222 Shares 8653 views

Sandra Roelofs – żona byłego prezydenta Gruzji Michaiła Saakaszwilego. Biografia Życie osobiste

Kiedy w 1993 roku holenderski krajowy Królestwa Sandra Roelofs spotkał się z pięknym Gruzji Micheil Saakaszwili studenta, nikt nie mógł sobie nawet wyobrazić, że w przyszłości czeka los staje się żona prezydenta republiki Kaukazu. Jako Pierwsza Dama Gruzji, nigdy nie otwarcie interweniował w polityce, ale jednocześnie zawsze był niezawodny wsparcie dla męża.


Edukacja i hobby

Sandra Elisabeth Roelofs urodził się 23 grudnia 1968 roku w holenderskim mieście Terneuzen. Narodowość go – flamandzki. Jako dziecko, Sandra chciał być pisarzem. Opublikowane jej wczesnych opowiadań pod fałszywym nazwiskiem. Studiowała w Instytucie Języków Obcych (Bruksela) oraz Międzynarodowego Instytutu Praw Człowieka (Strasburg). Z zawodu – prawnika i tłumacza. W uzupełnieniu do swojego rodzinnego języka holenderskiego biegle w języku angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i gruziński. Lubi grać na pianinie i flecie, jest dobrze zorientowany w tej dziedzinie.

Spotkanie z Michaelem i wesele

Sandra Roelofs pierwsza wizyta w Gruzji miała miejsce jeszcze zanim poznałam męża. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Czerwonego Krzyża w 1992 roku odwiedził Kutaisi na misję humanitarną, przynosząc ze sobą 20 kg nasion ogrodniczych z Holandii. W przyszłym roku przygotowany Roelofs fatalny spotkanie z młodym przystojnym gruziński. Michael i Sandra spotkali się w Strasburgu w stołówce studenckiej Instytutu Praw Człowieka. Tam przyszły prezydent Gruzji był stażystą, a ona na kursach przed roboczą wizytą do Somalii. Pozowanie Sandra Saakaszwili powiedział, że pochodzą z Gruzji (jak w angielskim to tytuł swojego kraju), ale nie jeden w Ameryce. Wysoki i wybitny człowiek natychmiast spadła Roelofs do smaku, a ona zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Od tego czasu młodzi ludzie prawie nigdy nie rozstał.

Kilka miesięcy po fatalnym spotkaniu poleciał do Nowego Jorku, Sandra Roelofs. Biografia tego okresu jej życia jest bardzo bogata: to łączyć pracę w oddziałach dużych holenderskich firm i praw człowieka z Uniwersytetu Columbia i szykowała się do ślubu z jego wybrańca. Małżeństwo młodych ludzi została zarejestrowana 17 listopada 1993 roku w Nowym Jorku. Ceremonia była skromna, aby narzeczeni byli zwykłymi ubrania. Married nowożeńcy przybył do Tbilisi, w tym samym miejscu i wspaniałego ślubu. Honeymoon Sandra i Michael odbył się w stolicy Ukrainy, gdzie młody mąż studiował na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu. Tarasa Szewczenki w Kijowie.

Sandra Przeprowadzka do Gruzji

W 1995 roku Michaił Saakaszwili został ojcem po raz pierwszy: żona dała mu pierworodnego Edwarda. W rok później, szczęśliwy ojciec przyniósł młodą żonę z synem w Tbilisi. Jest to kobieta dostała pracę w holenderskiej konsulatu i oddział Komitetu Czerwonego Krzyża. Sandra nauczył się języka gruzińskiego i szybko dostosować się do życia w ojczyźnie męża. Od 1999 do 2003 roku wykładał w języku francuskim w Tbilisi University. W 2005 roku urodziła drugiego syna. Chłopiec został nazwany Nikoloz. W tym samym czasie ukazał się jej autobiografia, która opowiada o swojej znajomości z mężem i mieszka w Ameryce.

