292 Shares 901 views

Co to jest woda, przechodząc do turystyki. Katastrofy w kampanii wodnej

turystyka woda – jest to rodzaj przyjemności, które stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to zaskakujące: w naszym kraju wiele rzek górskich, niesamowite piękno jezior i mórz. Jacht żaglowy, łodzie wiosłowe, kajak, kajaki, żeglowanie katamaranem, rafting, spływy kajakowe i rafting – Żeglarstwo świat jest bardzo zróżnicowany. Niedawno nowy rodzaj sportów ekstremalnych: pokonywanie przeszkód (kaskady i wodospady) bez jakiegokolwiek rzemiosła, w niektórych ciepła-garnitury. Ten artykuł jest poświęcony organizacji wycieczek wodnych. Jak przewidzieć wszystkich zagrożeń i ich uniknąć? Jak osiągnąć delikatną równowagę, że wszyscy uczestnicy wycieczki doświadczają silnych emocji z przemocą w środowisku naturalnym, a jednocześnie wiem, że są one chronione w jak największym stopniu?


Droga rozwoju i harmonogram

Przygotowanie kampanii Wodnej wymaga nie tylko znajomości terenu, ale także biorąc pod uwagę warunki klimatyczne i warunki atmosferyczne, skład turystów, ich doświadczenia i łodzie wybór wytrzymałość. Nie wszystkie rzeki nadają się na podróż: w małych częstych mielizny, zarośniętych, niskich mostów, zapór. W dużych obszarów wodnych stanowią wielkie niebezpieczeństwo sądu. strumienie górskie nadają się do stopy są klasyfikowane zgodnie z ich wynikami złożoności od jednego (najprostszy) do sześciu (najbardziej ekstremalnych). Należy wziąć to pod uwagę, wybierając drużynę do kampanii. Klimatyczne, a zwłaszcza warunki pogodowe mogą dokonać korekty do poziomu skomplikowania planowanej trasy. Jeżeli grupa jest dla początkujących, nie należy wybierać rzekę których nachylenie przekracza 1,5 metrów na kilometr. Kiedy planujesz iść pod prąd, a następnie w obszarach o 1-1,2 m kątem podnoszącym jest konieczne z góry zrobić okablowanie, pociągnąć linkę i umieścić Polaków. Konieczne jest również, aby zapewnić miejsce na przystankach odpoczynku i noclegu.

Organizacja podwyżki wody

Odpowiedzialny za podróż musi przeprowadzić dokładną inspekcję obiektów kąpielowych. W przeciwieństwie do wędrówek, wodę, wszyscy uczestnicy powinni czuć Stany zespołu gotów spotkać się twarzą w twarz z niebezpieczeństwem dla życia. Dlatego dyscyplina powinna być sztywna, jak w wojsku. Konieczne jest przeprowadzenie wstępnego briefing, podczas którego zapoznanie uczestników z kierownictwem jednostek pływających, że ich działania w sytuacjach awaryjnych, podział obowiązków pomiędzy członków zespołu.

kampanie bezpieczeństwa wody w dużej mierze zależy od wspólnych działań całej grupy. Jeśli zespół ma Cubs, zasadzić je w kajaku lub kanoe z doświadczonego camper. Bez względu na doskonały stan może być łódź, podjąć naprawy wędrówka kreatora grupy. są wymagane – Takie rzeczy jako części łopatki, cienkie plastry, gumy do kleju i pompą.

Podczas wędrówki

Organizator i kapitanów poszczególnych kajaki, katamarany lub tratwy powinny być w stanie odczytać zapis nawigacyjnego, ustaw wzdłuż wybrzeża i nad wodami, aby znać podstawowe zasady zachowania na wodzie. Na rzekach muszą trzymać się blisko brzegu, jak ruch barek i statków, łodzi motorowych tworzyć fale, niebezpieczne dla płuc łódkach. Zatrzymując się na noc, trzeba wyciągnąć wszystkie łodzie na brzegu i obrócić głowę w górę. Bieg pieszy turysta w kampaniach Woda powinna być bardziej zróżnicowana. Między innymi, powinno być zarezerwowane dla rękawic wiosłowych, wodoodporny szczelnym worku, gdzie umieścić pełny zestaw ubrań i butów. Produkty, które mogą zostać uszkodzone przez kontakt z wodą, owinięte w folię. W kabinie rufowej umieszczone cięższych ładunków, a na dziobie – światło. Osobiste turystów przywiązany do balonu. Katamaran jest ważny do dystrybucji bagaż tak, że obciążenie z prawej i lewej strony jest taka sama.

W następstwie trasie

wyjazdy woda musi odbywać się tak, że organizator może zobaczyć i wydawać rozkazy kapitanów poszczególnych kajakiem lub katamaranem. wiosła praca ustawia tempo przedniej wioślarza. Jednocześnie kieruje kapitan statku lub jego asystenta. W spokojnej wody lub canoe kajak można przenieść „stado”, ale obecna szybkiej muszą wyrównać w jednej linii. Na płytkim miejscu, gdzie niebezpieczne dla kajaków mogą być ostre skały i nieuporządkowany szef fali (na pierwszej łodzi) daje komendę „ustabilizowała się w kolumnie wake” Wszystkie statki linii z odległości jednego lub dwóch przypadków i wykonaj lider kampanii. Jeśli katamaran osiadł na mieliźnie, to jest rozładowywane są na linie (lub przeniesione na rękach) i worków do napełniania. Na skrajnych częściach zespół opuszcza statek pominięciem go na plaży. Łódka przeciągnięty lub transportowane na sznurowadło. Zamyka łodzie kolumna organizator asystenta. Powinien być worek z narzędzia naprawy.

Sprzęt ochrony osobistej

wycieczki wodne mają własne specyfiki. Oprócz zapasowy zestaw ubrań każdy uczestnik musi mieć kamizelkę lub pas korek / pianki. Jeżeli podróż przechodzi burzliwy górskiego strumienia, wymagany rodzaj kasku do ochrony głowy przed uderzeniem o skały. Wędrować w górę związana z aktywnym żeglarstwo, i dlatego muszą rękawiczki z obciętymi palcami. Należy również pamiętać, że w przeciwieństwie do turystów, w wodnym ciężar spada nie na piechotę, a na grupach mięśni ramion, klatki piersiowej, ramion i pleców. Zestaw pierwszej pomocy powinien mieć przeciwbólowy i rozgrzewający krem.

Katastrofy w kampanii wodnej

Wyjazd na wodzie, zwłaszcza rafting, jest w pewnej mierze skrajną formą rekreacji. Dlatego wszyscy uczestnicy wycieczki muszą być psychicznie przygotowany na to, że oni się na łodzi, a oni będą w zimnych wodach i chropowatych. Pasovanie zamieszanie i niebezpieczeństwo szkód, jak również przeszacowanie jego funkcji. Jeszcze przed rozpoczęciem podróży należy do „play” ze wszystkimi członkami wszystkich możliwych sytuacjach kryzysowych w kampanii wodnej. Jest to niezbędne w celu doprowadzenia do algorytmu automatyzm działań całego zespołu i ofiary w konkretnym niebezpieczeństwem. Korzystnie nawet treningu w wodzie, tworząc rzucanie umiejętności oraz cięcie otrzymania jazdę koniec osedlaniya łopatkowe, kąpiel w kamizelkę szybkiego strumienia, i tak dalej. D.