319 Shares 2745 views

Hampi, Indie atrakcje, zdjęcia i opis

W wielu przewodnikach na temat „Indie: atrakcji, zdjęciami i opisem” wzmianki o miejscowości Hampi. Turyści podróżują w swoim kraju lub grupy turystów na plażach Goa, nękane przez wątpliwości: czy jest sens iść tak daleko, aby szukać ugody? I nawet fakt, że wieś Hampi jest wpisany na listę UNESCO jako światowe dziedzictwo kulturowe, nie przynosi jasność. Chciałbym więcej szczegółów. Cóż, najpierw odbyć wirtualną podróż do wspaniałego świata vanaras małpą a stolicę starożytnego imperium. Przekonamy podziemne świątynie i akwedukty w dżungli, niesamowite, jak ręcznie zbudowany góry dziecko-giganta. To jest świat Hampi (Indie). Zdjęcia dokonać wirtualną wycieczkę po naszym bardziej spektakularne.


atrakcje przyrodnicze

Przy wjeździe do wsi pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć, więc jest to dziwne, choć zbudowane z ogromnych głazów wzgórz. Trudno uwierzyć, że te góry – nie sztuczny kopiec, jako kaprys natury. Wysokość głazów – 18-20 metrów, a twardość kamieni, podobnie jak w meteorytach, które spadły z kosmosu. Starożytni Hindusi wierzyli, że to miejsce jest zbudowany Hanuman, bóg małp. Ten przyjaciel Ramy przeniósł się tutaj, jeśli kawałek wielkich Himalajów. Wyjaśnienie naukowe dla tej dziwnej strukturze pagórkowaty znaleziono dopiero w XX wieku. Wiele milionów lat temu nastąpił potężny wyrzut magmy z rdzenia Ziemi. Dochodząc do powierzchni, to twardnieje i na zewnątrz zestalone kawałki gigant latające skały. Już ze względu na jedną z miejscowości Hampi (Indie) może kwalifikować się do godnego miejsca na liście miejsc w kraju. Ale gdy widzisz niezwykle twarde „brukowiec” w wysokości z domu trzypiętrowym, gładko, jak żyletka, przecięty na pół przez starożytnych ludzi nie wie, co o tym myśleć. To jest po prostu nie do pojęcia. Ale z tych kamieni zostały wykonane świątynie, ogromne posągi, domy, pasaże handlowe, akwedukty i mosty teraz opuszczone miasto! W jaki sposób, przez co technologia?

Historia Hampi

Jeśli wierzymy indyjskich mitów, a następnie kilka tysięcy lat w tym miejscu mieszkał Vanaras – ludzi jak małpy. Nazywa się ich królestwo Kishkindha, a gdzie jest teraz wieś Hampi było stolicą. Archeolodzy stwierdził, że wieś długo przed majestatyczny miasto Vijayanagara powstała – to samo, do ruin, które są obecnie gwałtowny tysiące turystów ze wszystkich krajów. Nikt nie wie na pewno, czy głowa małpy z dawnych mieszkańców Hampi, Indie … zawsze pełen tajemnic i nie ma racjonalista odpowiedź na pytania dotyczące egzystencji. Ale z miastem Vijayanagara, wszystkie mniej lub bardziej wyraźne. Została założona w połowie XIV wieku i przez dwieście lat, pełniła rolę stolicy ostatniego wielkiego imperium na południu Indii. W XVI wieku Vijayanagara zostało zniszczone przez najeźdźców muzułmańskich.

starożytne miasto

Mała wieś Hampi znajduje się w samym sercu starożytnych ruin metropolii. z tego powodu, że związał się z Vadzhayanagaroy – stolicy imperium. Nawet na liście UNESCO ruin kompleksów świątynnych i miasta są wymienione jako „Pomników Hampi (Indie).” Ponadto, wieś nadal pobożny Hindusi ważne miejsce kultu religijnego. Starożytna świątynia Virupaksha nadal obowiązuje dzisiaj. Założona w 1336, Vadzhayanagara osiągnął swój szczyt rozwoju w połowie XVI wieku. A w 1565 roku to i całe imperium, zdobyty muzułmańskich Sultans. Miejsce dla budowy kapitału nie zostało wybrane przypadkowo: A giant głazów służyć jako doskonały materiał budowlany. I strategicznie starożytny Vadzhayanagara chroniony Tungabhadra z jednej strony, a cała reszta – wysokie wzgórza.

