822 Shares 7357 views

Marszałek Meretskov – biografia, osiągnięcia, nagrody i Ciekawostki

W artykule przedstawiono biografię i główną wygraną wybitnego radzieckiego dowódcy – Marszałek Meretskov Cyril Afanasevicha.

U ludzi

Pochodzi biografia naszego bohatera bierze w rosyjskiej prowincji. Siódma w czerwcu 1897 roku w rodzinie zwykłych rolników Meretskov Nazarevo ze wsi, która była w tym czasie w prowincji Riazań, narodzin wielkiego dowódcy Meretskov Cyril Afanasievich. To afront tęgi szarooki, podobnie jak większość jego rówieśników, prędzej znał cenę grosz i ciężkim życiu codziennym chłopskiej. Był tam jeden wylot – szkoła ziemstwo. Chłopiec chętnie wyciągnął do wiedzy, ale cztery zimy przy biurku spokojnie minął. Chłopiec miał 12 lat, a zdecydowano się wysłać go do wuja na strony ojca. Przed czeka na wielki świat, a perspektywa opanowanie rzemiosła mechanik. Powrót w Moskwie mógł kontynuować swoje studia, a miało to ciekawy mały fellow. Seething wir nowego życia miejskiego wziął Cyryla: studiował na wieczorne zajęcia dla pracowników, a czasem stryj wziął go do teatru.

Młodszych lat i staje Meretskov

W 1915 roku młody człowiek zwolniony z poboru do armii carskiej, gdzie on sam się nie rozerwała. I to nie ze strachu. Proletariat jest coraz bardziej przepojone rewolucyjnych pomysłów. Rosja stoczyła ciężką wojnę z Kaisera Niemczech, które rewolucjoniści uznawane za nieuczciwe. Poziom życia znacznie spadła, a społeczeństwo rozdarty przez wiele sprzeczności.

Praca w zakładzie, który przeprowadził zamówień wojskowych, nie tylko wyzwolił przyszły Marszałek Meretskov wysłany na front, ale także przyniósł mu Lvom Karpovym, inżynier chemik z zawodu oraz bolszewickich poglądów politycznych. On i oddelegowany go Sudogda. Tam, w prowincji Vladimir, Cyryl spotkał abdykacji króla od władzy. Tu nie tracić czasu na próżno i utworzonej komórki SDPRR, a pod koniec 1917 roku, kiedy miasto stało się konieczne utworzenie sił samoobrony, został powołany do działu wojskowego.

Pierwsze kroki w dziedzinie wojskowej

Wojna domowa została nabiera tempa, zdejmując obfity i krwawe żniwo. Punktem zwrotnym w biografii Meretskova Kirilla Afanasevicha wysyła Kazan. Zacięte walki z zdyscyplinowany z białym i czeskich legionistów hartowanych przyszły wielki wódz. W jednej z walk młodych komisarz szwadronów dzięki swoim osobistym przykładem odwagi odsunął mężczyzn i wyciągnął zwycięstwo, ale został poważnie ranny. Podstawy Uwaga prospektywne komisarza i wysłał go na kursach oficerskich. Trzy lata szkolenia nie były pogodne: on dwa razy dostał się do różnych odcinkach frontu, gdzie otrzymał kilka ran.

Po ukończeniu studiów pracował w Moskwie aż do 1931 roku. Służyć w Białorusi otrzymał tłumaczenie w 1932 roku. Na początku Jerome Pietrowicz Uborevycha przyszłego marszałka Meretskov doskonalił swoje umiejętności sztukę taktycznych. Dowódca 1-te rank wymagający i niezwykły wojskowy, więc szkolenie odbyło się w częściach na odpowiednim poziomie, biorąc pod uwagę realia wojny w tym czasie. W 1935 roku, bohater tego artykułu jest skierowana na Dalekim Wschodzie.

bullfights ogień ponad Hiszpanii

W 1936 roku kolonie hiszpańskie (z Maroka do Sahary Hiszpańskiej) bunt wojskowy, ultra-przylegającą widoki, bardzo niezadowolony z wyników wyborów, w których niewielki margines wygranych przez Partię Frontu Ludowego. Rebelianci otrzymali pełne wsparcie od Włoch i Niemiec, podczas gdy we Francji jedynie nieśmiało odwrócił się, mówiąc, że nie będzie się angażować w konflikt wewnętrzny w Hiszpanii. ZSRR wspierał rząd przeciwko juncie wysyłając doradców i broni. Przed Meretskov było kilka wyzwań: utrzymanie Madryt przygotować opór, aby ustanowić i koordynować pracę sztabu generalnego.

Zadania nie były łatwe: miejscowa ludność, choć walczył zaciekle, ale niewiele rozumiał wojnę. Brakowało mi doświadczenia, broń. Hiszpański patriotów nawet nie chciał kopać, uznając tym zawodzie spodnie. Meretskov prawidłowo ocenić znaczenie Guadalajara obszarów na obrzeżach Madrytu, ale nie staje się łatwiejsze, miał poważną walkę z włoskiego Korpusu utworzoną z personelu wojskowego i pojazdów opancerzonych zaopatrzony.

