483 Shares 4218 views

Przeciwzapalne maści, kremy i żele


Zapalenie – zjawisko naturalne. To reakcja na negatywny wpływ na niego z zewnątrz. W ten sposób natura chroni nas przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów. Jednakże, z pogardą dla stanu pacjenta, może to mieć poważne konsekwencje dla niego.

Leczenie każdej choroby towarzyszy usunięcie objawów stanu zapalnego, a także zwalczania przyczyn chorobowych. Narzędzia używane w lokalnych zmian są kremy przeciwzapalne i żele. Produkcji takich leków, wiele firm farmaceutycznych. Służą one do stosowania zewnętrznego. W naszej pracy bierzemy pod uwagę ogólną charakterystykę i specyfikę tych leków.

maści przeciwzapalne i typy

Istnieje wiele leków przeciwzapalnych w postaci maści, żele i kremy. Obejmują one szereg komponentów. U większości pacjentów przepisane leczenie stosując niesteroidowe leki. Wśród nich są:

  • Voltaren.
  • Mikloks.
  • Nise.
  • Oftofen.
  • Celebrex i inni.

Ponadto żel przeciwzapalny, krem lub maść może być hormonalnej. Jest to bardzo potężne środki, których stosowanie jest praktykowane tylko pod warunkiem obiektywnej konieczności. Hormonalne leki są często stosowane w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci.

Leki dozowana w postaci kremów, żeli, normalnie bez recepty. Większość producentów opakowań czyli w cyny jednorazowych probówek z wąską szyjką i kapturek. Po otwarciu, lek nie powinien być przechowywany przez okres dłuższy niż 3 miesiące. Dla każdego leku ustala pewną trwałość.

Żele są zwykle przezroczyste, z lub bez cienia, mają specyficzny zapach, nie płynąć i szybko wchłania.

Maści są bardziej gęsta konsystencja i blisko do kremu. Mają inny kolor, zapach, mogą być sprzedawane nie tylko w polu, ale słoiki.

Narzędzia są przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu, z wilgocią. Leki powinny być szczelnie zamknięte, unikając kontaktu z otoczeniem.

wskazania

Przeciwzapalne, maści, żele i kremy są głównie stosowane zewnętrznie (ale nie jest do kategorii intervaginalnogo, doodbytniczo, a nawet podawanie doustne). Mogą być używane do łagodzenia stanów zapalnych:

  • dermatologiczny charakter;
  • stawów;
  • śluzu.

W każdym razie, mianowanie oznacza lekarz trzyma. W większości przypadków, maści wykorzystywane jako dodatkowe środki. Niektóre z nich mają nie tylko działanie przeciwzapalne, ale także przeciwbólowe, regeneracyjne właściwości. Większość maści przeciwzapalnych są liczne przeciwwskazania, oraz szereg skutków ubocznych. Powinny one być stosowane z dużą ostrożnością, biorąc pod uwagę indywidualne cechy komponentów i tolerancji organizmu pacjenta.

Przeciwwskazania

środki przeciwzapalne niesterydowe krem na bazie nie są zalecane w czasie ciąży i laktacji. Nie są one stosowane w leczeniu otwartych ran. Hormonalne preparaty zewnątrz zastosowanie nie jest wskazane dla osób z poważnymi reakcjami alergicznymi, jak również trądzik, zakaźnych uszkodzeń skóry, nowotworów.

Przestrogi

Jak wspomniano powyżej, spektrum działania i ilość rodzajów maści, które posiadają działanie przeciwzapalne, jest bardzo duża. Niezależny stosowanie może prowadzić do tragicznych skutków, a zatem musi być oddany do wyboru i należy skonsultować się z lekarzem w sprawie zasadności ich stosowania.