177 Shares 6167 views

Muzeum Ermitażu. Hermitage (St. Petersburg): zbiór obrazów

Jakie miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów, przybywających w Petersburgu? Erem, Kunstkamera i krążownik „Aurora”.


Ermitaż jest wyjątkowy?

Jest to największy na świecie sztuki i muzeum historyczno-kulturowe. On jest również dobrze znane i popularne jak w Luwrze, British Museum i Metropolitan Museum. Państwo Hermitage posiada 3 miliony eksponatów, w tym samych obrazów, istnieje 15 tys. Szacuje się, że jeśli podane do każdej pozycji w muzeum tylko 1 minutę, a następnie, aby zobaczyć wszystkie zbiory konieczności Hermitage … 8 lat! I to jest podana tylko do stałych eksponatów, ale wystaw czasowych. Hermitage organizuje także kilkanaście z nich co miesiąc. A wszystko długość korytarza wynosi 20 km. Ale główną atrakcją tego muzeum nie na skalę i nie jest to liczba przechowywanych przedmiotów historycznych, oraz fakt, że istnieje wiele oryginalnych arcydzieła światowego malarstwa i innych form sztuki.

Gdzie to jest?

Lokalizacja Muzeum – Pałacu na nabrzeżu. Ermitażu – kompleks pięciu budynków (Pałacu Zimowego, Nowy Hermitage, Grand Hermitage, mały Ermitażu i Teatru Ermitaż). Główne wejście znajduje się na Plac Pałacowy 2.

harmonogram

Ermitażu jest gotowy do przyjmowania gości od wtorku do niedzieli, począwszy od 10.30. Koniec prac – 18,00, ale w środę – 21.00. Dzień wolny – poniedziałek. Ale uwaga: zatrzymanie gotówki sprzedaży biletów na godzinę przed zamknięciem. Lepiej jest zaplanować wędrówkę poprzez Ermitażu w godzinach przed obiadem oraz w dni powszednie – mniej ludzi. Ale w weekend czasami trzeba stać w kolejce na około godzinę.

ceny biletów

Bilety w Ermitażu są stosunkowo niedrogie. Dla obywateli Rosji cena będzie 100 rubli, emerytów, studentów i dzieci. – Wolny. Cudzoziemcy będą musieli zapłacić 350 rubli. Ale każdy pierwszy czwartek miesiąca – dzień wolny dla wszystkich.

Historia powstania

W 1764 roku Katarzyna Wielka zakupiono 225 obrazy z kolekcji niemieckiego kupca Yohanna Gotskovskogo. Zbiór ten został zaprojektowany dla króla Prus Fryderyka II, ale z powodu problemów finansowych, nie mógł odkupić. Przedsiębiorczy kupiec zaoferował zrobić rosyjskiej cesarzowej, a ona zgodziła się bez wahania, aby pokazać się przed niemieckiego monarchy. Od Gotskovsky nie mają głęboką wiedzę w dziedzinie sztuki, w kolekcji znajdują się malowidła raczej mierne (w porównaniu z tymi, które pojawiły się później). Były to głównie dzieła rąk holenderskich i flamandzkich mistrzów, a także niektóre dzieła artystów włoskich z XVII wieku. Ale wśród nich jest produktem Chalsa a ścianą.

W tym roku (1764 th), i jest uważana za rok fundacji Hermitage, chociaż muzeum we współczesnym tego słowa znaczeniu nie istnieje. Po pięciu latach, nabycie był następujący: 600 obrazy z prywatnej kolekcji hrabiego von Bruhl. Były cenne eksponaty: „Portret starca w Red” Rembrandt „Perseusza i Andromedy” przez Rubensa i innych.

Kolejnych 400 obrazy zakupione przez francuskiego kolekcjonera Pierre Crozat. Zatem w Petersburgu były „Świętej Rodziny” Rafaela, „Judith” przez Giorgione, „Danae” „Portret pokojówka infantka Isabella” Tycjana, Rubensa „Autoportret” Van Dyck.

