308 Shares 9174 views

Wywar z pokrzyw

Pokrzywa jest to byliny niskiej konserwacji, które można znaleźć wszędzie, począwszy od ich własnego ogrodu, a kończąc na City Park.


Tłumaczenie z łacińskiej nazwy tej rośliny oznacza „spalenie”.

O cudownych właściwości tego zioła powiedział Awicenna, który wspomniał o tym w „Kanon medycyny”, z wyjątkiem pokrzywy doskonałym środkiem hemostazy.

Ten obiekt przyciąga do tego roślinnego uwagi lekarzy, a od początku 16 wieku, wywar z pokrzyw stał się powszechnie używany w macicy, jelit oraz krwotoku płucnego.

Jednak w 20 wieku z nieznanych powodów, pokrzywy zaczął być zapomniane jako roślina lecznicza, a tylko w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, gdy środki ściągające szczególnie istotne były ponownie przypomniał o nim. Naukowcy byli w stanie stworzyć płynnego ekstraktu – wywar z pokrzyw, który oddał wielkie usługi w szpitalach i izbach chorych.

W zastosowaniach medycznych stosowanych w niemal wszystkich częściach rośliny – liście, korzenie, nasiona, które są gromadzone od końca maja do początku sierpnia. Świeże liście, z których przygotowuje i pokrzywy rosołu, zawierają duże ilości kwasu mrówkowego, kwasu bursztynowego, kwasu galusowego i kwasu szczawiowego, jak również sole mineralne, żelazo, różnych witamin, karotenoidów, olejek eteryczny, sitosterol, etc. To właśnie te związki, ze względu na wysoką przeciwzapalne, przeciwcukrzycowych, anemiynye, hemostatyczne i właściwości moczopędne rośliny.

Pokrzywy kłącza – doskonałym lekarstwem na przewlekły kaszel, po prostu trzeba je drobno pokroić i ugotować w słodkiej wodzie. Przyjmować tego leku jest konieczne, kilka razy dziennie.

Rosół z pokrzywy traktuje zapalenia i chorób układu moczowo-płciowego, śledziony, wątroby, choroby woreczka. Z reguły jest to przewidziane dla tych, którzy mają wysoki poziom cukru we krwi. Roślina ta ma łagodny środek przeczyszczający wpływ na ludzki organizm, więc jest to szczególnie pomocne dla tych, którzy są lekarz przepisał leki moczopędne.

Pokrzywy popularnie stosowany jako środek znieczulający, co pomaga nawet najbardziej dotkliwy ból.

Herbaty lub bulionu pokrzywy bardzo pomocne w infekcjach bakteryjnych i wirusy: wystarczy parzyć świeże lub suszone liście tej rośliny w wrzącej wody i pić przez cały dzień.

W niektórych krajach europejskich, napar z pokrzywy jest uważany za doskonały środek do mycia włosów. Receptura tego naturalnego „mydła” jest bardzo prosta stu gramów liści wlać 500 ml ocet i wodę, wrzenia przez pół godziny i przesączono.

Tradycyjnych uzdrowicieli powiedzieć, że przerywany tarcie pokrzywy w skórę głowy i włosy sprawia, że zdrowsze włosy grubsze, a także przyczynia się do regeneracji ścinać włosy, zapobiega silne wydzielin gruczołów, powstawaniu łupieżu i wypadania włosów.

Nicea pokrzywy od czasu do czasu, aby przepłukać usta – chroni usta i zęby przed zakażeniem.

Wiele kobiet zbliżających miesiączki uczucia dyskomfortu, dyskomfort, biorąc pod uwagę jej naturalnego stanu. Pod wieloma względami mają rację – to jest dużo płci żeńskiej, jednak złagodzić dyskomfort pomaga pokrzywa, która, między innymi, również zmniejsza krwawienie.

Bulion pokrzywy miesiączka dawna najpopularniejszy z środków ludowej. Jeśli kobieta ma ciężkie miesiączki lub innego krwawienia, trzeba wziąć płynny ekstrakt lub sok z pokrzywy, która zwężenie naczyń krwionośnych, dźwięk mięśnie macicy.

Jeśli regularnie, co najmniej kilka tygodni, aby wziąć płynny ekstrakt z pokrzywy, oprócz efektu hemostazy normalizuje cykl miesięczny.

Pokrzywa jest wyznaczony jako pomocniczy środek na mięśniaki macicy.

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich innych ziół, pokrzywa ma swoje przeciwwskazania: niemożliwe jest korzystanie z tych ludzi, którzy mają wysoką krzepliwość krwi.