Brilliant samolot zakres i jednostki pancerne, a także kompetencje do koordynowania wszystkich sił zbrojnych pomogły postawić zwyciezony do Włochów. Rząd radziecki Meretskov Cyril Afanasevicha docenione poprzez przyznanie Orderem Lenina i Czerwonego Sztandaru.

linia Mannerheim

Przyczyny ataku na ZSRR Fińska Republika Demokratyczna jest wciąż wśród historyków spowodować groźne argumenty. Zwykle nazywane dwóch powodów: aby zapewnić bezpieczeństwo Leningradzie i transformację niepodległego państwa demokratycznego w następnym radzieckiej republice. Niemniej jednak, po incydent w mainila radzieckie kierownictwo w formie ultimatum zażądał przywództwo sąsiedniego kraju do wycofania wojsk fińskich głąb jego terytorium. Oczywiście, Finowie nie mógł zgodzić się na takich upokarzających warunkach. Wojna rozpoczęła się zidentyfikować słabe strony sowieckiej machiny wojennej. W północno-zachodnim froncie rzucili A. 7 komendę wojskową Meretskova K..

Siły sowieckie mają korzyści trzykrotny piechoty, artylerii czterokrotnie i bezwzględnej powietrza, a także zbiorników. Pomimo tego, że straty na stronie radzieckiej były ogromne. Wpływa na słabe szkolenie, słabe i analfabetów koordynacji dostaw. Finowie dzielnie bronili swojego kraju, ale jedyne, co mieli nadzieję, jest pomoc sojuszników, co było minimalne.

Siódma Armia została przypisana rola siły uderzeniowej, która miała ujawnić mechanizmy obronne wroga z prawej flanki. Po raz pierwszy, wspierany przez piechotę i czołgi wykorzystywane taktyki zapory. Ta taktyka zaowocowała: linia Mannerheim spadła. Kolejny genialny zwycięstwo w biografii Marshala Meretskova, który nie tylko przyniósł mu tytuł Bohatera Związku Radzieckiego, ale również podwaliny dla przyszłych zwycięstw w nadchodzącej wojnie, która była już na horyzoncie.

W wytrwały łap NKWD

Historia Meretskov Cyril Afanasevicha zapamiętany jako genialny, drobiazgowej i bardzo ostrożnego stratega, który wie, jak myśleć nieszablonowo i szybko dostosować się do szybko zmieniających się warunków na teatrze działań. Z jednej strony, jego kariera byłaby zazdrość każdego wojny, az drugiej – Marszałek Meretskov stale teetered nad przepaścią, jak większość wojskowych tego okresu. Najgorsze było w związku z podejrzeniem lochach NKWD, czyli co się stało z dowódcą. Był oskarżony o konspiracji wojskowej i izolowane na 74 dni. I może strzelać, ale tak się nie stało, być może z powodu braku doświadczonych pracowników, a może Stalin nadal wierzył, że jego „przebiegły z Jarosławia”. Istnieje wiele wersji, ale wojsko jest o nigdy nie powiedział.

Fiery warpath

Po powrocie z hańby Meretskov Heads 4 osobną armię. Udało mu źle maltretowanym żołnierzy. Podczas tworzenia Front Wołchowski Cyril Afanasevicha mianowany dowódcą. Efektem pracy Sinyavsky i Lubań była katastrofa: ogromne straty wojsk radzieckich, zniszczenie Drugiej Armii i niewoli generała Własowa. Ale plany wroga zawiodły. Według wspomnień Wasilewski jestem, obserwuje dowódca frontu Wołgi w najtrudniejszych i najbardziej krytycznych momentach, nie był despotą Meretskov-szermierza, ale pokazał się jako ostrożnego stratega, wymagające rozwiązania podwładnych z małymi stratami misjach bojowych.

Wynikiem tej operacji „Iskra” był przełomem blokady Leningradu. Kiedy Zniesienie Volkhovsky obrazovyvaetsja Front Karelski rozpoczął udany atak, wynikiem którego było wyzwolenie północnej Norwegii. 26 października 1944 Cyril Afanasievich otrzymał tytuł Marszałek Związku Radzieckiego. Potem był przeniesiony na Dalekim Wschodzie. Po pokonaniu Kvantukskoy Army Marszałek Meretskov stosować te same taktyki Blitzkrieg, które wykorzystywane wojsk hitlerowskich w pierwszych miesiącach wojny. Szeroko stosowany w lądowań powietrznych i morskich. Specjalna zasługą radzieckich spadochroniarzy należy rozważyć w celu zapobieżenia użycia broni biologicznej przez wojska japońskie.

Lata powojenne

Po wojnie kontynuował służbę w szeregach sił zbrojnych. Zmarł 30 grudnia 1968 roku. Pochowany w murze Kremla. O nagrody Marszałek Meretskov Warto wspomnieć osobno. Bohater Związku Radzieckiego, wielokrotnie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Lenina, miał najwyższe nagrody z państw obcych, został naznaczony Order Suworowa i Kutuzowa, a także rewolucji październikowej i zwycięstwo.

Marszałek Meretskov w sercach wielu ludzi będzie zwycięzcą, doświadczony dowódca wojskowy i odważnym obrońcą ojczyzny.