697 Shares 2975 views

ZyXEL Keenetic Extra: opinie. ZyXEL Keenetic Extra: Konfiguracja routera

Najbardziej znane marki produkujące spółki sprzętu łączności odnosi ZyXEL. Wśród najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów producenta – router Keenetic Extra. Jakie są główne cechy jego otoczeniu? Co użytkownicy mówią o swoich doświadczeniach zaangażowania routera w praktyce?


Specyfikacja produktu

Co powiesz przed rozważeniem dostosowanie wyposażony devaysa badanie opisujące swoje komentarze? ZyXEL Keenetic Extra jest bardzo powszechne urządzenie, ale z powodu poglądów na temat korzystania z nich znajdują się na wielu tematycznych portali internetowych. W związku z tym, możemy być pewni autentyczności danych. Teraz patrzymy na głównych cech urządzenia.

Urządzenie, o którym mowa, jest wyposażona w:

– częstotliwość procesor 600 MHz;

– moduł pamięci RAM o pojemności 128 MB;

– pamięć flash w rozmiarze 16 MB;

– 3 anteny;

– 5 portów, jak Ethernet obsługuje szybkość transmisji danych od 1 Gbit / s;

– porty USB;

– moduły sprzętowe, dzięki czemu można podłączyć do sieci 3G i 4G świadczonych zaangażowanie USB modem;

– otwory do łączenia z liniami działających w standardzie ADSL2;

– moduły wspierające.

Router może pracować w trybie punktu dostępowego, wzmacniacza sygnału, jak również adapter. Kluczowe wskaźniki wydajności devaysa:

– Transmisja danych bezprzewodowo z prędkością 300 Mb / s;

– zapewnienie przepływu trasowania przy użyciu standardowych PPPoE z prędkością 950 Mbit / s, to format PPTP w 500 Mbit / s;

– odczyt danych z nośników USB z szybkością 17 MB / s.

Główne funkcje sieci bezprzewodowej w celu zapewnienia funkcjonowania:

– wykorzystanie nowoczesnych algorytmów zabezpieczeń WPA-PSK;

– Wsparcie dla sieci goście formacie Wi-Fi;

– kontrola dostępu z użyciem adresów MAC-;

– Wsparcie Szybkie ustawienia WPS;

– Obsługa technologii Wi-Fi Multimedia.

Urządzenie jest kompatybilne z wieloma rodzajami oprogramowania – w szczególności z aplikacji mobilnych dla platformy iOS i Android. Urządzenie może pracować w temperaturze do 40 ° C i wilgotności względnej 95%. Sterowanie devaysom odbywa się poprzez interfejs sieciowy, linia poleceń poprzez Telnet, jak również z siecią zewnętrzną. W razie potrzeby można skorzystać z opcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania ustawień. Kolejny niezwykły opcja sterowania urządzenie przenośne – aktualizacja oprogramowania z jego funkcji. Urządzenie obsługuje również procesy systemu logowania.

Jak mogą zaświadczyć reprezentowane opinie portali tematycznych, ZyXEL Keenetic Extra, pod względem funkcji, jest jednym z najbardziej funkcjonalnych urządzeń w tym segmencie. Rozważmy teraz cechy wykazujące wymagane parametry modułów sprzętowych routera, aby zapewnić jego prawidłowe działanie.

Konfiguracja routera: podłączyć

Konfiguracja routera ZyXEL Keenetic Extra. Podobnie jak niemal wszystkie inne urządzenia odbywa się za pomocą prawidłowego podłączenia odpowiedniego devaysa do infrastruktury komunikacyjnej, który jest zainstalowany w mieszkaniu lub biurze użytkownika. Pomimo faktu, że głównym zadaniem właściciela routera – aby skonfigurować bezprzewodowe urządzenie do internetu, początkowe ustawienia będą musiały zainstalować przewodowe połączenie z urządzeniem, o którym mowa.

Ale przedtem trzeba wnieść routera do stanu funkcjonalnego po podłączeniu anteny, zasilacz oraz przewód łączący do karty sieciowej komputera. Ponadto konieczne jest, aby połączyć się z routerem przewodu prowadzącego od ISP. Co do zasady, nie ma szczególnych problemów w celu doprowadzenia do stanu funkcjonalnego routera ZyXEL Keenetic Extra – Opinie użytkowników może świadczyć o tym.

