561 Shares 2874 views

Jakie witaminy są świeże w ogórkach? Jakie witaminy znajdują się w ogórkach? Jaka jest najbardziej witamina w ogóle?

Prawdopodobnie nie będzie jednej osoby, która latem gorący dzień jest gotowa zrezygnować ze skromnego i chrupiącego ogórka. A jeśli istnieją, po prostu nie wiedzą jakie są witaminy w ogórku!

Dostępny w kieszonce warzywnej i łatwo strawny, staje się królem dań wiosny-lato. Jego skład na 8/9 składa się z wody, ale 1/9 jest magazynem niezastąpionych elementów, które ciało nie może pracować samodzielnie.

Warzywa jest tak kochany przez osobę, że w okresie uprawy jest przechowywany w puszkach do konsumpcji w zimie.

Historia wyglądu

Z owoców i zorientowany na wzrost na rosyjskich szerokościach geograficznych, ogórek ma zupełnie inne korzenie i nie jest kulturą rosyjską. Pierwsze wzmianki znajdują się w literaturze indyjskiej ponad 5000 lat temu. W Egipcie, w Grecji, zakochała się szybko w warzywach, wiedząc, jakie witaminy są zawarte w ogórkach. Jeśli chodzi o Rosję, są zdania, że została sprowadzona z Azji i szeroko stosowana w XVI wieku.

Dzisiaj można spotkać dzikie krewnych ogórków w Indiach. Istnieje legenda, że gdy ogórki były rzadkie, sułtan turecki nakazał przeciąć żołądki dworzan, aby wiedzieć, kto jadł do niego posmakowany kwiat.

Skład produktu

Aby odpowiedzieć na pytanie "jakie witaminy w ogórkach" konieczne jest demontaż kompozycji warzyw na półkach. Dane są podane na 100 gramów.

Głównym składnikiem jest woda, w ogórku wynosi 95,2 grama. Węglowodany w formie zagregowanej 3,6 gramów składają się z: cukru 1,7 g; Skrobia 0,8 gr; Włókno 0,5 gr. Udział skrobi jest tak mały, że w porównaniu z ziemniakami wynosi 1:20, to jest w tym ostatnim 20 razy większa. Warzywa o niskiej zawartości kalorii w kompozycji mają także tłuszcze (0,1 g); Białka (0,7 g) I Sterole roślinne.

Witaminy: B 1,2,3,6,9; A, E, C, K, PP.

Mikroelementy: potas, fosfor, wapń, magnez, sód.

Mikroelementy: selen, żelazo, fluor, cynk.

Wszystkie razem tworzą w 100 gramach ogórka tylko 14 kcal.

Jaka jest najbardziej witamina w ogóle?

Wśród wymienionych witamin zaszczytne miejsce należy do kwasu askorbinowego (C), który w kompozycji roślinnej wynosi 10 mg. Witamina jest znana ze swego przeciwutleniacza, właściwości ochronnych, pozytywnego wpływu na psychikę i pomaga w walce o smukłe formy. Oczywiście, zawierająca selera w jej składzie, kwas askorbinowy nie jest rywalizacją z cytryną, ale nie jest daleko od niej (w cytrynie witaminy C zawiera 40 mg na 100 g produktu).

Obecność witamin A, E sprzyja produkcji kolagenu, chroni organizm przed wirusami i infekcjami. Dzięki tym witaminom ogórek stosuje się w kosmetologii jako składnik masek do bielenia skóry i oczyszczania twarzy.

Witaminy grupy B ze względu na swoisty ciężar w kompozycji roślinnej zajmują ostatnie pozycje wśród innych narzędzi, jednak ich mała liczba może pozytywnie wpływać na procesy metabolizmu.

Potas

Po zrozumieniu, jakie witaminy są zawarte w ogórkach, nie jest sprawiedliwe, aby zostawić na bok potas, który w kompozycji warzyw wynosi 141 mg. Ten makroelement zapewnia normalną aktywność życiową człowieka: reguluje poziom kwasów i soli; Wspiera pracę nerek; Walka z zmęczeniem; Normalizuje ciśnienie krwi i usuwa toksyny.

Ilość potasu w ogórkach jest porównywalna z obecnością w truskawkach, cebulach i mandarynkach. Dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek dla osoby wynosi 2 gramy dziennie, czyli 300 g ogórków, możesz dostarczyć organizmowi 21% potasu ze średniej stawki dziennej. Jest to więcej niż wystarczające, ponieważ poza ogórkiem osoba spożywająca mięso, ziemniaki, owoce (banany, owoce cytrusowe) w ciągu dnia zawiera również ten makroskładnik.

