597 Shares 3266 views

Jak rysować ptaki: A Practical Guide

Nauczanie dziecka do rysowania, nieuchronnie musi stawić czoła potrzebę przedstawiają ptaka. A jeśli dziecko musiał zapoznać się z rosyjskiej bajki ludowej, na pewno poprosić o jak narysować Firebird. Rodzice, którzy nie mogą rysować, będzie musiał spróbować. Chociaż, w zasadzie, nic szczególnie trudno narysować ptaka, no. Można to zrobić, i kolory, ale po pierwsze to chyba lepiej, aby nauczyć się rysować ptaki ołówek. Niech obraz okaże się niezbyt jasny i kolorowy, ale będzie w stanie wykonać rysunek zakresu i urok.

Przede wszystkim, trzeba narysować owal w środku arkusza. Te wymiary są określone przez oko – należy pamiętać, że będzie to ciało drobiu, tak że owalne wielkość określa rozmiar ptaków. W dolnej części owalnych uwagę trójkąta. Jeśli wyciągnąć wrona, kruk, wróbel, titmouse lub inne krótkie bielik ptaka przedstawicieli rodzin, trójkąt będzie niewielki. Dla Firebird, papugi i pawie trójkąt będzie potrzebował znacznie dłuższe i bardziej bujne. Następnie owalny dorisovyvat dwie linie, łuki, które później zostaną rozszerzone skrzydła.

Jak rysować ptaki, tak aby uzyskać realistyczne? To proste. Musimy tylko uniknąć nieporozumień w ilościach i proporcjach. W tym celu, następnym krokiem dorisovyvat skrzydła pod spodem zrobić. Rezultatem jest dwa liście. Kształt skrzydeł wszystkich ptaków, co do zasady, podobnych, ale różnych rozmiarach. Ale muszą być w każdym przypadku więcej niż ciało.

Teraz wyciągnąć głowę ptaka. Jak rysować ptaki najłatwiejsze? Z pomocą tych samych owali. Z tego owalu jest rysowany nad ciałem przyszłego ptaka, aw środku jest kontur oka (jeśli ptak przechylił głowę i patrząc jednym okiem lub kontury dwóch, jeśli wygląda po prawej). Następny wyciągnąć dziób. W Firebird, w przeciwieństwie do, powiedzmy, z flamingów, że jest mały, więc – prostym zadaniem. Tylko muszą być zgodne ze wszystkimi niezbędnymi proporcjach, jak wspomniano wcześniej.

Jak rysować ptaki na? Z pomocą pióra rysunku. Są one wykonane na obrysie skrzydeł i ogona. Następnie dodać pozostałe części rysunku. Zakończenie procesu nie będzie zbyt trudne. Po pierwsze, trzeba usunąć wszystkie z konturem i liniami środkowymi, które są tak przydatne w podręczny. Następnie, wiedząc, jak rysować ptaki, wykonane tracings konturów głowy, piersi, plecy, skrzydła i ogon (nie dotyka jedynie dolna część). Pióra konturów, tak aby zostały one rozciągnięte i rozcieńczalnik w górnej rozciągającej się w dół.

Ostatni etap – wyciągnąć łapy, pazury są planowane, sporządzony małych piór na brzuchu i pod skrzydłami ptak. Muszą być jak dół i dać postać miękkość i lekkość. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć ogon. Trzeba zwrócić i zarys dekoracji na piór, więc barwienia Firebird lub pawia, gdy jest on sporządzony. Wszystko! Pozostaje tylko usunąć wszystkie niepotrzebne linie i zbędnego cieniowania. Obraz jest gotowy. Oto jak rysować ptaki mogą być łatwo i dość szybko.

Jedyną rzeczą, którą warto pamiętać – jest proporcja różnych ptaków. W dużych zwierząt dłuższe skrzydła i większe uderzająco pierze. U młodych ptaków, są one znacznie mniejsze i mniej widoczne pióra wzór. I, oczywiście, ważne, aby wybrać kolory. Dla Firebird musiał użyć całą paletę tak, że okazało się całkiem interesujący i barwny. I, na przykład, wrona lub kurczaka będą wykonywane tylko 2-3 kolorów.