846 Shares 9536 views

seks chromatyny

Często w pediatrii ginekologii i andrologii istnieje potrzeba przeprowadzenia badania genetycznego pacjenta. Metoda ta pozwala na bardziej wiarygodne, aby ustalić przyczynę choroby powstała, aby podnieść niezbędnego leczenia i określić prognozę w rozwoju choroby.


Płeć chromatyny – ważnym wskaźnikiem prawidłowego rozwoju seksualnego na poziomie komórkowym. Jego diagnoza jest niezbędna w przypadkach, gdy chodzi o nieprawidłowości w strukturze zewnętrznych narządów płciowych. Badanie prowadzono w sposób wykrywania chorób spowodowanych zaburzeniami chromosomalnymi w obecności zaburzeniami rozwoju płciowego. Powodem tego może służyć jako brak miesiączki u dziewcząt i niedorozwój jajników lub zmniejszyć ich funkcji u chłopców.

Płeć chromatyny został po raz pierwszy odkryty przez naukowca Johna. Bar w 1949 roku. Prowadzenie badań komórek nerwowych kotów, zauważył na obrzeżu formacji jądro chromatyny. Następnie, to ważna cecha żeńskich komórek somatycznych stwierdzono u większości przedstawicieli rzędu ssaków. Komórki te samce krwinki nie stwierdzono. Barr ciało jest składnikiem wszystkich komórek ciała kobiet. A w niektórych przypadkach ma rodzaj przydatków ( „pałeczki”). Somatycznych komórek – integralne części ciała ludzkiego. Należą do nich wszystkie komórki ciała z wyjątkiem gamet. To odkrycie pozwoliło rozszerzyć ideę metod determinacji płci u człowieka i ssaków.

Obecność żeńskich organów ciała Barr ze względu na obecność komórek somatycznych w dwóch X chromosomów. Ponadto aktywność ma tylko jeden z nich. Dlatego w komórkach kobiecych, zawsze istnieje ciało Barr. Ta teoria jest dodatkowo pozwoliło wykryć nieprawidłowości w rozwoju organizmu. Na przykład komórka w trzech chromosomów mają dwa łydki, cztery – trzy itp Diagnoza nieprawidłowego rozwoju komórek mogą być wykorzystane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Od 1953 roku, odkrycie to zostało szeroko stosowane w celu ustalenia dokładnej liczby chromosomów X u osób z zaburzeniami rozwojowymi.

chromatyny seksualnej lub Barr korpus z czarnej masy przypomina zaokrąglone, trójkątne lub w kształcie pręta, który znajduje się w pobliżu wewnętrznej powierzchni błony jądrowej. Ten aktywny chromosomu X, która jest o średnicy poniżej 1 mikrona. Wykrywanie ciał Barr w komórkach 10-12% badań wskazuje na pozytywny chromatyny seksualnej. materiał badawczy służy zwykle nabłonek błony śluzowej jamy ustnej (wewnętrznej powierzchni), pochwy, mieszki włosowe i płyn owodniowy. Jeśli liczba nie przekracza 5%, to pokazuje negatywny chromatyny seksualnej.

Płeć chromatyny powoduje różnice w międzyfazowych jąder u mężczyzn i kobiet. Jest to związane z cech funkcjonujących narządów systemów oraz ich strukturę. Barr korpusu ma dwa rodzaje: Y i X. Pierwszy przykład wykonania jest elementem konstrukcyjnym chromosomu Y i jest wykrywany głównie u mężczyzn. Dla tych celów fluorochromem za pomocą światła ultrafioletowego. X chromatyny (Barr ciała) – inaktywuje chromosom X. Jego wyłączenie następuje w pierwszych tygodniach rozwoju płodu i jest przechowywany w mitozę przez długi czas.

Należy zauważyć, że chromatyna seks – to dynamiczna struktura. To może się różnić w zależności od ogólnej kondycji organizmu i metabolizmu komórek. To z tego powodu, do przeprowadzenia badania nie jest zalecane podczas stosowania preparatów hormonalnych, w pierwszych dniach po urodzeniu, po zażyciu antybiotyków i innych leków.

Dziś obecność płci lekarzy chromatyny określić płeć genetyczną dziecka z rozpoznaniem różnych postaciach klinicznych gonad gonad i hermafrodytyzmu. Testy do identyfikacji składnik powszechnie stosowany w praktyce sądowej.