Korzyści z ogórka

Parzenie kawy, szczególnie w gorącym sezonie, pamiętać o tym, jakie witaminy w świeżych ogórkach, odstawić filiżankę napoju i zjeść lepsze, chrupiące i zdrowe warzywa. Korzyści z ogórka są następujące:

  1. Wysoka zawartość płynu w ogórkach pomaga organizmowi uniknąć odwodnienia, usuwa toksyny.
  2. Kiedy lekarz zauważa użycie soku z ogórków, może w niektórych przypadkach dzielić kamienie w pęcherzyka żółciowego.
  3. Ryzyko raka gruczołu piersiowego i gruczołu krokowego, macicy i jajników jest mniejsze.
  4. Zbawienie traci przytomność. Ludzie, którzy są zmuszeni do zasiadania w dietach, bez wątpienia mogą spożywać warzywa o niskiej zawartości kalorii, bez strachu na przyrost masy ciała. Oczywiście, w umiarkowanej ilości.
  5. Lek na cukrzycę. Sok z ogórka zawiera hormon niezbędny do wytwarzania insuliny przez komórki trzustkowe.
  6. Normalizacja ciśnienia. Lider wśród witamin – potasu, w połączeniu z magnezem, pomaga osobom z wysokim / niskim ciśnieniem krwi.
  7. W codziennym życiu wytarty lustro w łazience z ogórkiem stanie się mniej mglisty. Ciche drzwi z ogolnym zawiasem smarują się cicho.

Zbawienie kobiet

Jakie witaminy w ogórkach – to jest określone, ale ich wpływ na atrakcyjność kobiet nie jest. Jak się okazuje, nie można po prostu cieszyć się smakiem zielonego warzyw, ale również stosować na zewnątrz, oszczędzając pieniądze na nowe nowinki.

Podstawowe i szybkie usunięcie obrzęku powiek i złagodzenie zmęczenia z długiego pobytu na komputerze pomoże kilka plasterków ogórka. Wystarczy wyjąć makijaż z oczu, przymocować plasterki ogórka do powiek, położyć się na 10 minut. Ta metoda pomaga pozbyć się ciemnych okręgów pod oczami.

W pogoni za pięknym oparzeniem słonecznym występują oparzenia skóry. Usuwanie dyskomfortu na wrażliwych obszarach ciała (twarz, szyja) pomaga maska ogórka.

Dokręć skórę twarzy, gładkie zmarszczki, usuwaj plamki pigmentu, odmłodzić również moc procedur i narzędzi opartych na ogórku.

Wiedząc, jakie witaminy zawierają ogórek, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że użycie warzyw jako produktu spożywczego i kosmetycznego może mieć wpływ na eliminację cellulitu.

Ogórki marynowane

Produkt jest niezaprzeczalnie smaczny i niezbędny na świątecznym stole. Ogórki marynowane zwiększają apetyt i dodają pikantnym smakowi potraw. Jakie witaminy znajdują się w ogórkach po ich zachowaniu? Niestety, z soleniem warzyw i wystawieniem go na obróbkę cieplną, witaminy są niszczone, ale pozostają śladowe pierwiastki.

W procesie fermentacji powstaje kwas mlekowy, który ma korzystny wpływ na procesy metaboliczne, tworzenie glukozy i dostarczanie energii do organizmu w procesie fermentacji (dotyczy solonych, nie marynowanych ogórków) .

Ze względu na dużą zawartość soli ogórki przygotowane w ten sposób nie są zalecane dla osób z zapaleniem wątroby, pęcherzyka żółciowego i kamicy żółciowej. Także ogórki marynowane są wyłączone z diety na miażdżycę tętnic, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze i przewlekłe zapalenie nerek.

Ostrzeżenia

Wiedząc, jakie witaminy w ogórkach warto wiedzieć o ich przeciwwskazaniach. Warzywa uprawiane azotanami i pestycydami nie są zalecane dla każdego. Jeśli istnieje niepewność co do ich pochodzenia, ale naprawdę chce jeść wczesny ogórek, zaleca się ochronę warzyw przez usunięcie skóry z niego.

Osoby cierpiące na choroby żołądkowe: zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód, nadwrażliwość, produkt jest przeciwwskazany. Kobiety w ciąży powinny zachować ostrożność w stosowaniu świeżych, a szczególnie solonych ogórków. Podczas przejadania się, rozstrój żołądka, wzdęcie i przekłuwanie jest możliwe. W niewielkiej ilości jest to magazyn witamin, mikroelementów i po prostu smaczny dodatek do potraw.