701 Shares 7377 views

Plony czosnku z 1 splocie. Czosnek paszy, sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu

Jedną z najbardziej przydatnych warzyw – to czosnek. I jest przydatny nie tylko dla jego właściwości żywieniowe, ale również korzyści, ponieważ w uprawie tej rośliny, a może zarobić. Nie bez powodu wiele ogrodnicy są tak lubiący sadzenia czosnku i opieki w plenerze nie wymaga specjalnej wiedzy, to nie trzeba budować szklarnie roślinne i szklarnie i schowek powinien być całkiem sporo.

bogate żniwa

Przede wszystkim, niech zrozumieć wydajność czosnku z 1 splocie. Przy odpowiedniej pielęgnacji można zebrać do 150 kg warzyw i roślin w tym samym czasie mają tylko 10 kg. Plony zależy również od czasu sadzenia. Największy wzrost masy daje zimowy czosnek, ze względu na dłuższy sezon wegetacyjny. Ale roślinny posadzone na wiosnę, to lepiej utrzymane, goździki miał bardziej gęste i aromatyczne.

Oczywiście, zawsze chcesz, aby uzyskać maksymalną wydajność czosnku z 1 splocie, ale nie jest to ostatnia rola klimatu. Jeśli zima jest zimna, niektóre ze swoich zakładów po prostu nie może przetrwać, a wiosną nie dostaniesz sadzonki i straty nasion. Przed sadzeniem czosnku , upewnij się, że klimat w danym obszarze jest dobrze nadaje się do tej uprawy.

przygotowanie gleby

Czosnek preferuje dobre światło i nie tolerują glebach kwaśnych, preferując obojętne. Ponadto jest ono sprzeczne z roślin strączkowych, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze miejsca do rozwoju. Jako nawóz przed sadzeniem będzie przydatna do wprowadzenia nieco złożonej paszy mineralnej lub kompostu.

Jednym z powodów, że wydajność czosnku z 1 sto okazuje niski – nieprawidłowego przygotowania gleby. Cienkie strzałki nie może przenikać twardego podłoża, a więc znajduje się przed sadzeniem kopania za bardzo ważny. Ząbki czosnku mają wystarczająco małe, aby obsłużyć i grunt do głębokości 8 cm. Następnie, tuż przed lądowaniem powierzchnia musi być starannie razravnyat prowizji i obficie posypane piasku rzecznego (warstwa o 4 cm).

siew

Tak, aby uzyskać maksymalną wydajność czosnku z 1 splot, lepsze wykorzystanie odmian ozimych, ale jeśli oczekuje się, że zimowe mrozy poniżej 30, bardziej opłaca się wziąć sprężynę (te, które sadzi się na wiosnę). Przed sadzeniem, nasiona powinny być przetwarzane roztworu popiołu (2 litry wody o temperaturze około 400 gramów sody) na jedną do dwóch godzin, w celu ochrony roślin przed chorobami. Jako materiał siewny jest możliwe tylko do korzystania gęste zęby, które nie mają zmiany na skórze.

Jeśli używasz zimowy czosnek, sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu zaczynają się we wrześniu lub październiku, tak, że nawet przed zamarzaniem ukorzenienia się zęby. Odmiany sprężynowe jest sadzony wczesną wiosną zaraz po osiągnięciu temperatury 5 stopni. Siew jest bardzo prosta łóżka są na przygotowanych rowków o rozstawie 20 cm bruzdy, w odległości 10-15 cm od siebie, są dociskane do zębów tak, że były one całkowicie schowane w glebie. Istnieje opinia, że czosnek powinny być sadzone na głębokości 20 cm, ale jest bezużyteczny: zakorzenione, sama roślina będzie stopniowo spadać. Po posadzeniu, gleba powinna być wyrównane z nachylenia.

W przypadku upraw zimowych z czosnku można sadzić i nasion traw, np gwałtu. Jej korzenie nie pozwalają zagęszczony grunt i zielona masa będzie dodatkowym schronienie na zimę. Ponadto, przed zamrożeniem rośliny zimowych bezpiecznie owinąć ściółka odpowiednie zielenie ziemniaków i pomidorów. Z sadzenia wiosną nie są wymagane środki.

Pierwsze kiełki

Jak tylko śnieg stopniał, zima czosnek powinien być zwolniony z ściółkę. Część z nich może pozostać – nie pozwoli przejść przez chwasty, a ostatecznie stać się nawozem. Jeśli górna warstwa gleby zostaje oblepiony w skorupie, musi proryhlit, ale bardzo ostrożnie. Sucha gleba powinna zdecydowanie podlewane.

