436 Shares 5130 views

Zworki: w jakim wieku można rozpocząć szkolenie

W nowoczesnej gamy produktów dla niemowląt stosunkowo niedawno okazało się urządzenie takie jak skoczków. W jakim wieku można z nich korzystać, wielu rodziców nie wiem. Skoczkowie są siedzenia za pomocą złączy, paski do zawieszania, mechanizm sprężystym, pasy bezpieczeństwa, różnych elementów rozrywkowych. Zworki pozwalają naprawić dziecko w pozycji pionowej i pozwolić mu skakać dzięki sile własnych nogach. Tyle radości jak okruchy. Ale jak skomplikowane, potencjalnie niebezpiecznych urządzeń, skoczkowie muszą być stosowane przez ograniczony okres czasu i pod nadzorem osoby dorosłej. Trzeba wiedzieć, zworki w jakim wieku i jak go używać.


„Za” i „przeciw” skoczków

Wielu doświadczonych matek powiedzieć, że bluzy, chodziki, wózki inwalidzkie, samochody są niebezpieczne i zupełnie niepotrzebne dziecko. Jest to częściowo prawda. Maluch uczy się chodzić i skakać, niezależnie od obecności lub braku takich urządzeń. Ale postęp nie stoi w miejscu. Po tym wszystkim, jeżeli dziecko dostanie pół godziny zabawy, i moją matkę, jak dużo wolnego czasu, czy to źle? Spójrzmy na pozytywne strony skoczków:

  • Wzmocnienie mięśni nóg.
  • Rozwój narządów przedsionkowych.
  • Pozytywnych emocji dziecka.
  • Czas wolny na mamę.

A co downsides? I, oczywiście, jest:

  • Uraz. Jeśli zworki prawidłowo powiesić lub postawić je blisko do mebli, dziecko może dostać rannych.
  • Obciążenie stopy. Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek fizycznych klasach Ćwiczenia w zworki powinny być ograniczone w czasie. Wystarczające 20 minut.
  • Uszkodzenie kręgosłupa. Może ona być stosowana, jeśli dziecko jest prawidłowo zarejestrowane w skoczków.

W rezultacie, możemy powiedzieć, że wykorzystanie skoczków w ograniczonym czasie dopuszczalny zakres nie zaszkodzi dziecku.

W jakim wieku można użyć zworki?

To pytanie jest nawet pediatrzy i producenci nie dać precyzyjną odpowiedź. Po tym wszystkim, ilu skoczków może być stosowany zależy od indywidualnego rozwoju dziecka. Średni wiek , kiedy dziecko jest w stanie utrzymać głowę i trochę kontrolować ciało, to 4-5 miesięcy. I to jest podstawowe umiejętności w zakresie stosowania skoczków. Zainteresowanie dziecka do skoczków zostało stwierdzone przez 10-11 miesięcy, gdy urządzenie zaczyna być postrzegane jako ograniczenie wolności. Oczywiście, każdy rodzic, aby zdecydować, czy kupić, czy nie skoczków, jak również fakt, zworki w jakim wieku rozpocząć korzystanie. Po tym wszystkim, nie każda rodzina jest traktowana z należytą uwagę na rozwój fizyczny. Ale skoczków – jeden z pierwszych artykułów sportowych przyszłego mistrza.

Jak korzystać skoczków

Określenia modelu przy zakupie, zapytać, czy boczne paski uprzęży swoich przyszłych skoczków. Od jakiego wieku należy je stosować będzie zależeć właśnie na ten temat. Faktem jest, że w przypadku najmniejszych modeli zostały zaprojektowane ze specjalnymi paskami mocującymi na bokach, które utrzymują dziecko przed wypadnięciem, a jego kręgosłup – od nadmiernych obciążeń. Domy są dobrze zabezpieczyć sobie skoczków i liny mocującej bezpieczeństwo. Bezpieczna strefa skacze od śmieci, wnętrze, meble. Dobrze zapiąć pasy okruchy. I nie zatrzymać, aby obejrzeć go w całej lekcji, która powinna trwać 10-30 minut.

Niech kontuzji i wypadków ominie swoją stronę, a dziecko w skoczków będzie uzyskać wiele radości i zabawy.