754 Shares 9680 views

Monety z Japonii: przeszłość i teraźniejszość, monety

Pierwsze monety w kraju wschodzącego słońca zostały przywiezione z kraju sąsiedniego. Dowiedz się, jak stworzyć system monetarny w Japonii i które monety są w kraju teraz.

Monety Japonia: fotografia, historia

Land of the rising sun wieków tkwi zamknięty spoza świata polityki. Stosunki handlowe zostały utrzymane tylko z Chin. W I wieku, Chińczycy sprowadzono do japońskich wysp Yuan – okrągłe monety z otworem w środku. Nazwać je przetłumaczyć jako „przedmiotu okrągłym kształcie.” Po pierwsze, mieszkańcy korzystają chińskie pieniądze, a następnie rozpocząć bicia własnych monet japoński zen, które są całkowicie skopiowane chińskiego renminbi.

Pod koniec X wieku, rząd japoński zaczął słabnąć. Rząd przestał bicia. W Japonii znów zaczął działać chińskie pieniądze.

Od XIV wieku, nie są prywatne pieniądze gonić że produkowane bogatej rodziny. Prywatna Zen nie ma jednego kursu, zostały one wykonane z różnych metali i nie zawsze dobrej jakości. Nie pojawił się nawet domagać się wymiany praktyki lub zniżkę na niskiej jakości monet.

japoński jen

Prywatna monet doprowadziło do upadku gospodarczego i chaosu, jako kraj miał absolutnie żadnego Nominały Pieniądze, kształt i materiał. W 1871 roku, na rynku pojawia się pojedynczy japońskiej waluty, która jest nadal w mocy. Imię to „Jen”, podobny do chińskiego juana oznacza „koło” lub „okrągły obiekt”.

Japonia monety uzyskał wyraźną okrągły kształt. Jeden składa się z 100 części Yen Sen, które podzielono na 10 rin. W drugiej połowie XX wieku, jen zyskał statusu waluty międzynarodowej, aw 1954 Seny i szerokości wyszedł z obiegu.

Początkowo nowe japońskie monety związany jednocześnie obu metali. Tak więc, wartość Jen zdefiniowano jako 25 gramów srebra i 1,5 g złota. Później, jen był zamknięty tylko do złota i dolara amerykańskiego. Jeden dolar wynosił 360 yenam.

Ostatnio wartość japońskiej waluty znacznie wzrosła, to jest jednym z światowej waluty rezerwowej.

Nowoczesne japońskie monety

Najczęstszym nominał monet w obiegu 1, 5, 10, 100, 500 jenów. Odwrotna ma nazw i znaków oznaczająca rok produkcji. Awersu (przód) przedstawia różne rośliny. Na przykład, za 500 jenów monety są rysunki paulownia, cytrusy i bambus, jak Sakura urządzone monetę 100.

Japonia tradycyjnie produkuje i monety z otworem w środku nominałach 50 i 5 jenów. 10 jenów jest swego rodzaju wyjątek: na awersie zakładu nie jest reprezentowany, a pawilon w Byodo-w klasztorze, otoczony arabeski.

Wśród banknotów w obiegu nominałów przejść 1000, 5000, 10000, więc moneta 1 jen wart jest znikoma, ale jest on powszechnie stosowany w kraju. Numizmatyków są skłonni zapłacić 20 rubli za 1 jen 1990-2010 modelowych lat i współczesne monety 100 jenów stoi przy kolektorach 40 rubli rosyjskich.

Japoński rząd starannie chroni swoją walutę przed fałszowaniem. Jednym ze sposobów, w celu zapobieżenia oszustwom z monet – jest użycie najcieńszą linia na rysunku, które są widoczne jedynie przy obserwacji pod pewnym kątem.

monety

Oprócz dziennych banknotów w obiegu, wydany okolicznościowe monety w Japonii. są one zwykle ogranicza się do jakichkolwiek znaczących wydarzeń i dat w kraju. Monety wyprodukować limitowaną, co czyni je szczególnie popularne wśród kolekcjonerów. Działają one na tym samym poziomie z wilkołakami, to całkiem możliwe, aby płacić za usługi i produkty.

Istnieje około stu rodzajów monet okolicznościowych od 100 do 10,000 jenów. Od 2008 roku rozpoczęła produkcję 500 jenów z wizerunkiem japońskich prefektur. Zaczęli do 60. rocznicy autonomii Japonii i wydała już około 16 sztuk. Materiał cynk i nikiel. Druga seria tego monety okolicznościowej odprowadzane od 1,000 yen nominału srebra. Ich nakład wynosił około 100.000 każdego gatunku.