Zabytki Hampi

Muzułmańscy władcy celowo, ze względów religijnych, skrzywdzone zabytków starożytnej stolicy. Ponieważ Koran zabrania obrazów religijnych i polytheistic Hindusi czcili bożki kultu, świątynie i wiele murti (gigantyczne posągi) zostały zniszczone. Ale w XVI wieku nie było dynamit, więc miasto pozostało. Islamskiego podboju Południowych Indiach nie trwała długo. Sąsiad Północnej został zmuszony do odwrotu, ale ludność miasta i nie wrócił do swoich zbezczeszczonych świątyń. Teraz wieś Hampi (Indie) ma tylko dwa tysiące mieszkańców. A w połowie XVI wieku miasto liczyło pół miliona – prawdziwa metropolia średniowiecza! A teraz ruiny byłej może rozprzestrzeniać się do 26 kilometrów kwadratowych. Tylko lista wszystkich atrakcji Starego Miasta zajmie bardzo dużo czasu. Wtedy i świątynia Achyutaraya i królewskie skale, a posąg Narasimha. Recenzje powinni spełniać słońca na wzgórzu Matanga i odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Kamalapuram.

Praktyczne porady: jak dojechać

Miasto Hampi (niektórzy uważają więc, chociaż tej wsi) znajduje się w 353 km od Bangalore. dzielnica Hospet ośrodkiem administracyjnym jest trzynaście kilometrów od wsi. Najbliższe lotnisko znajduje się w Bellary, w 75 km od Hampi. To trwa samolot z większego miasta, Bangalore. W Hospet istnieje stacja kolejowa i dworzec autobusowy, który przychodzi pojazdy z Goa, Hyderabad i Bellary. Ponieważ drogi w Indiach jest bardzo wyboista podróż pociągiem jest wygodniejsze (bilet z Bangalore będzie kosztował 750 rupii). Od centrum dzielnicy do Hampi można dojechać autobusem. Opłata za przejazd w tym – 15 rupii. Ale jeśli po przybyciu na stacji kolejowej / pociąg, trzeba dostać się do dworca autobusowego, który jest mile stąd. Znacznie łatwiej wziąć tuk-tuk (około sto rupii).

gdzie się zatrzymać

Hampi Mapa pokazuje, że większość terytorium współczesnej wsi znajduje się po drugiej stronie rzeki, w okolicy Virupapurg. Praktycznie lwia o hotelach i pensjonatach znajduje się tam. Aby dostać się do muzeum kompleks może być tylko motorówkę (prom jest na lokalnym rynku). Koszt promu poprzek rzeczki – zaledwie 15 rupii – ale łodzie kursują tylko do szóstej wieczorem. Jeśli słaby, trzeba przejść przez tuk-tuk do najbliższego mostu. Taka podróż 40 km wstać w nocy taryfy RS 500-600.

Poruszanie się Hampi (Indie)

Zdjęcia są skansen jak gigantyczny plac zabaw. Zobacz wszystko w jednym, a nawet dwa dni na piechotę jest po prostu nierealne. Jeśli masz co najmniej minimalne umiejętności jazdy, dostać wynajem skuterów. Ta podróż będzie kosztować użyć benzyny z 200 rupii. Można umieścić za sobą indywidualny lokalnego przewodnika, który pokaże drogę do najciekawszych miejsc. Przy wejściu będzie oferowane wypożyczyć rower. Uwaga: pagórkowaty teren, a po południu temperatura utrzymuje się około 30. Inna opcja – tuk-tuk. bezpośrednio negocjować z rikszy na cenę i dyskutować na długość jego obsługę. Normalna cena – około 500 rupii dziennie.

wycieczki

Nie bój się własnych zrozumieć podstawy kultury lokalnej. To dlatego, atrakcje Indie, zdjęcia i opis obiektów są duplikowane w języku angielskim, tak wiele trudności w zrozumieniu powinny powstać. Ale jeśli nie wierzą w ich możliwości, wynajęcie najlepszy oficjalny przewodnik z biura podróży. Wartość świadczonych usług jest ściśle ustalona: cztery godziny 500 rupii, osiem – 800. Ale nawet tych naszych rodaków, którzy są na wakacjach w Goa, mają okazję odwiedzić Hampi. Trasa może być zarówno jedno- i dwudniowe. Długość 500 kilometrów droga będzie pokonać na minivanów lub dużym klimatyzowanym autobusie. Cały czas turyści będą towarzyszyć rosyjskojęzycznej przewodnika.