367 Shares 7012 views

Hojność winorośli lub porzeczek – co to jest?

W czasach starożytnych winorośli dozowane swoje bogactwo ogrodników, którzy uprawianych go z miłością i podziwem. Winogrona – roślina, która jest podatna na dbałością człowieka. Z biegiem czasu, dzięki staraniom winiarzy, ta kultura ciepłolubne rozprzestrzenił się na całym świecie. Jednak pomimo swojej popularności, winogron jest nadal drogie produkt, niedostępny w żądanej ilości większość ludności.


Rosną winogrona – to nie jest łatwe, ale zainwestowane pracy jest rezultatem. Takie powszechne stosowanie ma już drzewo pojedynczy owoc. Winogrona używane w postaci świeżej, że konserwy, marynowane, gotowane z niego sok, wino i sprawiają, że rodzynki.

Porzeczka – co to jest?

Wiele spotykają się w imię receptur wypieku, ale nie wiem, co to „zwierzę”. Porzeczki są nazywane małe czarne rodzynki niezaziarniony. Jego głównym celem – przyprawa lub składnikiem pieczenia. Porzeczki, jak wszystkie wysuszone, ma wiele przydatnych właściwości, a jego zawartość kalorii jest 224 kcal na 100 gramów.

Jest często mylony z porzeczek irgu, choć nie mają nic wspólnego. Rodzynki porzeczki uzyskać od specjalnej pestek winogron. Chociaż nasion to nadal istnieje, ale są one bardzo miękkie i prawie nie czuł, a znany jest porzeczki. Co to jest, odkryliśmy, i teraz wiem jak dostać rodzynki.

Jak zrobić rodzynek winogron?

Do produkcji rodzynek niezaziarnionego używanych i bardzo słodkich winogron. Poziom zawartości cukru w nim zwiększa samych lokatorów. 20 dni przed zbiorów roślin podlewania zatrzymany. W tym samym czasie część liścia usunięto i przeprowadzono Bicie łodyg. Pod koniec 20 dni, pod warunkiem, że pogoda jest sucha, a rano rosa wyschnięciu rozpocząć zbieranie. Następnie zawieszony klastra i wysuszono, otrzymując rodzynek.

Porozmawiajmy o winogron porzeczki rosyjsku

Mamy słowo „porzeczka” zwane małe czarne rodzynki i porzeczki winogron Rosyjskiej, jak również czarne porzeczki. Ponadto, jak wspomniano powyżej, jest często nazywany irgoy, to nieporozumienie rozprzestrzeniać między jedną trzecią ludności byłego ZSRR.

Winogrona porzeczki rosyjskie została uruchomiona za pomocą krzyżowania odmian świtu Black and Sultana. W rezultacie otrzymuje się przez energiczne roślin, które wytwarza się z dobrą wydajnością. Różnorodność odnosi się do wcześnie, jako pierwszy zebranego plonu pod koniec lipca. Sadzonki winogron oraz korzenia.

Charakterystyka odmian porzeczki rosyjskim

Jest to odmiany odporne na zimno. Rosyjski porzeczka ma pąki owocowych, które nie zamarzają nawet przy -28 ° C W niektórych regionach, winogrona są pozostawione zimują pod śniegiem.

Liście winogron są duże, rozcięta wzdłuż żyły są braki. Kiście rosną małej wielkości, o wadze nie więcej niż 200 gramów i ma kształt stożkowy. Jagody są małe – o masie 1-2 gramów, złoty kolor. Dzieci bardzo lubią tej odmiany winogron na brak nasion i bardzo słodkim smaku. Aby zwiększyć rozmiar jagód i winogron, używane gibberelin.

W celu ochrony upraw przed szkodnikami, krzew pokryty drobnych oczkach przed rozpoczęciem zbiorów. Już dojrzałe kiście są zawieszone do krzewu aż do jesieni, w tym samym czasie bez utraty właściwości smakowe.

W jaki sposób mogę korzystać z tego winogron?

Istnieje błędne przekonanie dotyczące jakości rosyjskich porzeczki – to jagody z których robią tylko rodzynki. Jednak dużo więcej opcji. Jest często stosowany w postaci świeżej, ponieważ zawiera wiele cennych substancji z tego winogron jest często gotować pyszne kompoty i sprawiają, że wino, choć napój ten daje bardzo słodkie. Ponadto powstałe rodzynki są aktywnie wykorzystywane do pieczenia i dodać do płatków śniadaniowych.

Jak suszone winogrona?

Istnieje wiele sposobów suszenia winogron, ale nie wszystkie z nich mogą być używane w domu. Aby włączyć soczyste jagody w rodzynki, najlepiej jest użyć suszenie słonecznej powietrza. Winogrona są sortowane i rozprzestrzeniać się na drewnianych lub plastikowych tackach, pokryte papierem i pozostawić w przewiewnym miejscu w słońcu. Głównie wykorzystywane do tych celów werandę lub balkon. Podczas suszenia musi być okresowo obracany klastrze dla lepszego suszenia. Więc nie pozwól fermentacji i rozkładu. Klastry trzeba obrócić co najmniej raz na trzy dni. Kiedy pogoda jest dobra i właściwa technika w miesiącu otrzymasz gotowy do spożycia rodzynki. Przechowywać należy w chłodnym i ciemnym miejscu, zawinięte w papier.

Inna metoda polega na stosowaniu suszenia. Może być stosowany do znacznie przyspieszyć ten proces. Jest to ważne, jeśli zdecydujesz się przygotować dużo rodzynek, a pogoda nie pozwala na to. Sposób ten zakłada jednorodny przepływ i rozkład gorącego powietrza do suszenia. Szybkość procedur zależy od pojemności urządzenia i jego specyfikacji. Średnio w pierwszym etapie suszenia temperaturze 60-70 ° wystarcza, a ostatni – 40-50 stopni. Zatem jedna partia rodzynek będzie gotowy w ciągu 1-2 dni.

Istnieje błędne przekonanie o błędne odmian winogron rosyjski porzeczki – zakład, że jest kapryśna, trudno się rozwijać. Zastosowania tej wiedzy w praktyce, widać absurdalność tego stwierdzenia.