868 Shares 1997 views

Aloes z zimnem dla dzieci i dorosłych

Aloes – wspólne Houseplant, który od dawna stosowane w celach leczniczych. Jest aktywnie wykorzystywane w walce z zapaleniem stawów, łuszczyca, cukrzyca i wiele innych procesów chorobowych. Ale czy aloes pomaga przy zimnym podczas przeziębienia? Doświadczenie i lekarze odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Od tej rośliny mogą tworzyć własne lekarstwo, a można kupić w aptece wykończone produktów opartych na nim.


Korzyści z aloesu

Aloes na zimno jest skuteczne, ponieważ może zabić wirusy i mikroby minerały, dezynfekcji, usunąć stan zapalny i wyleczyć uszkodzoną tkankę. Ponadto sok roślin zapobiega szerzeniu się zakażenia, ponieważ zawiera lekki antybiotyk. Z powodu tej właściwości można uniknąć komplikacji, które często pojawiają się przed przeziębieniem. Wszystkie witaminy, minerały i aminokwasy zawarte w aloes, wzmocnić układ odpornościowy.

Najlepszym lekarstwem

Wiele kropel farmaceutyczne nie należy stosować dłużej niż pięć dni, bo nie jest wciągająca, a bakterie są bardziej oporne na leki. W tym przypadku choroba nie ustępują. Udowodniono, że sok z aloesu z zimna nie jest działanie uzależniające. Już po pierwszym zastosowaniu pochodzi znaczną ulgę. Ze stabilną stosowania tego stanu chorobowego roślin odbywa. Natychmiastowe rezultatach struktury nosa, wewnątrz której znajduje się wiele naczyń włosowatych. Sok natychmiast przenika przez krew do ogniska zapalnego, walcząc poważny problem. Wkrótce przychodzi ulga, oddech staje się swobodniejszy i uspokaja podrażnioną śluzowych.

Wyciskanie soku

Aloe z nieżytem nosa miał maksymalny efekt terapeutyczny, ważne jest, aby odpowiednio przygotować. Warto wiedzieć, że młode rośliny, które nie jest jeszcze trzech lat, nie posiada pełną gamę właściwości leczniczych. Dlatego też, w tym celu należy podjąć dla dorosłych liści aloesu. Ich jakość jest w normalnym przemyto zimną wodą. Czyste liście są umieszczone w gazą i odstawić w chłodne miejsce na 12 godzin (na dolnej półce w lodówce). Po ochłodzeniu, konieczne jest usunięcie z igieł i drobno ciętych aloesu. Liście są zdolności ziemi do stanu zawiesiny. Przygotowany mieszaninę przesączono przez gazę. sok gotowy można przechowywać w lodówce nie dłużej niż dwa tygodnie, po tym czasie lek staje się bezużyteczny, bo trwoni wszystkie swoje właściwości lecznicze.

Jak ubiegać się roślina lecznicza

Istnieje wiele przepisów na jak korzystać z aloesu na zimno. Może on być rozcieńczany z innymi składnikami lub jako samodzielny produkt. Ale nie używać nierozcieńczony aloes, czystym stanie. Sok jest skoncentrowany, a produkt może spalić błonę śluzową nosa. Dlatego też, w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów, sok z aloesu z błony śluzowej nosa u dzieci jest rozcieńczony wodą w stosunku 1: 3 dla dorosłych odpowiednie rozcieńczenia w stosunku 1: 2. Korzystanie z nosa pipety zakopane cztery krople do każdego otworu nosowego. Zaledwie cztery sympozja dziennie. Jeśli nie było katar u niemowląt jest łagodny stężeniu 1 część soku z aloesu z 5 częściami wody. Bury dziobek może być nie więcej niż trzy razy dziennie. W leczeniu dzieci wskazane jest, aby korzystać z takich domowych kropla w „duecie” z kompleksem witamin, która pozwala dziecku nie obluzował się podczas walki z przeziębieniem. Ta metoda jest najłatwiejsza, ale w medycynie, istnieją inne sposoby korzystania z aloesu.

Przepis z miodem

W tej metodzie nie musimy sok z aloesu. Zastosowanie tego przepisu zimnym nie mają działanie przystawki, ale zamiast tego powoli i delikatnie usuwa objawy. Do wytwarzania leków wziąć trzech świeżych liści aloesu, 300 gr. miód i 100 gramów. Przefiltrowana woda. Wszystkie składniki dodaje się do naczynia i schnąć dwie godziny w niskiej temperaturze. Ostuzhennoy eliksir jest przechowywany w ciemnym miejscu. Jego trzeba pić codziennie na łyżce rano i wieczorem, w porze lunchu.

alkoholan

Aby rozpocząć z przyrządzanych liści aloesu. Utrzymać je w lodówce na dolnej półce (aktywowanej więc wszystkie elementy, które składają się na roślinach), pokroić wzdłuż, ściskając cały sok z miąższu. W razie potrzeby, produkt można rozdrabniać w mieszalniku. Zabarwienie wytworzono w szklanym naczyniu. Aloes napełnia alkoholem (1: 5). Wlew medycznego w wieku 10 dni.