Gdy urządzenie jest pokazane w stanie roboczym – posiłki i oczekiwanie na pojawienie się na wskaźnikach mieszkaniowych routerów, że urządzenie działa i odbiera sygnał od dostawcy sieci. Jeśli połączenie jest w porządku – można skonfigurować router ZyXEL Keenetic Extra za pomocą narzędzi systemu operacyjnego.

Ustawienia sieci w systemie operacyjnym

Po pierwsze, trzeba wejść do „Panel sterowania» Okna, po przeprowadzce do opcji «Połączenia sieciowe». Konieczne jest, aby znaleźć element, który jest odpowiedzialny za podłączenie do sieci lokalnej. Trzeba kliknąć na niej prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz opcję, która jest odpowiedzialna za ustawienia protokołu TCP / IP, po kliknięciu na przycisk „Właściwości”.

Z kolei, aby załadować menu należy ustawić konfigurację, w której adres IP i adres serwera DNS musi być uzyskany automatycznie. Teraz możemy przystąpić do konfiguracji routera.

Podstawowe ustawienia routera

Przede wszystkim ma to sens, aby zresetować bieżące ustawienia, jeśli Wi-Fi Router ZyXEL Keenetic Extra został wcześniej użyty w innym miejscu, jako część sieci zaangażowanych opcje infrastrukturalne są bardzo różne od tych, w których router działał wcześniej. Aby zresetować devaysa ustawienia, należy nacisnąć przycisk reset routera w pogłębianiu obudowę i przytrzymaj przez około 30 sekund. W tym przypadku, router musi być podłączony. Po trzeba czekać aż ponownym uruchomieniu urządzenia.

Następnie trzeba ponownie użyć oprogramowania Windows. W tym przypadku, aby skonfigurować router ZyXEL Keenetic Extra, musimy przede wszystkim tylko przeglądarki. będzie pasować do niemal każdego, włączając w to standardowy Internet Explorer. Trzeba otworzyć przeglądarkę i wpisz adres 192.168.1.1 w nim. Na stronie, która się otworzy, należy wpisać login administratora sieci – admin oraz hasło – 1234. Jest możliwe, że kombinacja nazwy użytkownika i hasła, jeśli router był używany wcześniej, będzie inna. Jeśli tak, a reset jest nie zrobiony, trzeba nauczyć się je od poprzedniego administratora. Ale kiedy przywrócić oryginalne ustawienia określone przez login i hasło domyślnie – dokładnie te wymienione powyżej. Jeżeli dane wejść do panelu sterowania routera, że wszystko jest w porządku – użytkownik wprowadzi odpowiedni interfejs.

Jeżeli router WiFi ZyXEL Keenetic Extra nabyte w Rosji, menu w urządzeniach centrala jest prawdopodobnie rosyjskojęzycznych. Jeśli tak, to konieczne jest, aby jak najszybciej otworzyć panel ekranu startowego po wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła, wybierz „Internet”. Po trzeba kliknąć na zakładkę „Log”. Potem trzeba dokonać poprawnych danych w polach w otwartej konfiguracji.

Konfigurowanie połączenia sieciowego: protokół PPPoE

Typowe dla wielu dostawców jest schematem, w którym jest dostęp do Internetu za pośrednictwem protokołu PPPoE. Jeśli tak, należy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach routera. Konieczne jest również ustalenie kleszcza przed opcją, jest odpowiedzialny za aktywację adresów IP dla WAN. Jednak w niektórych przypadkach nie jest wymagane, aby ustawić – jest to niezbędne do wyjaśnienia tej kwestii dostawcy. Po wymaga podania nazwy użytkownika i hasła w celu uzyskania dostępu do sieci. Muszą także nauczyć się od swojego dostawcy lub szukać w umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych, jeśli jest w zasięgu ręki. Kolejnym punktem w ustawieniach połączenia interfejs do sieci – MTU. W zasadzie żadna zmiana nie jest wymagane w produkcji. Ale znowu, niektórzy dostawcy zaleca się umieścić kilka wartości opcji. Więc to ma sens, aby wyjaśnić tę kwestię, dostęp support kontakt do usługodawcy internetowego.

