639 Shares 3498 views

Romantyczny chaos. Stolicą Rumunii jest Bukareszt

Stolica Rumunii – tajemnicze i mistyczne miasto Bukaresztu – jest zakryta w wielu legendach i legendach, a także samej Rumunii. Stolica nieustannie gromadzi turystów z całego świata, którzy starają się odwiedzić Bukareszt z różnych powodów. Po pierwsze, pociągająca energia hrabia Dracula czasami zachęca podróżnych do zatrzymania się przez Bukareszt. Po drugie, perspektywa wypróbowania wielu win w samym sercu produkcji wina i łączenia się z wykwintnymi potrawami przyciąga wielu turystów. Po trzecie, stolica Rumunii została nazwana najbardziej dogodnym miastem na skromną podróż budżetową, która nie może jednak cieszyć się z poszukiwaczy nowych wrażeń przy ograniczonych zasobach finansowych.

Co turystów wyobrażają sobie odwiedzić Bukareszt? Centrum kulturalne i historyczne lub tętniąca życiem metropolia? Z pewnością można powiedzieć, że stolica Rumunii jest mieszanym miastem. Możesz zrozumieć Bukareszt tylko przez kilka dni w nim, lub, lepiej, tygodnie. Pierwsze wrażenie nic ci nie powiedzie o tym zdumiewającym i tajemniczym mieście, miłości od pierwszego wejrzenia do Bukaresztu nie nastąpi. Ale to na lepsze: wędrując po ruchliwych ulicach i ulicach, odwiedzając najbardziej wybitne zabytki, odwiedzając kawiarnię z kuchnią narodową, spotkać się z miejscowymi ludźmi – poznanie miasta przyniesie Ci tyle radości!

Bukareszt jest specjalną stolicą. Rumunia wybrała jako swojego międzynarodowego przedstawiciela miasto, w którym nie ma jasnej struktury, poprawnych ulic, oszczędności przestrzeni. W Bukareszcie można łatwo znaleźć stare struktury architektoniczne, sąsiednie z nowoczesnymi budynkami, przytulne domy obok luksusowych i ozdobnych budynków w stylu rokokowym.

Patrząc na Bukareszt, możesz pomyśleć, że to nie jest miasto, ale całkowity chaos, niezrozumienie, bałagan. Jednak pierwsze wrażenie tutaj jest zwodnicze, to jest stolicą Rumunii: bezmyślna sterta budynków i zabytków architektury ukrywa w sobie nieuchwytny, dotykowy urok dużego centrum.

Wokół nazwy stolicy znajduje się wiele legend. Tak więc jeden z nich mówi, że w XIV wieku w Bukareszcie pasterzem Bucur, który zbudował kościół, wokół którego powstała wioska, później stając się słynną metropolią. W tłumaczeniu z języka rumuńskiego Bukareszt oznacza "miasto radości". To całkowicie odpowiada jego nazwie, ponieważ spotkasz tak wielu gościnnych ludzi, uśmiechów i radosnych twarzy, których nie znajdziesz gdzie indziej.

Wśród zabytków, w których słynna jest stolica Rumunii, można zobaczyć pałace (sprawiedliwość, królewska, prezydencka, batanui), muzeum sztuki, najstarszy budynek Narodowego Banku Polskiego, kościoły i klasztory (Kościół Patriarchalny, Kościół Reformowany, klasztor Antim) i oczywiście słynny Łuk Triumfalny .

Bukareszt nazywa się również "stolicą teatru". Teatr to styl życia, credo. Wiele ulic i teatrów klasycznych, wędrujących aktorów – to wszystko jest w stolicy Rumunii.

Aby zrozumieć życie i atmosferę stolicy Rumunii, musisz odwiedzić ją i poczuć się Bukareszt.