253 Shares 8528 views

Jak wybrać cyfry rzymskie na klawiatura jest najłatwiejszy?

Często początkujący użytkownicy PC tam jest pytanie o sposób wybierania cyfry rzymskie na klawiaturze. Ten zapis jest często używany do oznaczania list, np. W ramach różnych sposobów rozwiązania tego problemu zostaną opisane w proponowanym materiałem uwagę. Na podstawie porównania będzie wybrać ten, który jest najłatwiejszy do wykorzystania w praktyce.


Roztwór standardowy

Najprostsza odpowiedź na pytanie, w jaki sposób wybierać cyfry rzymskie na klawiaturze – jest zastosowanie układu klawiatury angielskiej. Jest ona domyślnie włączona w każdej wersji „windose” systemu operacyjnego, dzięki czemu proces wprowadzania problemy nie powinny się pojawić. Jedyną rzeczą, którą musisz wiedzieć, w tym przypadku – jest to zbiór liczb, które są w notacji stosowanej. Należą do nich:

 • "1" – liczba ta jest «ja» (alternatywa – list po angielsku "I").
 • „5” – jest to liczba «V» (w tej samej alfabetu jest „B”).
 • „10” – jest to „X” (można umieścić rosyjskiej „X” lub brytyjskiego „X”).
 • „50” – oznaczona jako «L» (w układ klawiatury łacińskiego każdy obecne).
 • „100” – „C” (w tym przypadku wszystkim podobny do „10”).
 • '500' – oznaczona jako «d».
 • "1000" – łacińskie zaliczanie "M".

Łącząc te dane, można uzyskać dowolną liczbę. Warto zauważyć jedno istotne zastrzeżenie. Jeśli z przodu jest duża liczba mniejszych, to odejmuje się od niego. Na przykład, IV – będzie 4 w kategoriach arabskich. Ale jeśli jest odwrotnie, ponieważ jest mniej więcej, to wszystko jest sumowane. Jako przykład można prowadzić 6 – VI. Znając te zasady, zrozumieć, w jaki sposób wybierać cyfry rzymskie na klawiatura nie jest trudne. Ale to nie zawsze jest możliwe, aby zapamiętać to wszystko. W takich przypadkach najlepiej jest dokonać ściągawki i zestaw numerów z niego korzystać.

Kody ASCII

Alternatywnym sposobem, aby wprowadzić cyfry rzymskie na klawiaturze laptopa lub komputera stacjonarnego jest użycie tzw kodu ASCII. Czyli te same angielskie litery może wybrać kombinację klawisza ALT i spójnego zestawu kombinacji liczb arabskich na rozszerzonej klawiatury (nie zapominajcie, że klawisz Num Lock musi być włączony). Możliwe kombinacje kodów wskazanych w tabeli 1. Stosując tę metodę, znacznie komplikuje jednak łatwiejsze do zastosowania w praktyce ten, który został wcześniej pokazany.

Tabeli 1.

Kody ASCII – zestaw cyfr rzymskich.

№ p / s

szyfr

rzymska

ASCII – kod

1

1

ja

73

2

5

V

86

3

10

X

88

4

50

L

76

5

100

C

67

6

500

D

68

7

1000

M

77

"Ward"

Najprostsze łacińskie cyfry na klawiaturze, aby wpisać „Słowo”, czy innych aplikacji biurowych. Aby to zrobić, w tej grupie zastosowań istnieje specjalna funkcja. Kolejność ustawiona w tym przypadku jest następująca:

 • Naciśnij kombinację klawiszy Ctrl + F9.
 • Następnie należy uruchomić specjalną funkcję konwersji i pojawiają się nawiasy {}. Muszą wybrać następujące nuzhnoe_arabskoe_chislo = * rzymskich.
 • Następnie naciśnij klawisz funkcyjny F9.
 • Po tym, nasz numer arabski zostaje przekształcona w rzymską.

Algorytm rzeczywiście łatwiej opisany poprzednio. Ale ma jedną wadę – działa tylko w aplikacjach biurowych, a jeśli trzeba wpisać w Photoshopie przez rzymską, to nie jest już możliwe, aby wykorzystać. W skrajnym przypadku można tutaj wybrać żądany numer. Następnie podświetlić za pomocą manipulatora, a następnie skopiować i wkleić go do innej aplikacji.

streszczenie

Jako część tego materiału zostały zaproponowane różne sposoby, jak wybierać cyfry rzymskie na klawiaturze. Porównując je, możemy stwierdzić, że najprostszym sposobem korzystania z alfabetu angielskiego, który posiada wszystkie niezbędne numery. To rozwiązanie działa we wszystkich aplikacjach. Jego jedyną wadą – jest to konieczność znać numery systemie liczbowym. Ale ten problem może zostać rozwiązany. Jeśli często korzystasz z cyframi rzymskimi, a więc je zapamiętać. Ale w skrajnych przypadkach może złożyć projekt, który będzie znacznie ułatwiają to zadanie.