745 Shares 3594 views

Filmy o rosyjskiej armii. Filmów dokumentalnych i fabularnych o wojsku

Głównym celem państwowej armii jest natychmiastowa reakcja i odbicie jakiejkolwiek agresji przeciwko Rosji, ochrona integralności terytorialnej i całości. Jest zasłużenie uważana za jedną z najsilniejszych na świecie, więc filmy o rosyjskiej armii zawsze cieszył się ogromną popularnością.


regularność

Głównie większość filmów opowiada o wydarzeniach z lat 1941-1945 Great Patriotic War. Krajowy przemysł filmowy nie ignorować zdarzeń, które miały miejsce w tak zwanych „gorących punktów” – Afganistanu, Czeczenii, Osetii Południowej. Przegląd filmów o armii rosyjskiej, możliwe jest ustawienie określonego wzorca: każdy okres zmianie władzy w kraju została poprzedzona konfliktu zbrojnego (rewolucja z 1917 roku – pierwsza wojna światowa, upadek Związku Radzieckiego – walcząc w Afganistanie).

nowa fala

Nowe filmy o rosyjskiej armii są znacznie różni się od tego na zdjęciach z epoki sowieckiej, nie mają wyraźną orientację ideologiczną, ścisłej cenzurze. Szczyt wyciąg rosyjski przemysł filmowy jest na końcu 90. – początek 2000 roku, okres ten został oznaczony przez uwolnienie imponującej liczby obrazów o wojsku. Najważniejsze są uważane za „Saboteur”, „Twierdza Brzeska”, „44-ty sierpnia” i inni.

nikt inny

Po raz pierwszy rosyjskie Airborne Troops sprawdziły się w czasie II wojny światowej, w okresie dużej skali i decydującej kontrnastupleniyuya 1942 pod Moskwą. Aw następnych latach wygraną chwalebne tradycje spadochroniarze nie zajmują. Ich bohaterstwo, męstwo i poświęcenie dla Ojczyzny odzwierciedlenie wielu filmach domowe Airborne:

 • "Rosyjski ofiara" (2008). Kierowane: E. Lyapicheva Meletina, I., M. Dobrynin. Fabuła opowiada historię bezprecedensowego wyczynu spadochroniarzy Pskowa.
 • "Bezpośrednie Tato" (2009). W reżyserii Olega Strom. Fabuła opiera się na istotnych etapach życia i aktywności zawodowej bohatera Związku Radzieckiego, generał-twórca Airborne V. F. Margelova.
 • „Bezpośrednie Siły. Nikt oprócz nas” (2009). Reżyseria: A. Basile Vorobyev. Narracja zaczyna się w obraz problemami okresu – byłych republik radzieckich płonącego ognia konfliktu zbrojnego. Ale upadek popiołów nie dotknął Airborne, czczą honor oficera i wykonywanie przydzielonych zadań ojczyznę.
 • "The Storm Brama" (2006). Kierowany przez A. Malukov. Rozkładanie wydarzenia w Czeczenii obrazu. Podobnie jak w innych filmach o Airborne podkreśla rolka filmu jest bardzo dramatyczny epizod tej kampanii wojskowej. Firma pod dowództwem poruczników Doronin rzucać na małym pyska między niedostępnych klifach, muszą za wszelką cenę do odparcia wroga.
 • Przełom (2006). Reżyseria Vladimir Lukin. dramat wojenny obejmuje również wydarzenia w Czeczenii w 2000 roku, wysokość operacji antyterrorystycznej.
 • "9 kompania" (2005). Kierowane przez F. Bondarczuk. Fabuła rozgrywa się w późnych latach 80-tych, i powiedz nam o tragicznej historii siedmiu inductees którzy dobrowolnie uczestniczących w «afgańskiego zespołu.»
 • "Star" (2002). Nikolai Lebedev reżyserii. W lecie 1944 roku, wojska radzieckie były walki na zachodnich granicach ZSRR. Dla sprawnej organizacji ofensywy na tyłach wrogich zwiadowców wysłanych ze znakiem wywoławczym „gwiazda”, określają przebieg operacji wojskowych na wszystkich frontach. Podobnie jak w innych filmach o rosyjskiej armii w czasie, to istota pełna jest patriotyzm.
 • "Landing" (2000). Kierowane przez L. Aranysheva. Dowodzić pluton rekrutów niejednorodny powołać Alekseya Burova, który będzie nie tylko uczyć początkujących, ale również do czynienia z ich przestępczej przeszłości.

Dokumentalne filmy o wojsk powietrznodesantowych są ważnym elementem annałach sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej :. „! Z nieba do ziemi w walce”, „Special Forces Second World”, „Wysokość 776”, „Natsrezerv -1”

Przede wszystkim – samoloty

Analizując filmy domowe o wojsku, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na obrazach należących do kategorii tradycyjnych „filmów o lotnictwie.”

