766 Shares 2674 views

Prosty przepis na ciasto „Praga” z mleka skondensowanego

Wiele produktów kulinarnych mają własną historię. „Praga” ciasto, krok po kroku receptury z mleka skondensowanego, który zostanie opisany poniżej, nie jest wyjątek. Po raz pierwszy pojawił się w czasach Związku Radzieckiego ze względu na V. gotowania Guralnikovu. Nazwa torcie był na cześć modzie w tych dniach, w restauracji „Praga” i bardzo szybko zyskał popularność wśród ludzi radzieckich. Produkuje ciasto ściśle według norm krajowych, choć nie został opatentowany. Wynika to z faktu, że nie był już podobny konfekcji w Republice Czeskiej. B. Gural'nik dowiedział się o tym od czechosłowackich kucharzy, którzy przyjechali do stolicy, aby dzielić się doświadczeniami. Jednak prawdziwy kucharz ciasto „Praga” (przepis z mleka skondensowanego jest opisany poniżej), to było bardzo trudne, więc sowiecki kucharz wymyślił uproszczoną wersję oryginału wypożyczenie ciasto czekoladowe i wisienką.


„Praga” ciasto z Guralnikova

Oryginalny przepis na ciasto, „Praga” z mleka skondensowanego – nie jest to łatwe do wykonania, ale wynik jest pyszne. Konfekcji składa się z impregnowanej i śmietany napojone z czekolady Lukier Gąbka ciasta. Niektóre gospodyń ciasto przepis „Praga” mleko skondensowane (na zdjęciu) jest nieznacznie zmieniona, zastępując zwykłej słodkiej szkliwa topionego czekolady.

Gotowanie herbatniki ciasto

Składniki do biszkoptu:

 • egg – 6 szt;.
 • Kakao – 35 g;
 • Cukru – 150 g;
 • miękkiego masła – 45 g;
 • mąka – 115 g

Przepis na ciasto „Praga” z mleka skondensowanego wymaga opieki. Na przykład, w celu uzyskania dobrego herbatniki, produkty muszą być dokładnie wymierza i mają żądaną temperaturę. Do przygotowania ciasta, najpierw starannie podzielić żółtek i białek. Następnie, połowę cukru dozuje się i miesza z żółtka temperaturze pokojowej. Otrzymaną mieszaninę przeniesiono z mieszadłem, aż do rozjaśnienia i zwiększenia objętości. Wtedy to pasuje do wszystkich białek. Zaleca się, aby wziąć schłodzone. Białka rozpocząć ubijając minimum energii, stopniowo zwiększając prędkość. Kiedy widzisz pianę, zaczynają stopniowo dodawać cukier kontynuując trzepaczka. Gdy masa staje się biały i gęsty – białka są gotowe.

W osobnym naczyniu przesianej mąki, kakao i całość dokładnie wymieszano. Następnie mieszaninę miesza się z białka i żółtka Stopniowo wprowadza się suchą mieszaninę czekolady. Delikatnie wymieszać. Masło topione i ochłodzono i dodano do mieszaniny herbatnika. Umieścić piec nagrzewa się do temperatury 200 ° C natłuszczonej pieczenia posypane semoliny lub mąki. Ciasto przelewa, poziom i wysyłać je w piecu w ciągu pół godziny. Pierwsza połowa czasu piekarnik lepiej nie otwierać. W przeciwnym razie, herbatniki mogą odpaść.

gotowanie śmietaną

Podczas gdy ciasto jest upieczone, można przygotować śmietanę.

składniki:

 • skondensowane – 150 ml;
 • woda – 25 ml;
 • jajko – 1 szt;.
 • miękkiego masła – 1 opakowanie;
 • Kakao – 10 g;
 • wanilina.

Żółtka jaja łączy się z wodą i słabo ubij piany. Po wylaniu mleko skondensowane i mieszać do uzyskania jednorodności. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się w kąpieli wodnej, a wrzenia, mieszając, aż do grubości regularnie. Gotową masę chłodzi. Tymczasem, miękkie masło z cukrem waniliowym bitą. Powinno to być zrobione dokładnie tak jak „nie zabijaj” oleju. Jeśli to nastąpi, to ogrzewa się w łaźni wodnej, ochłodzono w lodówce i ubij ponownie. Gotową mieszaninę olej łączy się z żółtka, dokładnie miesza się i dodaje kakao ponownie mieszano aż do uzyskania jednorodności. Można użyć miksera z pewnością pozostawił niezdyspergowanej grudki kakao.

Zbrylała

Ciasto „Praga” (przepis z mleka skondensowanego bez śmietany) jest już prawie gotowy, pozostaje podłączyć go i gotować słodkie. Dobrze schłodzony biszkopt pokroić na 3 placki i smarować każdy krem ostyvshim. Top ciasto pokrycie wszelkich dżem owocowy i wylewa kremówki.

Do przygotowania słodkich czekoladę stopiono w piecu mikrofalowym lub na małym ogniu. Następnie jaja dodano delikatnie miesza się i wprowadza do cukru pudru (około 100-150 g). Mieszaninę spienia się z mieszalnika. W rezultacie, gęstej masy czekoladowej o błyszczącym cienia. Jego gorące nakładać na dżem. Wszystko Ciasto „Praga” (przepis z mleka skondensowanego bez śmietany) mogą być podawane dla gości. Jednak niektórzy wolą piec ciasta gospodyni tak wszystko jedno z dodatkiem kwaśnej śmietany.

Przepis na ciasto „Praga” z mleka skondensowanego i kwaśną śmietaną

Smak tej wersji ciasto nie jest gorszy niż poprzedni, i przygotowuje rząd wielkości łatwiejszy. Po pierwsze, przygotować herbatnika.

Produkty dla biszkoptów :

 • Jajka – 2 szt.;
 • Surowy skondensowane – 1/2 banków;
 • Cukier – 100 g;
 • Niskotłuszczowy śmietana – 1/2 st;.
 • Kakao – 30 g;
 • sodowy – 10 g;
 • mąka – 200 g

Białka i żółtka zostały umieszczone w głębokim zbiorniku, dodać cukier i bitą miksera przez co najmniej 10 minut. W tym czasie, masa staje się lżejszy i rosnąć razy 3. Soda chłodzony z kwaśną śmietaną i wlać do misy. Niej położono mleko skondensowane, miesza się i przesiewa mąkę i kakao. Wyrobić ciasto herbatniki. Pieczenia danie smar z dowolnego tłuszczu, rozłożone ciasto. umieścić one w zimnej pieca i obejmują, ogrzewając do 180 ° C piec przez 45 minut.

Przepis inny krem

Schłodzoną biszkopt pocięto na kilka kawałków i pokrytą śmietany. Prosty przepis na ciasto „Praga” z mleka skondensowanego i wymaga mniej skomplikowany śmietanę. Jego wytwarzania softpack masła zmieszanego z pół banków skondensowanego mleka i 30 g kakao. Ta masa i ponownego powlekania ciast. Na pasku glazury czekoladowej zgnieciony, dodać kilka łyżek mleka i stopić na małym ogniu. Otrzymaną masę przelać ciasto do góry. Domowe ciasto przepis „Praga” z mleka skondensowanego zaleca otrzymując produkt do namoczyć kilka godzin.

Bon appetit!