214 Shares 7198 views

Pogoda w Egipcie w styczniu. Zimowa pogoda w Egipcie

Plany dla większości osób planujących podróż do Egiptu, zależy od pogody w ośrodkach tego afrykańskiego kraju. Dedykowane do wakacji lub dni wydarzenie biznesowe nie powinny być zbyt słoneczny lub deszczowy. Szczególnie korzystne połączenie ciepła przy wysokiej wilgotności powietrza. Bardzo dobry, aby przejść w zimie w Egipcie. Pogoda w styczniu, jest zwykle łagodny. Zwykle, powietrze ogrzewa się do temperatury + 20 ° C, przez noc, może być tylko chłodny.

Nowy Rok i Boże Narodzenie pośpiechu odwiedza Egipt

miasta kurorcie Egipcie są bardzo popularne w miesiącach zimowych. Tu w grudniu i lutym przyszedł do rosyjskich turystów i mieszkańców krajów Europy Wschodniej, gdzie w tym czasie szalejących zimno, grząski zimno przeważa. Dzienna temperatura w północnej Afryce w grudniu i lutym rzadko spada poniżej +20 ° C chłodniejsza noc (+10 ° C). Zimowa pogoda w Egipcie jest odpowiedni do plaży i innych sportów.

Główne preferencje turystyczne:

  • ośrodki wypoczynkowe nad Morzem Czerwonym i na Półwyspie Synaj;
  • Zobaczyć światowej sławy zabytków w obszarach pustynnych na południu i zachodzie Kairu;
  • rejsy na niebieską wstążką Nilu;
  • odwiedzić miasto Asuan, Luxor.

Klimatyczny kontrastuje Egipt. Wybrzeża Morza Śródziemnego

Nie należy polegać na średniej temperatury w całym kraju dla tych, którzy pierwszy postanowiliśmy odwiedzić Egipt. Pogoda w styczniu, na wybrzeżu Morza Śródziemnego jest bardzo różni się od tej, która panuje w wewnętrznych obszarach pustynnych. pas ziemi na północy, gdzie miasto Aleksandrii i Port Said, znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego. Letnie dni są słoneczne, ale nie tak gorąco, zimą jest stosunkowo ciepły i wilgotny. Taki klimat jest często określany mianem „wiecznej wiosny”.

Ośrodki Egipt umożliwia pływanie dla prawie wszystkich miesięcy kalendarzowych, tylko małe dzieci i osoby starsze zima morze turyści czasami wydaje się wystarczająco ciepłe. Wodę ogrzano do temperatury 21 (styczeń). W Egipcie, u wybrzeży Aleksandrii i innych ośrodków śródziemnomorskiego sezon kąpielowy rozpoczyna się wiosną i trwa do października. Średnia temperatura w styczniu na północnym wybrzeżu jest +18 ° C.

Zimowa pogoda w Morzu Czerwonym

Główna strefa egipski kurort położony jest nad brzegiem Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego, w południowo-wschodniej części Półwyspu Synaj. Obszary te, jak również cała południowej i środkowej części kraju, znajduje się w strefie klimatu tropikalnego. Charakteryzuje się wysokimi temperaturami latem, ciepłe dni w zimie. Egipt w styczniu, daje dobre perspektywy dla ciekawych nurkowań na dnie Morza Czerwonego. Fani nurkowania i snorkelingu od dawna wybrany do swoich podwodnych wycieczkach lokalnych raf koralowych. W zimie woda jest czystsza i bardziej przejrzysta, wszystkie bogactwo podwodnego świata na pierwszy rzut oka.

Oddzielne dni stycznia może być fajne, ale jest ich niewielu, a ta zima, w umiarkowanych szerokościach geograficznych, nie zdarzają się w Egipcie. Ulewny deszcz, śnieg – to rzadkie zjawisko, a całkowita ilość wody wynosi tylko 100-250 mm rocznie. W tropikach, trudno jest zidentyfikować cztery pory roku, więc często mówią o dwóch sezonów: gorących i suchych, chłodnych i stosunkowo wilgotnych. Pierwszy rozpoczyna się w kwietniu i trwa do listopada. Zostaje zastąpiony przez strumień masy powietrza przychodzi oczekiwany chłód bardziej wytrącaniu. Styczeń – deszczowych miesięcy w roku, szczególnie na północnym wybrzeżu kraju (2-3 deszczu w ciągu miesiąca).

Pogoda w Egipcie. Grudzień, styczeń – idealny czas, aby pojechać na wakacje

W przeddzień zapotrzebowania katolicki Narodzenie i Nowy Rok za wycieczki w Egipcie rośnie. Po świętach Bożego Narodzenia spada do kwietnia. Niski sezon zaczyna się pod koniec listopada, ale trwa krócej niż jeden miesiąc. W zimie, oprócz wypoczynku na wybrzeżu, są popularne wycieczki kolebką cywilizacji faraonów. Zwiększenie przepływu turystów, którzy podróżują do w Gizie miasta Kair i Luksor, piramid.

Doświadczeni turyści w styczniu, skorzystać z okazji, aby odwiedzić atrakcji w Sahary i Górnym Egipcie, który jest dość gorąco w lecie. Aswan na południu w ciepłych stycznia – około +24 ° C, Powietrze ogrzewa się w obszarach pustynnych zimą do +25 ° C, kontrasty klimatyczne są odczuwalne zwłaszcza gdy dzień można chodzić w koszulce, a nocą – cieszyć się ciepłym kocem, ponieważ okna tylko +10 ° C.

Pogoda w Egipcie w styczniu, pustynnych wiatrów

Jednym z nieprzyjemnych cech zimy w Egipcie, można wywołać burze piaskowe. Pochodzą one z wnętrza Sahary, gdzie w styczniu temperatura w nocy wynosi około 0 ° C Pora piaskowe zaczyna się późną jesienią i trwa przez całą zimę. Goście przyjeżdżający w Egipcie, pogoda w styczniu może wydawać się niewygodne do reszty ze względu na chłód, który przynosi wiatr (+17 ° C). Ale jak tylko wyjdzie słońce znów staje się ciepły (do +28 ° C).

Pora Winds już wywiera negatywny wpływ w Hurghadzie i mniej odczuwalne w kurortach na półwyspie Synaj, bo Dahab i Sharm el-Sheikh są chronione przez pas wody Kanału Sueskiego i górskich szczytów.

Charakterystyka sezonu turystycznego w Egipcie

Ceny za noclegi w hotelach, wycieczki do wrażliwa na takie czynniki, jak wzrost lub spadek przepływu turystów do kraju. W Egipcie, najbardziej bezpośredni wpływ na preferencje gości zagranicznych i lokalnych mają pogodą i klimatem. Prawie w całym kraju od grudnia do lutego włącznie – sezonie, od czerwca do sierpnia – niski. Mniej widoczne wahania we wschodniej części wizyt i Kairze. Alexandria wybrzeże i kurorty Morza Czerwonego został wybrany nie tylko gości z północnej Europy. Mieszkańców i Arabów, którzy mieszkają w zlewni Zatoki Perskiej, wolą spędzać jest letnie wakacje.

Zimowa pogoda w Egipcie prezentuje czasami nieprzyjemnych niespodzianek. W Kairze, zimny wieczór, dzień jest pochmurny. Na wybrzeżu Morza Śródziemnego mogą pobierać deszcz. Plaże Półwyspu Synaj w styczniu nie wydaje się tak przyjazny, zarówno w sezonie aksamitu. Najlepszym sposobem – do spędzenia świąt noworocznych w Egipcie, a następnie przyjść ponownie jesienią.