 • Action-painting "07 th zmienia kurs" w reżyserii V. Potapova. Pobierana na powieści literatury E. Mesyatsev zatytułowanej „Polowanie na baleriny”. Załoga samolotu wojskowego pilota „Tu-160” do konfrontacji międzynarodowych terrorystów.
 • Dwuczęściowy film „Baltic Sky” (1960) w reżyserii Władimira Vengerov na powieści N. Chukovsky. Lofty patriotyczne filmy o obrońcom miasta bohatera Leningradu, jego dramatyczne oblężenie.
 • Film 1973 "Beyond the Clouds – Sky" jest pierwszą w epopei lotnictwa, kontynuacją filmu "Tam, na horyzoncie" (1975). Fabuła opowiada o losie pilotów testowych i inżynierów, opanowanie technologii jet.
 • Oglądanie filmów o samolocie, należy zauważyć, rosyjskiego thrillera „Mirror Wars. Odbicie One „(2005). Jego fabuła jest oparta na konfrontacji rosyjskiej załogi samolotu kryptonimie Su-XX w międzynarodowych terrorystów i amerykańskich agencji wywiadowczych.
 • Obraz Mosfilm Studios "szczególnie ważne zadanie" (1980). E. Directed Matveev. Akcja toczy się w 1940 roku. Woroneż roślin lotnictwo stara się szybko rozpocząć produkcję IL-2.
 • Historyczny obraz „Victory” ( „szczęśliwe wydarzenie”) (1938) dyrektorzy Pudovkin i Mikhail Doller rozważyć odpowiedź na hollywoodzkich filmów o lotnictwie.
 • Czteroczęściowy TV film „Ostatni Lot” Albatross „(1971) w reżyserii L. Pchelkina oparty jest na powieści E. Fyodorovsky” Shturmfogel bez swastyki ".

Wyliczanie filmy o rosyjskiej armii, nie wspominając o kult obrazów ruchomych: „idź do walki niektóre” stare „” «rozpiętości skrzydeł» i «tam, poza horyzontem».

Pancerz jest silna

Filmy cysterny stanowią znaczny udział wśród obrazów krajowych na wojnie, wojska. Wśród nich:

 • Dramat sowieckiej epoki „atak” jest luźno oparty na historii V. Vozovikova „Ojciec syna.”
 • Film Shakhnazarov „Biały Tygrys” jest oparty na opowiadaniu I. Boyashova „Tankman”.
 • Filmowej Teatr "Lark" (1964), studio Film "Lenfilm" dyrektora L. Menaker.
 • Dwuczęściowa Film "walki" (1983), skierowane V. Kolegaeva.
 • Malowanie studio „Lenfilm” „Na wojnie, jak na wojnie” (1968) w reżyserii V. Tregubovich na powieści V. Kurochkin.
 • epicki film „Liberation”, międzynarodowy projekt reżyserii Jurija Ozerov, z udziałem pisarzy Bondarev i O. Kurganov.
 • Czarno-biały film „Człowiek z naszego miasta”, luźno oparty na tytułowych utworów Konstantin Simonow.
 • „Zarządca "Zbiornik" Klim Voroshilov-2 I. Sheshukova (nakręcony na książce W. Valeri Zalotukha)

Nie mniej ważne i ekscytujące i są filmy takie jak tankowce opowieści filmowej z lat wojny „załoga walki” i „Kocham cię bardziej niż życie.”

Marynarze czekają na szczęście!

Integralną częścią składową filmów o wojsku są także obrazy o flocie. Filmy wojenne (fabularne) na temat morza – to przede wszystkim „Małachow Kurgan” (1944), „następuje jego przebieg” (1974), „wyczynu Odessa” (1985), „pierwszy po Bogu” (2005), „Konwoju PQ-17 „(2004). Dokumentalny: „Inteligentne pojazdy. elektroniczne odpowiedniki "" Gangut bitwa "" cruiser "Varyag", "" akceptacji wojskowych. King-Łódź ".

Wszędzie mijamy!

Komedia gatunek nie ignorować tak poważnego tematu, wojna, wojsko. komedia krajowy zaczął kręcić się w 1942 roku. Film «Antosha Rybkin” stał się pierwsze radzieckie filmy w tym podgatunku. Jest to także nie mniej ekscytujące dla jej wieku były malowanie „Maxim Perepelitsa” (1955) i „Szklana pułapka” (1967). Pojawienie znanych serialu „żołnierzy” nie może się odbyć bez „DMB” (film o wojsku, komedia, Rosja, 2000). Z jego pojawienie się na ekranach kin domowych wybuchnął wykończonych komedia podgatunku armię bez przemocy, okrucieństwa, z dużą ilością humoru w codzienności wojskowej.