Ustawienia połączenia: protokół PPTP

Innym popularnym mechanizmem do organizowania dostępu do sieci – protokół PPTP zaangażowanie. Jeśli tak, to jest konieczne, natomiast interfejs „Internet” w panelu sterowania routera WiFi ZyXEL Keenetic Extra, wybierz „Zaloguj się” opcja. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz odpowiedni protokół. Po tym, należy wprowadzić adres serwera Twojego ISP. Z reguły jest ona również ustalone w umowie o świadczenie usług dostępu do Internetu. Jeśli ten dokument brakuje – należy podać odpowiednie dane do wsparcia z operatorem. Podobnie, podaj login i hasło by uzyskać dostęp do sieci, które znajdują odzwierciedlenie w umowie lub dostarczonego przez dostawcę usług telekomunikacyjnych.

Ustawienia połączenia: NAT protokół

Inny schemat podłączenia do sieci – infrastruktura zaangażowanie NAT. Zdaniem ekspertów, mechanizm ten jest jednym z najłatwiejszych w warunkach prawidłowych ustawień połączenia z routerem w pytaniu do sieci. Aby ustawić żądane opcje NAT jest wymagany, aby wejść do interfejsu „Internet” w panelu sterowania routera, a następnie wybierz „Połącz” opcję. Następnie należy upewnić się, że naprzeciwko punktu, w którym stałe ustawienia parametrów IP, aktywował opcję „Automatic”. Jednak zastosowanie tego programu może, jeżeli pozwala dostawcy używanego przez infrastrukturę sieciową.

W wielu przypadkach NAT Funkcje interfejsowe wykonywane ręcznie wprowadzić niezbędne ustawienia. Jeśli tak, to użytkownik będzie musiał określić parametry, jak również adresy IP, które są ustalone w umowie z dostawcą usług telekomunikacyjnych. Aby to zrobić, należy wrócić do pozycji „Connection”, który znajduje się w menu „Internet”, a następnie – wybierz „Manual” w przedniej części pola, który zapisuje ustawienia parametrów IP. Następnie należy wprowadzić ustawienia, takie jak adres IP, maska sieci, należy skonfigurować bramę domyślną, aby zarejestrować adresy DNS 1 i DNS 2.

Są to podstawowe ustawienia sieci routera ZyXEL Keenetic Extra. Konfiguracja, w rzeczywistości połączenie bezprzewodowe z Internetem – następnym zadaniem użytkownika. Rozważenie możliwości swoich rozwiązań w sposób bardziej szczegółowy.

Konfiguracja połączenia bezprzewodowego

Aby skonfigurować WiFi w tym routerze, należy ponownie wejść do panelu sterowania routera w przeglądarce. Po załadowaniu do głównego interfejsu, należy wybrać opcję „sieć Wi-Fi», a następnie – «Menu Połączenie». Następnie trzeba sprawdzić na stronie, która otwiera, określić, czy pole wyboru obok opcji, która jest odpowiedzialna za aktywację bezprzewodowej. Następnie – aby określić nazwę Wi-Fi sieci w polu SSID – te, które wolą właścicielem właściciela routera. Wtedy pojawi się na liście połączeń bezprzewodowych interfejsów sieciowych systemu operacyjnego. Następnie należy kliknąć na przycisk „Akceptuj” i naprawić, a tym samym ustawieniu.

Następnie trzeba wrócić do opcji „Wi-Fi», a następnie wybrać z menu «Bezpieczeństwo». Nie trzeba będzie ustalić hasło do Wi-Fi. Ponadto, efektywne algorytmy szyfrowania danych, aby uaktywnić. Opcja „Uwierzytelnianie” należy wybrać opcję WPA2-PSK. Przy ustalaniu rodzaju ochrony ma to sens, aby ustawić mieszane szyfrowanie Protocol – TKIP / AES. Format należy ustawić na kluczu sieciowym – ASCII.

Gdy żądane ustawienia zostały wprowadzone, należy kliknąć na przycisk „Akceptuj”. Następnie należy zapisać zmiany w ustawieniach routera, po czym restartuje – procedura ta trwa około 1-2 minut. Po urządzenia można odłączyć od komputera i wykorzystywane jako urządzenia bezprzewodowego.

Tak, uczyliśmy się, w jaki sposób odbywa się regulacja Wi-Fi podłączenie do tego urządzenia, jak router ZyXEL Keenetic Extra – Opinie użytkowników można powiedzieć, że procedura ta może być przeprowadzona wystarczająco szybko. Co do zasady, wszelkie trudności z rozwiązaniem analogicznego problemu nie powstać – pod warunkiem, że informacje wymagane do skonfigurowania devaysa są dostępne dla właściciela routera.

