457 Shares 8092 views

Zapalenie oskrzelików u dzieci: objawy i leczenie

Zapalenie oskrzelików u dzieci występuje w wyniku komplikacji związanych z chorobami takimi jak SARS i grypy. Choroba ta jest najczęściej narażone dzieci do jednego roku. Czy szczyt infekcji – od drugiego do szóstego miesięcy. Powód jest dość prosty – system immunologiczny nie jest wystarczająco silne, aby wytrzymać wszystkie wirusy. Raz w organizmie, infekcja trafia do oskrzelików.


Pierwsze znaki ostrzegawcze

Jeśli zapalenie oskrzelików u dzieci, objawy mogą być znalezione są:

 • spazmatyczny kaszel, aw niektórych przypadkach jest ona sucha;
 • temperatura ciała nie wzrasta silnie;
 • podczas oddychania pojawiają się gwizdy dźwięki;
 • obecnych lub katar, wręcz przeciwnie, założony.

Choroba rozwija się szybko, a jeśli w tym czasie nic się nie dzieje, nie może być powikłaniem w postaci niewydolności oddechowej.

Jak rozpoznać chorobę?

Podejrzewa się, że zapalenie oskrzelików u małych dzieci może być potwierdzona przez taki prosty sposób. Z tyłu ucha dziecka do wykonania, a jeśli słyszalne bulgotanie, to prawdopodobnie oznacza, że diagnoza jest potwierdzona. Warto zauważyć, że nie jest to koniecznie obecność częste ataki kaszlu i wysokiej temperatury.

Ostre zapalenie oskrzelików: Objawy

Na przeziębienie leczenie nie daje dodatni wynik na długi czas? Może ta objawia ostre zapalenie oskrzelików u dzieci. Jej objawy:

 • zmniejszony apetyt lub nawet utracone;
 • blada skóra, a w niektórych miejscach pojawia sinica;
 • niewydolność picia wody i żywności odwodnienie może nastąpić, objawy obejmują: zmniejszenie moczu, obecność suchości w ustach podczas płaczu łez, puls przyspiesza;
 • dziecko jest bardziej nastrojowy, rozdrażnienie, nie śpi;
 • temperatura ciała wzrasta, ale tylko nieznacznie;
 • Obecność suchego kaszlu, czasem z niewielką ilością plwociny;
 • nie może być duszność – dźwięki powstają kryahtyaschie i jęcząc, nozdrza, skrzynia chowa się trochę silniejszy, wymawiane duszność;
 • w bardziej złożonych przypadkach można zatrzymać oddech;
 • Powikłania oddech występuje więcej niż 70 razy na minutę;
 • Po badaniu lekarz może zdiagnozować wyraźne trzaski;
 • badaniu krwi wskazuje, że wskaźnik szybkości sedymentacji erytrocytów i leukocytów obniżona.

Ważne jest, aby nie popełniać błędów!

Zapalenie oskrzelików u dzieci charakteryzująca się niewydolnością oddechową, która w przypadku ciężkiej postaci może spowodować uduszenie. W tym przypadku pilnie potrzebują opieki medycznej, ale niekoniecznie kwalifikowany, ponieważ zdarzają się przypadki, że choroba jest mylona z astmatyczne zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc z zespołem obturacyjnego.

Warunki dla małych pacjentów

O ile lekarz nie nadszedł jeszcze, konieczne jest, aby stworzyć wszystkie warunki, tak aby nie zaostrzać poważny stan dziecka. Aby to zrobić, trzeba przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

 1. Powietrze w pomieszczeniu nie powinny być gorące i suche, gdyż powoduje suszenie śluzowych i obfite pocenie się, że jest obarczona szybkiej utraty wilgoci ciała. Temperatura nie powinna być wyższa niż 20 stopni i wilgotności – od 50 do 70 procent.
 2. Jest to konieczne, aby zapewnić mnóstwo dzieci spożycia płynów. Noworodki często powinno doprowadzić do jego piersi, a starsi dają napoje mogą wypić. To musi być zrobione, aby zapobiec odwodnieniu organizmu dziecka.

