211 Shares 5784 views

Ból po zębie

Teraz stomatologia osiągnął taki poziom, gdzie ekstrakcja zęba ostatni zabieg ośrodek. Przede wszystkim lekarz stara się zrobić wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić ząb. Ale zdarza się, że chcesz usunąć ząb mądrości lub gumę do przygotowania się do protetyki.


Ząb usunięto pod znieczuleniem miejscowym. Ponadto, postęp techniczny osiągnął punkt, że nawet wtrysk staje się bezbolesne. Ale potem … To trwa efekt znieczulenia – i zdajesz sobie sprawę z przerażeniem, że ból jest jeszcze złapać, a eksploatowane część spuchł. Kiedy zacząć się martwić? Jak złagodzić ból po ekstrakcji zęba?

Przyczyny powikłań

Początkowo prawie wszyscy cierpią z powodu tego, co jest chore dziąsła po ekstrakcji zęba. Powód jest jasny: masz doświadczenie przynajmniej trochę, ale operacja. Staje się bolesny obszar, w którym ząb kiedyś. Jest to normalne na początku, ale jeśli nie stosują się do zaleceń, a nie podążać za higienę jamy ustnej, jest to możliwe, aby czekać na powikłania.

Ale kiedy mówimy o obrzęku po ekstrakcji zęba, może to być spowodowane faktem, że guma został uszkodzony podczas operacji.

I ostatnia opcja najbardziej problematyczne staje się infekcji w ranie. W tym przypadku, nie tylko odczuwają ból po ekstrakcji zębów. Powikłanie to może towarzyszyć krwawienie.

Wyjąć ząb? 5 wskazówek, jak uniknąć komplikacji

1) Gdy ząb jest usuwany, w miejscu rany jest skrzepów krwi, które sprzyja szybkiemu gojeniu. I tak, aby nie zranić, to lepiej, aby nie przeszkadzać. Dlatego lekarze przypominają nam, że nie wolno jeść ani pić przez kilka godzin. Dodatkowo, przez cały następny dzień powinien powstrzymać się od palenia i picia.

2) Dopóki twoja rana nie zagoi, to lepiej nie używać samą sól, pieprz, stały lub gorący posiłek. W skrócie, aby uniknąć komplikacji, to najlepiej, aby spróbować, aby nie uszkodzić skrzep krwi. Wtedy ból po ekstrakcji zęba będzie szybciej.

3) Staraj się nie do płukania zębów wieczorem tego dnia, kiedy nie było operacji. Można usunąć tablicę za pomocą wacika. Jeśli zdecydujesz się myć zęby, to lepiej wziąć miękką szczotką – ale znowu, bez spłukiwania. Dobrze jest też przez jakiś czas (tydzień lub dwa) przy użyciu pasty do zębów, która zawiera składniki antybakteryjne (triklosan). W tym przypadku, nie będzie mniejsza szansa, że infekcja dostaje się do rany.

4) płukanie zęby mogą być w ciągu dnia. Pożądane jest, aby zrobić to trochę solone letnią wodą.

5) Jak najszybciej usunąć ząb, należy odłożyć wizytę w saunie, ilość ćwiczeń, może być mniejsza w słońcu (z kampanii plaży jest lepiej poczekać).

Ból po ekstrakcji zębów nie znika lub gorzej? Nie trzeba do siebie

Pierwsza rada babek z bólem zębów po usunięciu zostaje płukania. Ale pamiętaj o tak ważnej zakrzepu oraz fakt, że zakażenie jest coś, czego nie potrzebujesz. Dlatego lepiej jest, aby uspokoić ból korzystając dipyrone lub tabletek ibuprofenu.

Początkowo można zastosować lód, ale nie do rany, a na policzku. Ale jeśli podejrzewasz, że masz infekcję (obrzęk zejść, krwawienie, ból nie do zniesienia stałej), możliwe jest na kilka minut, aby otwór wacikiem namoczone w 3% nadtlenku wodoru. Jest to mały, aby zatrzymać krwawienie. Ale dalsze leczenie będzie wymagało interwencji medycznej, która jest właściwie tylko lekarz może przepisać.

Nawet w ten prosty jak usunięcie zęba samodzielne przypadek może być niebezpieczne. Od zapalenie może mieć gorączkę, to pogarsza ogólny stan zdrowia. Dlatego kochasz siebie, nie opierać się na przypadek i radą przyjaciół. Gdy poważne powikłania to najlepiej skonsultować się z profesjonalnym dentystów.