Życie w status pierwszej damy

Po powrocie do Gruzji, Michael zaczął brać czynny udział w życiu politycznym kraju. W listopadzie 2003 roku, nie było rewolucji róż w Gruzji, a następnie prezydent państwa Eduard Szewardnadze zrezygnował. Saakaszwili był jednym z najbardziej aktywnych organizatorów. To był jego 25 stycznia 2004 Gruzinów wybrany swojego prezydenta. Sandra Rulofs pierwsza dama kraju. Od tego momentu zaczęła odczuwać wzmożoną uwagę mediów do jego osoby.

Zawsze elegancko ubrana i zastrzeżone, podobnie jak żona Saakaszwilego Gruzinów. Nie wspinać się w politykę, preferując do czynienia z dziećmi i miłości. Starając się pokazać swoją bliskość z ludźmi, Sandra poszedł do pracy jako pielęgniarka w szpitalu. Od czasu do czasu Roelofs uznane miłość Gruzji, które pomogły podnieść autorytet męża. Ale społeczeństwo stało się stopniowo rozczarowani Michaiła Saakaszwilego. Fala niezadowolenia wzrosła w kraju, kiedy okazało się, że pierwsza dama odpoczywa z dziećmi za granicą, spędzając dzień na 15 tysięcy dolarów ze skarbu publicznego. Wiarygodność rodziny prezydenckiej zaczęła spadać. W mediach zaczęły pojawiać się różne nieprzyjemne plotki o żonę Saakaszwilego. Sandra przypisuje pochodzenie żydowskie, strzelanie w filmach porno, dzieło amerykańskich agencji wywiadowczych. Odeprzeć te zarzuty były trudne, więc wiele osób woli je wierzyć.

W prezydentury męża Sandra Roelofs założył fundusz charytatywny pozarządową „Soho”, zaangażowanych w pomoc dzieciom, niepełnosprawnych, emerytów i innych kategorii osób potrzebujących ochrony. W 2007 roku, żona Saakaszwilego w Kijowie otrzymał nagrodę „Kobieta z Trzeciego Tysiąclecia”, wydawanym do najwybitniejszych współczesnych pań.

Wylot z Gruzji i losu

Tytuł pierwszej damy Sandra sobie prawie 10 lat. 17 listopada 2013, dokładnie dwadzieścia lat po jej ślubie z Roelofs Saakaszwili napisał w swojej rezygnacji. Po tym, ex-prezydent Gruzji wraz z żoną i dziećmi poleciał do Brukseli, a następnie w Stanach Zjednoczonych. W 2014 roku, w swoim rodzinnym kraju Saakaszwili kilka spraw karnych zostało wszczęte, a także zajętych nieruchomości i kont bankowych jego rodziny. Po opuszczeniu Gruzji Sandra napisał na portalach społecznościowych, ma nadzieję, że wkrótce wrócić do kraju, który stał się jej drugim domem. Ale podczas gdy jej pragnienie nie zostało spełnione.

W lecie 2014 roku okazało się, że Roelofs i jego współpracownicy w Światowej Organizacji Zdrowia zamierza latać z roboczą wizytą do Australii na Boeing, który został zestrzelony w niebo ponad Donbasu. W ostatniej chwili zmienił zdanie i zdecydował się pozostać w Holandii z synem i że uratował jej życie. Wszyscy jej koledzy, latające do niesławnego płaszczyźnie zmarł. To Saakaszwili powiedział w ukraińskiej telewizji Channel.

Życie dziś Roelofs

Teraz były prezydent Gruzji stara się zrobić karierę polityczną na Ukrainie. Sandra nadal był zaangażowany w działalność społeczną i wsparcie małżonka we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Na wiosnę 2015 roku, holenderski reżyser J. Smits wykonane dokumentalny o Roelofs „Bycie z prezydentem”. W nim publiczność przedstawiono biografię osobistego życia Sandry w chwili, gdy była Pierwsza Dama Gruzji. Po obejrzeniu filmu staje się jasne, że z tego powodu silnej woli i ambitnej kobiety mężowi udało się zostać prezydentem.