Zabrania się wykonywania tych czynności

W takich przypadkach, jest surowo zabronione, aby wziąć pomocy takich metod w domu:

 • prowadzi fizjoterapię w klatce piersiowej;
 • do gorącego inhalacji;
 • używać żadnych leków bez wizytę u lekarza.

zarostowe zapalenie oskrzelików: Objawy

Co może się zdarzyć, gdy ostra postać choroby zacząć? Można oglądać zarostowe zapalenie oskrzelików u dzieci. Oznacza to, że małe oskrzeli i oskrzelików uciskać, a następnie jest naruszenie płucnego przepływu krwi. Po pewnym czasie, mogą rozwinąć procesy patologiczne płuc i choroby płuc, serca.

Rozpoznać chorobę pomoże następujące objawy:

 • Występowanie nieproduktywnych suchym kaszlem, który towarzyszy niewielkie ilości plwociny;
 • duszność nie tylko po wysiłku fizycznym, ale również (z postępującą chorobą) w stanie spokoju;
 • Można wyróżnić mokrej świszczący oddech, oddech jak świszczący oddech.

Takie objawy mogą być obserwowane przez długi czas – nawet więcej niż sześć miesięcy.

Zapalenie oskrzelików u dzieci, zwłaszcza małych, są bardzo rozpowszechnione. Idzie na równi z zapaleniem płuc, który jest również jednym z powikłań SARS. Niemowlęta z rozpoznaniem natychmiast wysłany do szpitala. Ale z wcześniaków, a także dzieci, które miały wad wrodzonych serca i oskrzelowo, ryzykując odwodnienie i niedotlenienie, skomplikowany. W niektórych przypadkach kończy się to śmiercią.

Sposoby leczenia

Gdy nie ma zapalenie oskrzelików u dzieci leczonych może trwać dłużej niż miesiąc. Aby to zrobić, należy użyć kilku technik:

 1. Terapia rehydratacji, co oznacza zakończenie roztwory glukozy i solanką ciała dziecka. Można to zrobić zarówno dożylnie i doustnie. Jest prowadzone w tych przypadkach, kiedy potrzebują opieki w nagłych wypadkach.
 2. Przeprowadzić środków nadzwyczajnych, gdy nie jest niewydolność oddechowa. W tym przypadku, maska i kwasem, a wdychanie leku, których działania przyczyniają się do usuwania ataku uduszenie.
 3. Stosować środki przeciwwirusowe zostały wirusowo występuje choroba. Podstawą leków w większości przypadków jest interferon.

Surowce

Gdy w tym stadium choroby są również zakażenia bakteryjne, które zawierają pneumokokowych lub Strep, antybiotyki zwykle w następujący sposób:

 • "Amoxiclav".
 • "Macropen".
 • "Sumamed".
 • "Augmentin".
 • „Amosin” i wiele innych.

Aby usunąć obrzęk oskrzeli i łatwość oddychania Lekarze przepisujący lek leki przeciwhistaminowe.

przewlekłe zapalenie oskrzelików

Sama w sobie, że choroba rozwija się bardzo szybko. Mimo, że objawy mogą być obecne przez co najmniej pięć miesięcy. Wynikiem będzie albo do pełnej sprawności, czy też wzrośnie do przewlekłego zapalenia oskrzelików u dzieci. Jest ona podzielona na kilka postaci procesów zapalnych:

 • zapalenie oskrzelików;
 • pęcherzykowy;
 • oddechowego.

Zapalenie może być również takiego rodzaju:

 • constrictive;
 • proliferacyjną.

Skurczową (lub grzbiet) charakteryzuje się tym, że stopniowo rośnie tkanki włóknistej pomiędzy warstwami mięśni i epitelievym i oskrzelików. Po pewnym czasie, nie tylko zawęża światło, ale również może całkowicie zamknąć. budowa dróg oddechowych nie jest tak plastyczny, co może prowadzić do rozedmy płuc i niewydolności oddechowej.

