619 Shares 9677 views

Będziemy zrozumieć w jaki sposób dowiedzieć się, co „windose” stoi na komputerze

Wielu użytkowników zastanawia się: „Skąd wiesz, co” windose „stoi na komputerze?” Powinieneś wiedzieć używasz 32-bitowe lub 64-bitowe systemu Windows smaki z wielu powodów. Co najważniejsze – wiedząc o tym, będziesz mieć pewność, że można ustawić żądany rodzaj oprogramowania i sterowników, które zostały stworzone do pracy z systemem operacyjnym.


Co to robi?

Na przykład, jeśli używasz systemu Windows XP 32-bit i chcesz zaktualizować sterowniki dla urządzenia, trzeba zainstalować sterowniki 32-bitowe, które są przeznaczone dla sprzętu. sterowniki 64-bitowe nie będzie działać w 32-bitowej wersji „windose” XP i odwrotnie.

Na szczęście bardzo łatwo zorientować się, jakiego rodzaju jest to Twoja kopia systemu Windows XP.

Jak to zrobić

Kliknij w menu „Start” wybierz „Panel sterowania”. Kliknij na „Wydajność i konserwacja”. Uwaga: Jeśli oglądasz widoku klasycznym Panelu sterowania nie będzie widać ten link. Wystarczy dwukrotnie kliknąć „System” i przejdź do kroku 4.

Skąd wiesz, co „windose” stoi na komputerze Po załadowaniu wersji XP? W „Performance and Maintenance”, kliknij na przycisk System. Gdy okno „Właściwości systemu” znajdź obszar systemu po prawej stronie logo Windows.

Uwaga: Musisz być w zakładce „Ogólne” w właściwościach „shell”.

W „system” zobaczysz podstawowe informacje o wersji systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze:

Microsoft Windows XP Professional wersja [rok] Oznacza to, że używasz systemu Windows XP 32-bit.

Microsoft Windows XP Professional x64 Edition w wersji na [rok] Oznacza to, że używasz wersji 64-bitowej.

Ważne: Nie ma 64-bitowych odmian XP Home lub XP Media Center Edition. Jeśli którykolwiek z tych edycjach XP, a następnie używasz system operacyjny 32-bitowy. To pomoże Ci zdecydować, jak wiedzieć, które „windose” stoi na komputerze.

Teraz, kiedy zorientowali się, jakie rodzaje systemu Windows XP, można mieć pewność w wyborze właściwych sterowników i oprogramowania dla urządzenia.

Jak tego dokonać w Windows 7?

Skąd wiesz, co „windose” jest ustawiony w siódmej wersji? Kliknij w menu „Start” i zlokalizuj „Panel sterowania”. Kliknij na „System” i wybierz link „Zabezpieczenia”. Kliknij na link System.

Gdy okno systemu, pod własną nazwą, można zobaczyć podstawowe informacje o komputerze pod logo Windows. W zakładce „System” zlokalizować „system typu” wśród innych statystyk o komputerze. typ systemu zgłosi, że 32-bitowe systemy operacyjne lub 64-bitowy jest używany na komputerze.

Ważne: Nie ma 64-bitowe smaki Windows 7 Starter Edition.

Skąd wiesz, co „windose” stoi w wersji 8?

Istnieją dwie główne wersje systemu Windows 8 – Standard i Pro wersji OS. Każdy z nich może być w formacie 64- i 32-bitowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach powłoki, wiedząc, jakiego typu jest używany na komputerze, należy najpierw poprawnie zainstalować sterowniki i oprogramowanie jest.

Otwórz Windows 8 "Panel sterowania".

Wskazówka: można sprawdzić typ systemu Windows 8 jest znacznie szybsze ze względu na menu Power User, ale jest dostępny tylko w przypadku korzystania z klawiatury lub myszy.

Dotknij na ekranie dotykowym lub kliknąć kursorem na „System i zabezpieczenia” w Panelu sterowania, a następnie wybierz „System” kartę. Następnie otwórz menu zatytułowany „Zobacz podstawowe informacje o komputerze” i znaleźć zakładkę System znajdujący się pod dużym logo Windows 8 typ systemu wskaże, jaki system jest zainstalowany na urządzeniu. To jest odpowiedź na pytanie: „Skąd wiesz, co” windose „stoi na komputerze.” Jak widać, proces jest stosunkowo prosty, a jego wydajność jest podobna we wszystkich wersjach systemu operacyjnego.

Pamiętaj, aby nie instalować aplikacje, które są przeznaczone dla 64-bitowej powłoki na uruchomionego komputera 32-bitowego systemu operacyjnego. W przeciwnym razie może stać się przyczyną poważnych problemów w pracy urządzenia, co może spowodować utratę wielu przechowywanych danych, a nawet przeinstalować „windose”.