Oznacza to, że trzeba podjąć w kilku przypadkach: w celu promowania zdrowia w offseason, w profilaktyce przeciw przeziębieniu i na zimno. Drinking brandy z ostrożnością nie więcej niż dwa razy dziennie. Dawka w danym momencie nie więcej niż pół łyżeczki. Ten aloes nalewki na zimno musi być rozcieńczony wodą w stosunku 1: 1. Bury powinien być do każdego otworu nosowego dwie krople. Ta dawka jest wystarczająca nawet w przypadku obfitego wydzielania. Zwiększyć liczbę kropli nie warto, ponieważ może to doprowadzić do nieprzyjemnej suchości w nosie , a nawet poparzenia.

Inne użyteczne recepty

W ciągu ostatnich dziesięcioleci mają pochodzić z różnych opcji korzystania z liści aloesu z zimna. Większość z tych „starych receptur żon są testowane i są naprawdę skuteczne. Mogą być wyleczone nie tylko dla dorosłych, ale dziecko. Niestety, ta metoda nie ponosi podczas noszenia dziecka, szczególnie we wczesnym okresie ciąży. Oto kilka prostych recept na uzdrowienie:

  • Gotowy sok z aloesu z lodówki soku z marchwi rozcieńczono (1: 2). Co pięć godzin kapać leku w pięciu kropli w każdym pasażu nosa.
  • Kiedy zły zimno przygotowuje kolejny pomocą dwóch dużych arkuszach. Ale zanim są one cięte, roślina jest niepotrzebny podlewanie tygodniu, że jej skład był bardziej skoncentrowany i intensywny. Do szlifowania 1 łyżkę glistnik i czerwona papryka. Wszystkie składniki miesza się i przelewa do zawiesiny wódki. Nalewka są przechowywane przez 10 dni. Gotowe środki niezbędne nos promazyvat i nosowych. Dzieci narzędzie to nie jest odpowiedni.
  • Kolejna opcja nazywa herbatki ziołowe. Do jego przygotowania jest wymagane w przypadku trzech części miodu i sproszkowanego miąższu owoców dzikiej róży (bez pestek dojrzały), niektóre olejek eukaliptusowy i cztery kawałki soku z aloesu. Te składniki są dokładnie wymieszane. Gaza wacik przygotowuje dwa, że trzeba zwilżyć gotowe narzędzia i ostrożnie umieścić w nosowych. Przytrzymać przez około 15 minut. Procedura ta wykonywana jest w godzinach porannych, w nocy i wieczorem.
  • Doskonałe wyniki są podane w następującej mieszaninie. W tych samych kwotach pobranych sok z cytryny, miód i sok z aloesu. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. Lek jest stosowany jako konwencjonalny krople do nosa.
  • Jeśli nie masz na parapecie swojego aloesu roślin lub nawet młodszych, można kupić w aptece ekstraktu. Ma odcień żółtawy i jest bezpieczny (dla tych, którzy nie mają przeciwwskazań), jako obecnego zakładu.

Specjalne ostrzeżenia

Nie należy zapominać, że w okresie ciąży dziecka wszystkie leki, które są wykonane na bazie aloesu należy przepisać tylko lekarz. Takie leki są w stanie nawet w małych dawkach powodują poronienie. Wpływ na mięsień macicy aloes, co z kolei może doprowadzić do tragedii, więc aloesu na zimno w czasie ciąży nie jest zalecane w ogóle.

Dodatkowo, takie leki powinny być traktowane ostrożnie podczas menstruacji lub krwawienia macicy. Ponadto, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pęcherz są zapalenie wątroby lub choroba istnieje. Środki ostrożności powinny odnosić się do leków na bazie aloesu tych, którzy zwiększają presję na bieżąco i są choroby serca, ponieważ sok z tej rośliny zwiększa przepływ krwi. Padaczka jest zabronione takich leków. Ludzie, którzy wcześniej widzieli nietolerancji prywatnego, powinny również powstrzymać się od takich zabiegów.

Ważne jest, aby dokładnie określić, dlaczego masz katar. W przypadku przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa , metoda ta nie nadaje się leczenia. W tym przypadku wymaga zintegrowanego terapii. Jeśli to sezonie lub nieżytowe aloes reakcja na zimno okażą się użyteczne.

środki ostrożności

Mimo że lek na bazie aloesu nie jest wciągająca, nadal ważne jest, aby nie przekraczać dawki określonej w przepisach, najczęściej nie więcej niż pięć przyjęć dziennie. Nadmierne korzystanie z soku lub ekstraktu rośliny mogą powodować poważne podrażnienie błony śluzowej nosa, co przyniesie dodatkowy ból podczas przeziębienia. Lepiej jest zrobić ostatniego zakropleniu nosa, nie później niż jeden i pół godziny przed pójściem do łóżka.