Proliferacyjnych, znamienny tym, że uszkodzenie błony śluzowej i pojawiają ziarniakowe i tkankę łączną – cielęcej Masson. Oddechowego oddzielone znacznie zmniejsza jego zdolność przenikania i zewnętrzny oddychania jest zakłócony.

Leczenie chorób przewlekłych

Przewlekłe zarostowe zapalenie oskrzelików u dzieci leczonych na dwa sposoby:

 • stosowanie leków;
 • pomocniczy.

W pierwszym przykładzie wykonania, można podawać leki mukolityczne, leki rozszerzające oskrzela lub leki wykrztuśne. Jeśli istnieje bakteryjne zapalenie charakteru, a następnie także do tego wszystkiego – a nawet antybiotyki.

Do terapii wspomagającej obejmują masaż w klatce piersiowej, ćwiczenia oddechowe, fizjoterapię, klimatoterapia, Speleoterapia i fizjoterapia.

Efekty

Jeśli nie było zapalenie oskrzelików u małych dzieci, konsekwencje mogą być bardzo różne (tak jest w przypadku, gdy nie było w odpowiednim czasie leczenia). Teraz będziemy patrzeć na nich

 1. zapalenie płuc. Uderzające jest w tkankach układu oddechowego, wynik jest ciężka kaszel. Choroba taka występuje, gdy w zaawansowanym stadium, może towarzyszyć małym ogniu. Komplikacje z procesem oddychania są często obserwowane. Jeśli ta sprawa nie jest do podjęcia kuracji antybiotykowej, jest obarczona powikłaniami nawet bardziej katastrofalne.
 2. Oskrzeli. Proces ten charakteryzuje się tym, że rozszerzenie i dalsze szkody ścian oskrzeli.
 3. Niewydolność serca i układu oddechowego. W związku z chorobą jest zakłócony wymiany gazowej, a większość narządów wewnętrznych nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. To przede wszystkim wpływa na mięsień sercowy. W rezultacie organizm przepracowany, a krew nie krąży w organizmie niezbędnych do objętości. A to z kolei negatywnie wpływa na systemy ciała dzieci wydajności i innych narządów i.
 4. Zapalenie oskrzeli w postaci przewlekłej. Nieleczony, konsekwencje mogą być poważne. W tym przypadku większą rolę odgrywa takich zagrożeń, takich jak kurz, gazów i różnych alergenów.
 5. Astma, która porusza się z zaawansowanym stadium alergicznego zapalenia oskrzeli. Dla choroby charakteryzuje obrzęk śluzówki i okresowe spam. To konsekwencja oskrzelików jest niebezpieczne, ponieważ istnieją ataki duszności.
 6. Rozedma płuc. Efekt ten u dzieci jest niezwykle rzadkie. Charakteryzuje się ona tym, że wymiany gazowej w płucach jest uszkodzony i ich elastyczności. We wczesnych stadiach objawia się dusznością w zimnie. Ale jeśli jest pogorszenie, a następnie w każdej innej porze roku.
 7. Niedrożność oskrzeli. Charakteryzuje spodnie, które towarzyszy zaburzenia wydechu. Dziecko nie udaje się całkowicie wydech jak oddycha ponownie. W wyniku tego, akumulacja tych reszt powoduje wysokie ciśnienie krwi.
 8. Ale konsekwencją jest rzadkim serce płucne. To prowokuje stałe wysokie ciśnienie krwi. W wyniku upośledzenia wymiany gazowej, dziecko nie jest w stanie nic zrobić z wysiłkiem fizycznym.

Doradztwo w zakresie zapobiegania chorobom

Do oskrzelików u dzieci nie powstają, musimy starać się chronić je przed kontaktem z już chorymi dziećmi. Nie należy też ignorować aktywność anty-wirusowe, odpuszczanie procedury i właściwe wykorzystanie pożywienia.

Pożądane jest, aby stworzyć życie hipoalergiczny, ponieważ alergie i zapalenie oskrzelików wiele wspólnego. Nie zapomnij, aby śledzić nosogardła dziecka. Konieczne jest, aby było zawsze czyste, i nie było żadnych klastry.