Do nabycia Katarzyny arcydzieł sztuki światowej w pierwszej kolejności był to gest polityczny, aby pokazać, że Imperium rosyjskiego – rozwinięty i nie-biedny kraj, który może sobie pozwolić na taki luksus. W 1774 roku w posiadaniu cesarzowej było 2080 zdjęć, ale ich nie udostępniać. W tym okresie należy słynne zdanie Katarzyny że podziwia i to tylko myszy. Chociaż później dostęp galeria została otwarta, ale za specjalnym zezwoleniem.

Później Hermitage otrzymał własność usunięty z dworów szlacheckich i innych królewskich pałaców. Muzeum uzupełniane z prywatnych zbiorów Yusupov, Stroganov, Szeremietiew. Inne instytucje przenieśli swoje eksponaty do Ermitażu.

Kolekcja obrazów

Dzięki eksponatów z Ermitażu, możliwe jest prześledzenie historii sztuki światowej i zobaczyć, jak rozwinął sztukę Anglii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Francji i innych krajach. Na przykład, w spotkaniu reprezentował tylko 7000 obrazów europejskich artystów od średniowiecza, a kończąc na ostatnim stuleciu. Oprócz stałej ekspozycji znajdują się również wystawy czasowe. Hermitage jest ostrożny zachowanie cennego dziedzictwa kulturowego przeszłości, więc niektóre próbki są otwarte dla publicznego dostępu tylko kilka tygodni w roku dla ich konserwacji.

Hale Sztuki Zachodniej urządzone w chronologicznego i geograficznego zasadach, czyli w jednym zebranych dzieł malarzy konkretnym kraju przez określony okres czasu. Na przykład, galeria malarstwa włoskiego XIII-XVIII wieku może pochwalić się takich arcydzieł jak „Zwiastowania” Simone Martini, „Madonna Benua” i „Madonna Litta” Leonardo da Vinci „Święta Rodzina” Rafaela.

Bardzo bogata ekspozycja dzieł sztuki flamandzkich XVII-XVIII wieku. Ozdobą kolekcji – 32 obrazów Rubensa ( „Unia Ziemi i Wody”, „Bachus” i duże cykle monumentalnych i dekoracyjne), 24 prace jego ucznia Van Dyck ( „ja”).

W galerii malarstwa hiszpańskiego XV – początku XVIII-wiecznych obrazów przechowywanych El Greco ( „Apostołowie Piotr i Paweł”), Velazquez ( „śniadanie”), de Goya ( „Portret aktorki Antonia Zarate”). Jest możliwe, aby obserwować rozwój gotyku i realistycznych tendencji i karavadzhizma.

Wyjątkowo bogata kolekcja obrazów (około 1000) przez holenderskich artystów, w tym wczesnego i późnego Rembrandta.

Tak rozpowszechnione jak w malarstwie Hermitage, angielskim dostarczonych z wyjątkiem samej Wielkiej Brytanii. Dużym zainteresowaniem w pracach portrecie sądu. Jednym ze słynnych obrazów jest „Portret damy w kolorze niebieskim” Thomasa Gainsborough.

W sali wystawowej malarstwo francuskie XV-XVIII wieku, najważniejsze miejsce zajmuje klasycystyczny pędzlem Nikola Pussena. Zbiór prac na drugą połowę XIX – XX wieku uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Następnie są słynne impresjonista Monet ( "Lady in the Garden", "Waterloo Bridge") i Renoir ( "Dziewczyna z wachlarzem"), i Degas ( "Concorde"). Ozdobą kolekcji – 38 oryginałów i 31 Matisse'a – Picasso.

podkreśla kapitan szkół w Berlinie i Monachium w hali sztuki niemieckiej. Również przyciągnęła uwagę obrazów batalistycznych poświęconych Wojny Ojczyźnianej 1812 i pracach Frederick w romantycznym stylu.

Ostatnio State Hermitage kupił „Czarny kwadrat” przez Malewicza. Jest to jedno z najbardziej znanych dzieł rosyjskiej sztuki minionego stulecia.

Jaka jest konkluzja? Można powiedzieć, długo io architektonicznych pomników, rzeźb i około Ermitażu. Ale czytać o arcydzieł malarstwa jest znacznie mniej zabawy niż cieszyć się piękną pierwszej ręki. Dlatego konieczne jest, bez wahania iść i kupić bilety do pustelni dla całej rodziny. To będzie pouczające.