203 Shares 4782 views

Zespół policystycznych jajników

zespół policystycznych jajników (zespół Steina-Leventhala) jest dostatecznie rozpowszechnione choroby. On narażony miesiączkujących kobiet, które rozpoczęte i wszyscy, którzy są nadal. Jest to dość skomplikowana choroba z wielu „pułapek”.


Pierwszą rzeczą, którą warto wspomnieć – jest brak specyficznych objawów bólowych, co prowadzi do poważnego stadium rozwoju tej choroby. Zespół policystycznych jajników, leczenie jest dość długa, prawie całkowicie nieuleczalne. Naukowcy z całego świata badają przyczyny problemu, ale do tej pory nie ustawić je dokładnie. Wiadomo tylko, że może pogorszyć sytuację dziedziczność, uraz, zapalenie narządów płciowych wewnętrznych, nadwaga, aborcji, ciąży i porodu, po lub w trakcie którego nie było powikłań itp To także czynniki ryzyka.

Zespół policystycznych jajników jest niebezpieczne, ponieważ jeśli to nie jest czas, aby zidentyfikować i rozpocząć leczenie, torbiele mogą rozwijać (lub wiele torbiele), która zostanie zwiększona. Dzieje się tak również z objawami niewypowiedzianych, ale leczenie wielu przypadkach wymaga należy odkładać działań. Jako środek ostrożności trzeba się przyzwyczaić do regularnych wizyt u ginekologa co 6-12 miesięcy.

Lekarz, który leczy się zespół policystycznych jajników (PCOS, PCOS), zwany endokrynologa ginekologa. Jest to bardzo ważne, ponieważ Choroba ta jest główną przyczyną braku równowagi hormonalnej. Zespół policystycznych jajników jest ściśle związane z wymianą i powstawania progesteron, estrogeny, hormon folikulotropowy (FSH), hormon luteinizujący (LH), hormony. Dwa pierwsze powstają w jajnikach, a stymulują produkcję, dojrzewanie i wydajność oocytów. również daje sygnał do przysadki mózgowej, które powodują uwalnianie FSH i LH. I te hormony stymulują produkcję progesteronu i estrogenu , a także są zaangażowane w procesy związane z jaj. Wymiana tych hormonów – jest to błędne koło, a jeśli jedno ogniwo w tym łańcuchu jest poza normą jest łamane wszystkie ich równowagi, co prowadzi do dysfunkcjonalności jajnika.

Ale dlaczego ta choroba nazywa się „zespół policystycznych jajników” (PCOS)? To bardzo proste. Gdy brak równowagi hormonów, pęcherzyk, w którym komórka jajowa rozwija, więc nie łamią i produkować małe torbiele. Zazwyczaj, gdy choroba ta jest umieszczona wewnątrz jajnika. Po kilku cyklach miesiączkowych, gdzie owulacja nie występuje (nie wybuchnął mieszek i jajo nie wyjdzie), istnieją pewne torbiele, które nazywa się „zespół policystycznych jajników”.

Jednak niektóre z objawów są obecne. Zazwyczaj miesiączki obfite i bolesne, cykl nie jest stała i może odbywać się z opóźnieniem kilku miesięcy (brak miesiączki), objawia hirsutyzm (zwiększona zawartość hormonów męskich), głowy jest bardzo tłuste (z może to wydawać się wazeliniarstwo włosów i trądzik lub trądzik , łojotok), może rozwinąć się cukrzyca i choroby serca. Jak można zauważyć, zespół policystycznych jajników, leczenie jest wystarczająco skomplikowane, może spowodować poważniejsze problemy zdrowotne.

metody diagnostyczne pozwalają dokładnie określić stopień opcji choroby i leczenia. Aby to zrobić, analiza krwi na obecność i poziom odpowiednich hormonów, USG, aby dotknąć inspekcji.

Możliwości leczenia musi być dobrany indywidualnie. Fakt, że często jest przypisany stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych lub złożonych środków antykoncepcyjnych, które zmniejszy poziom hormonów męskich lub androgeny. Jednak to nie wystarczy, ponieważ jeśli nie rozpocząć walkę z nadwagą (co jest dość częstym problemem z zespołem policystycznych), tworzenie androgenów w masie tłuszczowej będzie kontynuowana. To dlatego, że mogą to być objawy hirsutyzmu (wzrost włosów, typowe dla mężczyzn, zwiększenie masy tkanki tłuszczowej od rodzaju postaci męskiej, zmniejszenie ton głosu, itp), możliwe niepłodność. Nawiasem mówiąc, wiele COC wpływać usunięciem nadmiaru płynu z ciała, a w konsekwencji zmniejszenie ciężaru. Jednakże sposób ten nie nadaje się dla tych, którzy mają normalną wagę czy ma swoje wady. W tym wykonaniu dopasowane innych hormonów, które nie są środki antykoncepcyjne.

W leczeniu cukrzycy jest przeznaczony nie tylko do normalizacji kontroli wagi i stymulacji owulacji, aktywacja właściwej równowagi poziomów hormonów, ale również zużycie nadmiernej ilości glukozy we krwi. Każdy przypadek z powikłaniami ma swoje własne poprawki, ale główne kierunki wymienione powyżej.

2 więcej leczenia – operacja chirurgiczna. Kiedy po raz pierwszy wyciąć część jajnika, ferworze zapalnych i torbieli formacji. W drugim, w wyniku działania ciepła, energii lasera lub energii elektrycznej do poszczególnych części jajnika zniszczone formacji. Rehabilitacja po takich wydarzeniach obejmują obowiązkową stosowanie metod hormonalnych.

Zazwyczaj wszystkie opcje terapeutyczne są wykonywane w celu Mogła zajść w ciążę. Przy odpowiednim leczeniu, możliwe jest dość często. W niektórych przypadkach, po zniknięciu ciąża zespół policystycznych jajników, ale co do zasady, że wycofuje się tylko podczas samej ciąży. Jednak to nie powód do rozpaczy, ponieważ wiele osób cierpi z powodu swoich chorób, które towarzyszą ich życie. I zespół policystycznych jajników nie jest najgorszym rozwiązaniem. Potrzebuje tylko hormony sterujące i wagi.

Życzymy, aby być zdrowym i ukochane matki!