Rozważmy teraz, co użytkownicy mówią o swoich doświadczeniach z wykorzystaniem w praktyce WiFi ZyXEL Keenetic Extra. Recenzje odpowiedniego urządzenia znaleźć na wielu tematycznych portali internetowych.

Opinie o urządzeniu

opinii użytkowników devayse można podzielić na następujące główne kategorie:

– ocena łatwości obsługi interfejsu konfiguracji routera;

– opinie o stabilności połączenia bezprzewodowego;

– Utworzone funkcjonalności urządzenia.

Rozważmy jeszcze więcej cech określonych typów.

Recenzje devayse: łatwość ustawienia w ruchu

Opinie – ZyXEL Keenetic Extra, podobnie jak wiele innych podobnych celów Soup można oceniać z różnych punktów widzenia. Opinie dotyczące urządzenia przydatności w pytaniu, może świadczyć o tym, że właściciele mają tendencję do traktowania devaysa interfejs zarządzania routera jako dość typowy dla urządzeń odpowiedniego typu.

Na ogół ustawienia routera algorytmy są podobne do tych, które charakteryzują procedurę wydawania wymaganych parametrów w podobny interfejs do innych urządzeń. A to, jak można świętować użytkowników, jest bardziej korzystne pod względem kontrolowania takiego urządzenia kieszonkowego jako WiFi-routera ZyXEL Keenetic Extra. Recenzje urządzenia mogą często obejmować punkty widzenia, w której uniwersalny interfejs z ustawieniami – wśród najważniejszych kryteriów wydawania pozytywnej oceny z routerem. Że w zasadzie nie jest to zaskakujące, ponieważ te routery są przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego, a nie do wykorzystania dla celów zawodowych.

Tak więc, jeśli ktoś ma opcje płatności Doświadczenie innych popularnych routerów, wprowadzenie wymaganych parametrów w taki przenośnych interfejsów zarządzania urządzeniem, takich jak Wi-Fi Router ZyXEL Keenetic (opinie użytkowników może je potwierdzić) Ekstra, nie jest trudne.

Ważne jest również, w jaki sposób właściciele devaysa oceniać jego stabilność pracy.

Opinii o stabilności prac routera

Routery, dalej właściciele mogą uznać za wystarczająco stabilny, aby funkcjonować – zarówno jeśli chodzi o zapewnienie stałości związku z urządzeń, które można podłączyć do Internetu, a z punktu widzenia utrzymania stabilności wewnętrznej sprzętowych modułów routera. Najważniejsze – aby wykorzystać router przeprowadzono w pomieszczeniu, w którym nie występuje znacząca ingerencja w postaci fal radiowych lub powierzchni odbijających.

Oczywiście, zakwaterowanie router musi być odpowiednie, pod względem dostępności i devaysom pomiędzy odpowiednimi urządzeniami podłączonymi do niego, ścian i innych przeszkód, a odległość między nimi. Właściwie, to nie tylko wzór charakteryzuje zastosowanie takiego urządzenia przenośne jak router ZyXEL Keenetic Extra – opinie z innego urządzenia, z punktu widzenia oceny stabilności pracy urządzenia będą oparte na podobnej operacji funkcje bezprzewodowej.

Recenzje funkcjonalności urządzenia

Inną kategorią opinii na obecnym routerze – te, które odzwierciedlają oceny funkcjonalności urządzenia użytkownika. W tym przypadku ma to sens, aby porównać poglądy właścicieli routera z cech, które zbadaliśmy powyżej.

Jeśli badania opinii ZyXEL Keenetic Extra, ponieważ mogą one być uznane użytkowników, funkcjonalność nie jest gorsza od wiodących konkurencyjnych modeli routerów w tym segmencie. Jeśli chodzi o główne komponenty sprzętowe i standardów komunikacyjnych wsparcie routera – wśród najbardziej zaawansowanych urządzeń. Jak można świadczą opinie ZyXEL Keenetic Extra – router jest wystarczająco wszechstronny. Jest ona odpowiednia dla organizacji funkcjonujących bezprzewodowej sieci domowej, a także na budowę odpowiedniej infrastruktury w biurze.