752 Shares 1495 views

Lepiej wlać do zbiornika spryskiwaczy? Przygotowania do zimy

Wkrótce nadejdzie zimna, a dla wielu właścicieli samochodów zastanawiają się, co do wypełnienia zbiornika spryskiwacza. "Toyota" i "Mercedes", VAZ i "Mitsubishi" – to przynosi te maszyny? To prawda, że nie może pracować bez jakości „antizamerzayki”. Jednak niektóre kierowcy chyba wlewano podkładka czystej wody z kranu. Należy to zrobić i jak wybrać właściwy płyn do swojego „przyjaciela żelaza”? Odpowiedzi na te pytania, dowiesz się w tym artykule.


właściwości wodnych

Woda wlewa się do zbiornika z podkładką (nawet jeśli to jest filtrowany), powoduje bardzo duże szkody pojazdu i jego wyposażenia. Chodzi o to, że ciecz prędzej czy później, reaguje z tlenem utlenia wszystko, co może być utleniony, a nawet dysze przed jej bezbronne. Ponadto, w temperaturze od minus 10 (dostatecznie równomierne i -1 stopni Celsjusza) woda zaczyna zamrożenia, a zbiornik podkładka z tworzywa sztucznego (WHA i wszystkie maszynowo wewnętrznego tak wyposażony) prostu pęknięcia, od lodu na jej właściwości fizyczne znacznie rozszerza wielkości w porównaniu wodą. Ponadto tworzy skorupę lód, skórki, który jest bardzo trudny w szybie. W ogóle, to płyn nie nadaje się do użytku zimowego.

Ale jak wtedy będzie?

Najlepszym rozwiązaniem – kupić płyn, który zapewnia producent. Wszystkie firmy globalne polecić wlać do zbiornika płuczki jest narzędziem, jako środka przeciw zamarzaniu (aka „antizamerzayka” aka przeciw zamarzaniu). Według jego właściwości, ten płyn nie gotuje się w lato, woda i nie zamrażać nawet w zimie przy temperaturze minus czterdzieści stopni Celsjusza. Kup „antizamerzayku” może w każdej stacji benzynowej, na rynku lub w sklepie, ale oto jak się chronić przed podrabianymi?

Kryteria wyboru

Przede wszystkim, gdy płyn zakupu zwrócić uwagę na etykiecie. Powinno być gładkie, zawierają jasną tekst o dokładnej dacie produkcji i adres wytwórcy, a także posiadać instrukcję obsługi. Jeśli chodzi o firmy, to najlepiej wybierać towary wyłącznie z renomowanymi firmami, dla których istnieje pozytywna informacje zwrotne od kierowców i nieskazitelnej reputacji. Ale możliwe jest, że znany producent etykiet można ukryć złej jakości fałszywe, więc nie wahaj się zapytać sprzedawcę o certyfikat dla danego produktu.

Następnie należy przyjrzeć się bliżej samej cieczy, które zostaną wprowadzone do zbiornika spryskiwacza. Najlepiej, „antizamerzayka” nie powinien być ostry i nieprzyjemny zapach. Jeśli tak się stanie, to natychmiast umieścić na półce przeciw zamarzaniu, w przeciwnym razie po kilku oddechów może dostać poważne zatrucie metanolem. Zapach acetonu w cieczy jest również mile widziane. Ponadto, należy zwrócić uwagę na kształt puszki – musi być przelewa się do zbiornika do mycia.

Przestrzegając tych prostych zasad, będzie można zakupić wysokiej jakości i bezpieczne przeciw zamarzaniu, który będzie jakościowo oczyścić szybę z okna samochodu, nawet w najniższych temperaturach w każdych warunkach pogodowych.