby wziąć „czubate”, inaczej napisać coś w stylu „niepełnej łyżeczki soli.”

To takie proste, ale ta informacja pomoże Ci umieścić odpowiednią ilość składników, bo co może być gorsze dla każdej gospodyni niż silny słony gulaszu czy zupy, którego smak jest prawie niemożliwe, aby naprawić? Zauważ, że w przygotowaniu pieczenia w wielu recepturach, jak chcesz do około 1 łyżeczki soli (to pomaga poprawić smak i jakość testu). Teraz nie mylić jeśli książka kucharska wymienić, na przykład, waga produktu zamiast miary objętości, pisząc „dodać 10 gramów soli”. Ile to – wiesz już, więc nie bałagan pyszne wypieki.

Ile gramów soli zawiera jedną łyżkę

wagowy soli
sól łyżka 25 gr.
Łyżka sól z suwaka 30 oz.
Herbata łyżka soli 7 gr.
Łyżeczka soli ze zjeżdżalnią 10 gr.
Łyżka grubej soli 20 gr.
Łyżeczka gruba sól 5 g.

Więc nauczyłem ile waga łyżeczkę soli. Ile gramów gastronomicznych krzeseł – patrz poniżej. Zwykła przyrządów 7 cm długości i 4 cm szerokości – to 25 gramów soli, a „czubate” – i wszystko 30. Należy pamiętać, że duża sól waży więcej, więc w jedną łyżkę jest to tylko 20 gramów. Wykonując kilka prostych obliczeń matematycznych, należy zauważyć, że 1 łyżka konwencjonalnych kryształów pomieścić 3 łyżeczki wymienionego produktu, to znaczy, jeśli masz pod ręką tylko herbata, nie wahaj zamiast 1 st. l. sole sypte 3 h. l. – masa składników będą takie same. Mamy nadzieję, że ten artykuł stał przydatna i zapamiętać raz na zawsze, jak dużo soli w łyżeczką i jak – w jadalni. Dla wygody, pokazuje poniższa tabela. Można go wydrukować i powiesić w kuchni, więc informacje są zawsze pod ręką. Następnie zepsuć posiłki nie uda.