111 Shares 8267 views

Szukaj bezpieczny – Filtr niechcianych materiałów

Safe Search – przydatna opcja we współczesnym świecie. Aplikacje mobilne i przeglądarek komputerowych można całkowicie wykluczyć z materiału wyszukiwania wątpliwej treści. Wszystko, co jest zaznaczone 18+ i tylko pozwolono zobaczyć dorosłych, znika automatycznie. Jednak ta troska o nasz psychologiczny, aw niektórych przypadkach, zdrowia psychicznego nie jest dla każdego. To, że jest to bardzo potrzebne, aby znaleźć materiał, który jest całkowicie usunięty z ustawieniami bezpieczeństwa wyszukiwarek.


Opieki nad dziećmi

Jego pojawienie się tej funkcji, przede wszystkim, jest zobowiązany do dużych firm. Ciągłe pozwy o odszkodowanie moralnych, zarzuty podżegania do nienawiści etnicznej, antysemityzmu, rasizmu i homofobii, nawet – to wszystko przeszkadza do głównych dostawców usług internetowych. Safe Search – najprostsze rozwiązanie, przy czym wszystkie te problemy, firmy zniknęły same.

W pierwszej kolejności taki system, aby chronić dzieci przed oglądaniem nieodpowiednich treści. Należą do nich nie tylko wyraźny materiału, lecz także sceny przemocy, aw niektórych przypadkach nawet propagandy politycznej. Takie materiały nie są tak ukryte, są one całkowicie usunięte z wyszukiwania. Dopóki włączony jest tryb bezpiecznego wyszukiwania, nic nie zatrzymując się tylko dzieci otrzymują rzetelne informacje.

Istnieje wiele odmian tej funkcji. Bezpieczne wyszukiwanie jest zintegrowany samych programów. Począwszy od sieci społecznych, a kończąc głównych przeglądarek. On jest wszędzie jest inna i ma inne progi rygoru. Niektóre aplikacje nie pozwalają nawet na scenę wraz z pojawieniem się broni, podczas gdy inni ukryć tylko materiały erotyczne. To jest absolutnie żadną tajemnicą materiał zawierający sceny przemocy.

Jak dbać o Dorośli

Tworzenie algorytmów, które nie byłyby możliwe, aby wyłączyć – bardzo zły pomysł. SafeSearch jest przeznaczony przede wszystkim do ochrony dzieci przed wątpliwej informacji. W tym samym czasie wykonuje nieprzyjemny uciążliwość dla dorosłych. Program nie jest w stanie zrozumieć, wiek osoby w jego poszukiwaniu. Ale szczęśliwie wykazanie mechanizmu dezaktywacji jego pierwsze żądanie, „Jak wyłączyć bezpieczne wyszukiwanie?” Całkowicie wyłączyć ochrona ta nie zawsze jest to konieczne. Niektóre programy pozwalają zmieniać stopień filtracji. Innymi słowy, użytkownik może określić, jaki rodzaj materiału wyglądać. Znany w wyszukiwarce Google i przeglądarek internetowych na tej samej firmy można określić stopień filtracji. Użytkownik może wybrać ścisłego filtrowania lub umiarkowane. Ważne jest, aby zrozumieć, że znaczna ilość materiału wciąż sączy się i znika.

Dla tych, którzy nie są w pełni zadowoleni z filtrowaniem, to może i nie odbiera. W tym przypadku będzie na wystawie cała objętość wynikach wyszukiwania żądanych przez użytkownika.

Safe Search – różnica tkwi w szczegółach

Funkcją materiału filtrującego jest obecny w każdej większej sieci społecznej i każdy szanujący się przeglądarki. Co więcej, dokładnie taka sama opcja istnieje w mobilnych wersjach popularnych aplikacji. Nawet w tych, które są tworzone przez innych deweloperów. Jednak zawsze wygląda i działa inaczej. Jak usunąć całkowicie bezpieczne wyszukiwanie? Jednej odpowiedzi na to pytanie nie istnieje. Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie chcesz wyłączyć filtrowanie treści. Rosyjska sieć społeczną „VKontakte” po prostu przejść do Ustawienia wyszukiwania i usunąć odpowiednie pole wyboru. Wyszukiwarka Google i przeglądarka z firmy mogą również przejść do Ustawienia, a następnie wybrać jedną z trzech opcji:

  • umiarkowane filtrowanie;
  • Ścisłe filtrowanie;
  • całkowicie wyłączyć filtrowanie.

zaawansowane aplikacje

Coraz częściej słyszałem o zamiarze spółki do całkowitego usunięcia możliwość wyłączenia bezpiecznego wyszukiwania. Zwłaszcza takie pozycje są wzmacniane w rosyjskich spółek. Wersja komputerowa sieci społecznych „VKontakte” nie ma już możliwości wyłączenia filtra. Można to obejść, ale będzie musiał przepisać niektóre kodu samodzielnie. Na tym, nie wszyscy są gotowi.

Z pomocą urządzeń mobilnych. Wszelkie filtry i cenzura są wyłączone na „Android” -smartfonah. W tym przypadku żadne problemy. W przypadku, gdy Oficjalna aplikacja Nigdy usunąć filtr, można pobrać nieoficjalną rozszerzonym.

Na innych mobilnych systemów operacyjnych, można zrobić to samo, w tym czystego i bezpiecznego wyszukiwania. IPhone działa również na innym systemie i powoduje więcej kłopotów. Użytkownik będzie musiał spędzić trochę więcej czasu, aby znaleźć, ale algorytm jest taki sam tutaj. Jeśli nie można wyłączyć cenzurę w oficjalnej aplikacji, zawsze można pobrać nieoficjalnych rozszerzone możliwości.