Niezależnie od chwili sadzenia, czosnek wiosną, gdy temperatura nie wzrosła powyżej 7 stopni, już zaczyna aktywnie rozwijać. Gdy pierwszy strzelca można natychmiast wprowadzać nawozy: 1 łyżkę mocznika na 10 litrów wody. Podlewać ostrożnie u nasady, dzięki czemu rozwiązanie nie dostać się na zieleni, lub może pozostać oparzenia. W uzupełnieniu do wprowadzania karmienia, korzystne jest, aby poluzować gleby, i oczywiście, pierwsze chwasty chwastów.

podstawowa pielęgnacja

Czosnek – kultura skromny, zwłaszcza jeśli posadzone przed zimą w dobrej gleby. Monitor powinien być przede wszystkim od wilgotności gleby, nawożenie i wymaga tylko trzy. Po pierwsze, jak opisano wyżej, wprowadza się wczesną wiosną. Dwa tygodnie później, można nawozić nitroamofoskoy roślin (2 łyżki na 10 litrów wody) lub zrobić trochę humusu, jeśli nie dodałem go przed wejściem na pokład. Dla odmiany zimowe, to i to na tyle, a sprężyna musi ponownie wlać nawozu (organiczne lub fosfor, potas).

Często stają przed wyborem: co karmić czosnek – obornik lub nawóz mineralny? I wtedy, i więcej należy stosować z ostrożnością. Organiczne mogą powodować zagęszczenie gleby i powstawania różnych chorób, a także nawozy chemiczne prowadzić do „przedawkowania” elementu. Więc najważniejsze – nie przesadzaj, oraz zastosowanie wszystkich rodzajów opatrunków, ale z umiarem.

Aby średni plon z czosnkiem wzrosła, to jest bardzo ważne, jak najszybciej, aby usunąć strzałki kwiat. Jeśli nie, rośliny wydadzą w kwitnieniu i powstawanie nasion dużo energii i żarówki okaże grzywny.

Obróbka i zabezpieczenie

Czosnek zawiera wiele substancji biologicznie czynnych i prawie nie podlega pokonać pasożytów i chorób. Często jednak, można zobaczyć, jak liście rośliny żółkną i nawet zwijają się w rurkę. Głównym powodem tego staje suchej gleby, a problem ten często jest rozwiązywana poprzez proste zasłony. Czasami zażółcenia pochodzi z braku pożywienia. W takim przypadku należy dokonać dolistny nawóz, który jest rozpylany z pożywki.

Takie procedury mogą być wykonywane tylko w okresie intensywnego wzrostu, a w każdym razie nie w słońcu. W przypadku stosowania dolistnego podawania najlepiej stosować złożone nawozy zawierające pierwiastki śladowe.

przydatne sąsiedztwo

Czosnek jest nie tylko zjedzone przez owady, ale również zniechęca ich, więc to może być sadzone z innymi roślinami. Ta okolica jest bardzo przydatna. Tak, czosnek na łóżku z truskawek lub kapusty pomoże pozbyć się ślimaków i gąsienic, a róża, dzięki takim partnerem będzie chroniony przed miejscu. Nawet do krzaków może być wszczepienie tego wspaniałego warzywa! Z połączonej uprawy znikną problemem niż paszy czosnek, ponieważ każda roślina pobiera z gleby różnych elementów, co zapobiega nasycenia.

Jest to bardzo przydatne do zakładu „kuchnia ogród uzdrowiciela”, a wraz z zielonych roślin, takich jak sałata lub kopru. Najważniejsze – aby o to, że czosnek jest uprawiana w jednym miejscu przez kilka lat, w przeciwnym razie dobre zbiory nie mogą czekać.

Najważniejsze cechy

Tak więc, aby podsumować trochę:

  1. Czosnek lubi to lekki i luźny wilgotnej gleby.
  2. Sto części gruntów mogą dorastać do 150 kg czosnku, lądowanie 10 wystarczy.
  3. Najwyższy plon żniwa odmian zimowych.
  4. Jeśli na danym obszarze temperatury zimą spada poniżej 25 stopni, to najlepiej zasadzić czosnek na wiosnę.
  5. Troska ta kultura jest prawidłowo osadzona, ochronę przed mrozem, dwa lub trzy i usunięciu opatrunku kwiatowymi strzałkami. Przy suchej pogodzie mogą wymagać podlewania.
  6. Chorób i pasożytów czosnku przerażające, dzięki czemu może być używana dla połączonych upraw.