746 Shares 7929 views

Jak leczyć otwartego złamania nogi

Otwarte złamanie jest poważne uszkodzenie kości, która towarzyszy zniszczenie i otaczających tkanek miękkich. Zwykle integralność kości zaburzone upadku, działanie mechaniczne, nadmierne obciążenie na określonej części ciała.

Istnieją specyficzne cechy, które charakteryzują otwarte złamania. Przede wszystkim, objawy różnią się w zależności od miejsca lokalizacji. Na przykład, złamanie kości długich istnieje znaczne skrócenie chorej kończyny, jest ostry ból i zwiększona mobilność w strefie złamania. Jeśli nagrany otwartego złamania rzepki, to osoba pęcznieje tego obszaru z powodu obrzęku i krwotoku, w podziale funkcji wsparcia ciała, niemożliwe jest gładko zgiąć lub wyprostować nogę. Na przełomie stóp pojawia się również obrzęki i wzrost wielkości, ból podczas ruchu.

Oczywiście, otwartą złamania nóg wymaga natychmiastowego udzielania pomocy medycznej ofiarom. Na tym zależy ostateczny wynik leczenia i odzyskiwania uszkodzonych kości. Przede wszystkim, powinniśmy zmniejszyć ból za pomocą leków przeciwbólowych. Następnie należy zapewnić spokój i ciszę uszkodzonej kończyny. Aby to zrobić, wskazane jest, aby korzystać z różnych materiałów, w zasięgu ręki, jeśli istnieje specjalny autobus. Ten listwy drewniane, laski, tektura i inne gęste materiały, które pomogą naprawić złamaną nogę. Na przykład, jeśli ktoś dostał otwartego złamania kości piszczelowej, opona jest stosowana do uszkodzonego obszaru. Ważne jest, aby to naprawić za pomocą konwencjonalnych opatrunków lub pasków czystą szmatką. Należy zauważyć, że opona jest stosowana tylko na gołej kończyny, wstępne leczenie otwarte złamanie środki dezynfekcyjne i antyseptyczne (jod, alkohol, woda kolońska, streptocid), która pozwala wyeliminować możliwość zakażenia do rany. W żadnym wypadku nie należy wykonywać niezależne ustawienie kości w domu, trzeba naprawić kończynę w pozycji, w której się znajduje po urazie.

Bardzo często ofiarą istnieje silne krwawienie, co powinno być, aby zatrzymać w czasie, aby zapobiec dużej utraty krwi. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest narzucenie napięty opaski lub bandaża. Wstępne ustalenia charakteru krwawienia. Jest żylnych i tętniczych. Tętnicze krwi jest jasny kolor czerwony, a wynika naciska. Aby temu zapobiec, trzeba peredavit tętnicę powyżej strefy uszkodzenia do 1-1,5 godziny. Krew żylną ciemno czerwony i następuje ciągły strumień. W tym przypadku zastosowano opatrunek poniżej uszkodzonego obszaru.

Po pierwszej pomocy , należy natychmiast skontaktować się z ekspertami, jak należy prawidłowo ustawić położenie szczątków kości dla prawidłowego koalescencji. Obecnie, różne elementy metalowe (talerze, gwoździe), które mogą przyspieszać proces gojenia i regeneracji.

Najczęstsze powikłania po otrzymaniu otwartego złamania są zaburzenia krążenia i funkcji kończyny silnika. Ponadto duże znaczenie ma wiek pacjenta, ponieważ w młodym wieku kość goi się szybciej niż osób starszych. Przez lata wymywa wapnia z kości, a oni stają się bardziej kruche, co prowadzi do zwiększonej możliwości uszkodzenia, nawet gdy niewielki wpływ lub nacisk na kości. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym, szczególnie w zimie na śliskiej nawierzchni.